Skocz do zawartości

Wypowiedź o legendzie - Ronaldinho


James0v

Rekomendowane odpowiedzi

Ronaldinho.
Piłkarz znany każdemu kibicowi, nie ważne czy był on za Realem, za Interem, czy za Arsenalem, tego piłkarza nie dało się nie podziwiać. Chciałem opisać jego wyjście na wyżyny oraz co smutniejsze szybki upadek lekko nad dno. Ronaldo de Assis Moreira używał na samym początku swojej kariery przydomka Ronaldinho Gaucho, gdyż Ronaldinho zajmowała legenda piłki nożnej Ronaldo Luisa Nazario de Lima. Biografią brazylijskiego piłkarza jest dla kibica piłki nożnej bardzo ciekawa, ponieważ już od podstawówki Ronaldinho był snajperem klasowym, pokazywał on swój talent w tak młodym wieku. Zainteresował się nim jego brat, który także był piłkarzem, lecz zmuszony został do przedwczesnego zakończenia kariery z powodu kontuzji. Został agentem młodszego brata.
Roberto miał na koncie sporo pieniędzy, które zarobił jako piłkarz. Wyprowadził się wraz z rodziną z biednej dzielnicy do willi z basenem. Tragicznym wypadkiem było to, że właśnie w tym basenie zmarł Ojciec Ronaldinha, Joao. Młody piłkarz zżył się ze swoją matką Migueliną, która była dla niego całym światem, rolę ojca zaś przejął starszy brat, Roberto o którym wspominałem wyżej. Świetny występ na Mundialu spowodował, że o Brazylijczyka zaczęły walczyć takie kluby jak Manchester United, Real Madryt i FC Barcelona. Ostatecznie piłkarz zawitał w klubie ze stolicy Katalonii, a do paryskiego klubu z którego przybył wpłynęło ok. 32 mln euro. Został on gwiazdą drużyny z resztą jak każdy kibic widział, zachwycało się nim większość ludzi, jak nie wszyscy. Lecz staczał się na dno, ponieważ miał "nocne życie" lubił sobie wypić, imprezować do późna co sprowadziło go do spadku formy i transferze do AC Milanu. Grał tam w sezonie 2008/2009, w tym przełomie dla mnie, dalej wyprawiał cuda, choć nie takie, jak zza czasów szczytowej formy. W zimowej przerwie Ronaldingo zmienił klub na Flemango Rio de Janeiro. Jego wartość wynosiła tylko 3 mln euro. 31 maja 2012 z powodu zaległości finansowych klubu wobec niego, drogą sądową rozwiązał kontrakt. Cztery dni później został zawodnikiem Atletico Mineiro. Na tych przełomach dotykał już do dna straconej formy i wylądował w Queretaro FC, gdzie często opuszczał treningi tłumacząc, że ma sprawy prywatne na głowie. Czy ja mu wierzę? Oczywiście, ponieważ jego spadek formy był spowodowany tym, że jego Matka poznała nowego faceta i pożegnała się z synem wyprowadzając się od niego. Stracił swoją podporę, motywacje do działań i osiągnięć, stracił swój sens i to go zgubiło, to go sprowadziło do picia i imprezowania. Wydaje mi się, że gdyby utrzymywał się w formie, dalej grałby na najwyższych obrotach i kto wie, czy właśnie nie w FC Barcelonie. Piłkarz założył "Instytut Ronaldinho"  gdzie dzieci z ubogich rodzin mogą doskonalić swoje umiejętności piłkarskie. Dla mnie to i tak piłkarz o wielkim sercu i ducha walki, każdy z nas musi mieć motywację aby wziąć się do działania. Legenda, magik i jak sam pseudonim na to wskazuje : El Maestro.


ronaldinho.jpg

tumblr_mgq7pjxyod1qhkfn8o1_500.jpg

Ronaldinho-Ballon-d-Or-2005_lightbox_dia

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldinho genialny piłkarz nic dodać nic ująć czysty talent i mistrz rzutów wolnych, pamiętam jego gola z chyba 50 metrów na mundialu właśnie z wolnego kiedy Brazylia grała na Anglię.

Edytowane przez SANEPID :D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldinho To piłkarz unikatowy,drugiego takiego nie ma nie było i nie będzie

Nawet nie można go do nikogo porównywać bo ta klasa jaką on prezentował jest nie do opisania.

(Niektórzy porównują do niego Neymara ale moim zdaniem to nierealne żeby N11 prezentował taką klase w przyszłości)

 

Jestem kibicem Realu,ale R10 jest/był moim Idolem od najmłodszych lat..

Do tej pory czesto oglądam jego mecze w niższych Ligach i podziwiam go za to co on robi z piłką.

 

08042295718844601137.gif

 

13043764191840357547.gif

 

Za temat leci od mnie Lubie to :) Całkiem Fajnie wszystko opisane.

 

Pozdrawiam Kamil.

Edytowane przez Kamil™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest pięknie rozpisane. Na takie małe urozmaicenie mogłeś dodać, że, gdy był mały, w jednym z meczów swojego klubu strzelił 22 bramki, a ostateczny rezultat również wyniósł 22:0 :)

Ogólnie to moim zdaniem każdy prawdziwy kibic, jak wyżej wspominałeś, nie ważne jakiego klubu powinien go szanować. Po prostu, nasz El Maestro to żywa legenda piłki nożnej :)

Plus łapaj ziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piłkarz zepsuł swój OGROMNY talent bo jak pisałeś prowadził nocne życie ale naprawdę jest to tak fantastyczny piłkarz do tej pory że każdy powinien go znać i każdy powinien go pamiętać. Ronaldinho mógłby do tej pory zdobywać różne nagrody gdyby nie imprezowanie i tak dalej i nie można go porównywać do Neymara, przy nim Neymar jest naprawdę mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności