Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Jestem legendą"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

JESTEM LEGENDĄ

 

7182225.3.jpg

 

GATUNEK: Horror 

PREMIERA: 11 stycznia 2008 (Polska), 5 grudnia 2007 (świat)

PRODUKCJA: Australia, USA

REŻYSERIA: Francis Lawrence

SCENARIUSZ: Akiva Goldsman, Mark Protosevich

 

 

GŁÓWNI BOHATEROWIE:

334314.2.jpg Robert Neville (Will Smith)

308210_1.2.jpg Anna (Alice Braga)

387121.2.jpg Zoe Neville (Salli Richardson-Whitfield)

268521.2.jpg Ethan (Charlie Tahan)

 

 

OPIS FILMU:

Nowy Jork. Pewna pani doktor postanawia wynaleźć szczepionkę na wszelkiego rodzaju nowotwory. Na początku testy na ludziach idą dobrze jednak po pewnym czasie coś się komplikuje. Wybucha ogromna epidemia. Ci którzy mają więcej szczęścia umierają od razu, inni przemieniają się w krwiożercze zombie. Jedynym człowiekiem któremu udało się przeżyć epidemię w mieście jest naukowiec Robert Neville. Postanawia on znaleźć lek który "przywróci ludzkość" w potworach. Na swej drodze spotyka Annę która wszystko zmienia.

 

MOJA OPINIA:

Do filmu nie pasuje mi określenie horror. Fakt pojawiają się krwiożercze stwory, jednak nie o nie tu chodzi. 

Głównym zamysłem było ukazanie że wszyscy ludzie są równi: porównanie Boba Marleya do leku którego szuka Nevill. Cały czas trwa konfrontacja czy Bóg istnieje? Czy też może wszystko jest kwestią przypadku.

Sceny post apokaliptycznego Nowego Jorku, walki z potworami, przeplatane są wspomnieniami o rodzinie. 

Wzruszająca scena w której umiera najwierniejszy kompan Roberta- jego pies.Dość zaskakujące zakończenie.

Wszystko to sprawia iż film naprawdę warto obejrzeć.

 

CIEKAWOSTKI:

  • Will Smith przez kilka miesięcy trenował, by uzyskać szczupłą i bardziej wysportowaną sylwetkę. Schudł do roli prawie 10 kg.
  • Studio filmowe wydało aż 5 milionów dolarów, aby przez 6 kolejnych nocy stycznia móc realizować zdjęcia na terenie Nowego Jorku (aktualnie, jest to najdroższe tego typu przedsięwzięcie w historii miasta).
  • W zdjęciach na nowojorskim "Brooklyn Bridge" - retrospekcja, ukazująca ewakuację miasta - brało udział 250 członków ekipy filmowej, aż 1000 statystów (w skład, których wchodziło 160 żołnierzy Gwardii Narodowej w pełnym rynsztunku), wiele pojazdów wojskowych (m.in. kilka Humvee i trzy opancerzone Strykery) oraz parę jednostek pływających Straży Wybrzeża.
  • Twórcy filmu, aby zapoznać się z obecnym stanem wiedzy naukowej dotyczącej wirusów i wirusologii, odbyli spotkania z naukowcami pracującymi w laboratoriach trzeciej klasy bezpieczeństwa biologicznego. Bada się w nich najbardziej niebezpieczne i śmiertelne substancje świata.
  • Błędy w filmie:

 

 

  1. Kiedy Robert ucieka po tym jak został ranny w nogę, smuga krwi z poprzednich ujęć jest widoczna za nim. W trakcie tej sceny pojawiają się również nieścisłości w kontynuowaniu sceny, kiedy smuga znika w niektórych ujęciach.
  2. Kiedy Robert jest zawieszony na latarni, wisi na czarnym kablu. Później, kiedy jest w swoim laboratorium, nogawka obwiązana jest już białym kablem.
  3. Wszystkie pokazane flagi wiszące przy rozmaitych budynkach w Nowym Jorku są w doskonałym stanie. Flagi te po trzech latach wiszenia na powietrzu powinny być porozdzierane i wyblakłe.

 

 

 

ZWIASTUN:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-19081

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/18685557

Edytowane przez #Brawa Dla Tej Pani
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie cierpię jak w filmach zwierzęta giną.. :(

Też tego nie lubię, szczególnie gdy ginie taki wierny przyjaciel w obronie swojego pana :<

 

 

 

Film za krótki, ale jeden z najlepszych jakie oglądalam.

Również mam takie wrażenie że film jest za krótki xd 

Mogliby zmienić zakończenie i zrobić drugą część :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności