Skocz do zawartości

Aktualna Młodzież i ich dostęp do internetu.


Besi523

Rekomendowane odpowiedzi

Młodzież – kategoria społeczna ludzi w wieku ok. 13-17 lat, będących do pewnego momentu pod opieką opiekuna prawnego, najczęściej rodzica. ~ Tak przynajmniej głosi nasza Wikipedia, jednak co kryję się pod przydomkiem "młodzież"?  jaką definicję to słowo ma aktualnie? 

 

Jak postrzegana jest młodzież Polska?

Jako leniwa, mało ambitna, zażywająca narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy, agresywna, niedoinformowana.

 

Właśnie - niedoinformowana. Dlaczego tak się dzieje? Aktualnie nikt nie sięga już po książki, słowniki ~ po co? gdy wszystko znajdziemy w internecie. Dlaczego aktualna młodzież nie wykorzystuje internetu tak jak planowano przy jego tworzeniu. 

Czy to wina internetu, aktualny dostępnych informacji doprowadziła do zgorszenia teraźniejszego pokolenia? 

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak. Brak kontroli rodzicielskiej, brak ograniczeń, wulgarne gry, filmiki. To jest przyczyną wszystkich rzeczy które teraz mają miejsce. 

 

Moja codzienna droga do liceum idzie obok parku dla dzieci, gdzie gdy byłam małym brzdącem bawiłam się. Kiedyś to miejsce było oblężone przez duże grono rodziców, małe dzieci, tworzyły się nowe przyjaźnie, zabawy gdzie pracował nasz mózg, wyobraźnia wymyślając przeróżne gry jak np. uciekanie przed lawą itp. co dla młodych i małych dzieci jest bardzo ważnym elementem w rozwoju.

Jak jest aktualnie? Przechodzę i z roku na rok idąc tą samą drogą ilość osób maleje, plac stoi praktycznie pusty. Dlaczego? Gdzie podziewa się ta młodzież? Myślę, że odpowiedź już zna każdy ~ w internecie.

 

 

„Żyjemy w czasach, w których egoizm, bezwzględny indywidualizm, bezlitosna konkurencja, walka eksterminacyjna osobnika z osobnikiem, każdego z każdym, są czczone i kultywowane jako główny system życia” – komentował Kazimierz Raczyński polską rzeczywistość, szukając powodów, dla których młodzi ludzie zgubili tak dalece wszelkie wartości moralne.

 

Każdy teraz chce zabłysnąć głownie kopiując kogoś głupotę chcąc pokazać, że też tak potrafi i nie jest gorszy bądź widział kiedyś coś co chciałby odtworzyć i spróbować zrobić samemu jak np. gra w "słoneczko" co myślę, że jest znaną "grą" i każdy słyszał o tym i o skutkach końcowych. 

Młodzież chce pokazać swoją niezależność, buntowniczość, odwagę poprzez pokazywanie znajomym, że pali, pije bądź zażywa narkotyki, ucieka z lekcji, wagaruje, używa wulgarnych słów, znęca się nad słabszym ~ wszystko po to aby pokazać, że są lepsi chcąc się głównie dowartościowywać i "wyróżnić" często to wszystko pokazując w internecie gdzie młodsze osoby z aktualnym dostępem oglądają to, a co gorsza zaczynają widzieć w tych osobach autorytet i naśladują. 

Idealnym przykładem jest np. ostatnio znana nam gwiazda "Karol. Chłopak który został Popkiem" 

Przez młodzież aktualnie bardzo faworyzowany jest Gang Albanii, który przecież został rozgłoszony przez JP Armie która niestety jest bardzo dobrze oglądania ~ głownie są to osoby uczęszczające do gimnazjum, a może też włącznie z podstawówka.

Niestety JP Armia oraz Gang Alabnii promują wulgaryzm, agresje, brak jakiegokolwiek szacunku oraz głupotę. 

Karol, który zrobił to z przyczyn mi nie znanych podobno to był akt "odwagi" może aby się upodobnić, podlizać kolegom lub chcąc zabłysnąć? Z pewnością udało mu się zabłysnąć, jednak trzeba pamiętać o jednym.

Nic nie trwa wiecznie, tak jak dziś nad głową świeci nam jedna gwiazdka, tak jutro może się wypalić i zniknąć. Tak samo Gang Albanii i JP Armia dziś może i "góruje", ale ich czas również minie, a blizna którą Karol sobie zrobił zostanie z nim i to już do końca jego życia. 

 

Zapraszam do dyskusji, jestem ciekawa waszej opinii na ten temat. 

 

 

Pozdrawiam,

Queen Besiałke

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina internetu :) Większość rodziców nie kontroluje aktywności swoich dzieci w internecie i dlatego tak się dzieje z dzisiejszą młodzieżą... Czują się dorośli, nie podlegają kontroli i robią co chcą a później mózgi wyprane i nie ma co ratować :)

Człowiek jak ma mózg to sam zrozumie co jest dla niego dobre a co nie :)

Edytowane przez SkalnyPatataj
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przypominają mi się czasu, kiedy internet nie był tak bardzo powszechny i dostępny, kiedy to w telewizji było 10 kanałów, które najczęściej "śnieżyły". Wtedy całe dnie siedziało się na dworzu. Nie to co teraz, każdy przed komputerem, telewizja (najczęściej ponad 100/200 kanałów, a przecież i tak "nie ma nic ciekawego"), telefony, teblety i inne technologie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przypominają mi się czasu, kiedy internet nie był tak bardzo powszechny i dostępny, kiedy to w telewizji było 10 kanałów, które najczęściej "śnieżyły". Wtedy całe dnie siedziało się na dworzu. Nie to co teraz, każdy przed komputerem, telewizja (najczęściej ponad 100/200 kanałów, a przecież i tak "nie ma nic ciekawego"), telefony, teblety i inne technologie.

Dokładnie kiedyś największą karą to była kara na wyjście na podwórko a teraz to dzieci się proszą o karę na wychodzenie z domu... Czasy jak się w gume grało :P Teraz człowiek idzie ulicą mija Cie dziecko 10 lat telefon w ręku i JP muzyka i co to nie cwaniak... Ech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kiedyś największą karą to była kara na wyjście na podwórko a teraz to dzieci się proszą o karę na wychodzenie z domu... Czasy jak się w gume grało :P Teraz człowiek idzie ulicą mija Cie dziecko 10 lat telefon w ręku i JP muzyka i co to nie cwaniak... Ech 

 

Dokładnie, tak jak piałam. Podchodzi do nas 10 letni chłopak z pytaniem czy mamy zapalniczkę, a gdy pytamy do czego mu to odpowiada aby zapalić.  :er:

Lub idę obok podstawówki do której chodziłam i słyszę od tych małych dzieciaków teksty jakich nigdy nawet bym sama nie powiedziała, a co dopiero wpadła na taki tekst. 

Przeraża mnie to jak teraz jest. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak piałam. Podchodzi do nas 10 letni chłopak z pytaniem czy mamy zapalniczkę, a gdy pytamy do czego mu to odpowiada aby zapalić.  :er:

Lub idę obok podstawówki do której chodziłam i słyszę od tych małych dzieciaków teksty jakich nigdy nawet bym sama nie powiedziała, a co dopiero wpadła na taki tekst. 

Przeraża mnie to jak teraz jest. 

Aktualna młodzież jest bardzo rozpuszczona. Kiedy dziecko spędza całe dnie w necie, wtedy to rodzicą na ręke, bo jest cicho, a to co wtedy robi lub z kim rozmawia to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kara na podwórko i siedzenie w domu, dziś kara na internet i mus wyjścia z domu...  Ciekawe co będzie za 30 lat

 

Dodatkowo bardziej utwierdzam się w zdaniu, że nie chcę mieć dzieci. :stop:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje dziecko wychowam na takich samych zasadach na jakich zostałem wychowany ja... Nie pozwolę żeby moje dziecko było jakieś niedorobione albo w wieku 17 lat poszło siedzieć do kryminału... Mam swoje zasady i przekaże je swoim dzieciom :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kara na podwórko i siedzenie w domu, dziś kara na internet i mus wyjścia z domu...  Ciekawe co będzie za 30 lat

 

Dodatkowo bardziej utwierdzam się w zdaniu, że nie chcę mieć dzieci. :stop:

Ja też, jednak jeżeli miałbym wybierać, wybrałbym to z domu dziecka - najczęściej są spokojniejsze i tak bardzo "niezainfekowane" technologią, która nie przestanie się rozwijać (i zapewne nas zabije).  :sad: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje dziecko wychowam na takich samych zasadach na jakich zostałem wychowany ja... Nie pozwolę żeby moje dziecko było jakieś niedorobione albo w wieku 17 lat poszło siedzieć do kryminału... Mam swoje zasady i przekaże je swoim dzieciom :)

Twarde zasady przede wszystkim ;) 

Ciężko mi sobie wyobrazić dzieci aktualnej młodzieży, jeżeli wychowa je na tych samych zasadach, na których oni zostali wychowani ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarde zasady przede wszystkim ;) 

Ciężko mi sobie wyobrazić dzieci aktualnej młodzieży, jeżeli wychowa je na tych samych zasadach, na których oni zostali wychowani ;x

Masz rację, jeżeli ktoś się będzie mógł podzielić swoim sercem z największym Skarbem jaki tylko będzie mógł mieć czyli własnym dzieckiem i się nie zmieni to współczuje dziecku... większość rodziców w dzisiejszych czasach nie dają sobie rady... Finanse albo inne problemy z którymi nie potrafią sobie poradzić i wtedy dzieci na tym najbardziej odczuwają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jeżeli ktoś się będzie mógł podzielić swoim sercem z największym Skarbem jaki tylko będzie mógł mieć czyli własnym dzieckiem i się nie zmieni to współczuje dziecku... większość rodziców w dzisiejszych czasach nie dają sobie rady... Finanse albo inne problemy z którymi nie potrafią sobie poradzić i wtedy dzieci na tym najbardziej odczuwają 

Według mnie praca jest aktualnie głównym czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem palenia itp. w szkołach był zawsze bez względu na to czy internet był już powszechnie dostępny, czy nie. Sam pamiętam, jeszcze jak chodziłem do gimnazjum i dzieciaki z podstawówki paliły, a było to kawałek czasu wstecz, tego problemu nigdy się nie zwalczy i można to zrzucić na młody wiek, gdzie chęć przypodobania się innym i podążania za rówieśnikami góruje. 

Najbardziej szokujące w obecnych dzieciach jest właśnie to ile czasu spędzają na dworze i niemożna mówić, że to tylko wina rodziców, ponieważ nawet jeśli rodzic zmusi dziecko do wyjścia, to tak naprawdę będzie ono bawiło się same i wyrośnie z niego całkiem aspołeczna osoba. Sam pamiętam, czasy jak byłem mały i słowa Mamy "wróć do domu jak zacznie się ściemniać" i każdy siedział na dworze praktycznie od rana do wieczora, w dni wolne. Problemem w tych czasach jest również program nauczania, nauczyciele starają się na siłę zwiększyć poziom, a za tym również idzie internet, łatwych zadań dzieci szukają w internecie, a jak dostają trudne z którym mają problem to nic innego im nie pozostaje jak wujek "google".

Tutaj można przytoczyć również sześciolatki, które muszą iść do szkoły, w ten sposób zabieramy tym dzieciom ROK dzieciństwa.

 

Tak btw

wulgarne gry, filmiki

 Q♥een Besiałke miałaś coś szczególnego na myśli? :D 

www.c....

Edytowane przez Masek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie praca jest aktualnie głównym czynnikiem.

To jest polska, jeżeli w tych czasach nie masz na kim się oprzeć gdy dopiero zaczynasz żyć na swoim to ciężko będzie sobie poradzić a co dopiero jak ktoś ma dużą rodzinę.. Tylko uciekać a jak widać to nie zapowiada się żeby było lepiej... Człowiek kończy po 3 kierunki studiów idzie do pracy i każą mu za łopatę chwytać i doły kopać, żenada... Jeżeli tak nas będą traktować to wątpię, że coś w tej Polsce będzie można zbudować, nie mówiąc o obiektach dla dzisiejszej młodzieży 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej szokujące w obecnych dzieciach jest właśnie to ile czasu spędzają na dworze i niemożna mówić, że to tylko wina rodziców, ponieważ nawet jeśli rodzic zmusi dziecko do wyjścia, to tak naprawdę będzie ono bawiło się same i wyrośnie z niego całkiem aspołeczna osoba. 

 

Całkowicie się z tobą zgadzam. Ja np. nie robie i nie lubie robić nic (poza domem) bez moich przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polska, jeżeli w tych czasach nie masz na kim się oprzeć gdy dopiero zaczynasz żyć na swoim to ciężko będzie sobie poradzić a co dopiero jak ktoś ma dużą rodzinę.. Tylko uciekać a jak widać to nie zapowiada się żeby było lepiej... Człowiek kończy po 3 kierunki studiów idzie do pracy i każą mu za łopatę chwytać i doły kopać, żenada... Jeżeli tak nas będą traktować to wątpię, że coś w tej Polsce będzie można zbudować, nie mówiąc o obiektach dla dzisiejszej młodzieży 

Właśnie coraz częściej spostrzegam, że ludzie młodzi (od 20 do 30 lat) opuszczają Polskę w poszukiwaniu pracy, ponieważ nic ciekawego tutaj nie ma. Sam planuję zamieszkać w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem palenia itp. w szkołach był zawsze bez względu na to czy internet był już powszechnie dostępny, czy nie. Sam pamiętam, jeszcze jak chodziłem do gimnazjum i dzieciaki z podstawówki paliły, a było to kawałek czasu wstecz, tego problemu nigdy się nie zwalczy i można to zrzucić na młody wiek, gdzie chęć przypodobania się innym i podążania za rówieśnikami góruje. 

Najbardziej szokujące w obecnych dzieciach jest właśnie to ile czasu spędzają na dworze i niemożna mówić, że to tylko wina rodziców, ponieważ nawet jeśli rodzic zmusi dziecko do wyjścia, to tak naprawdę będzie ono bawiło się same i wyrośnie z niego całkiem aspołeczna osoba. Sam pamiętam, czasy jak byłem mały i słowa Mamy "wróć do domu jak zacznie się ściemniać" i każdy siedział na dworze praktycznie od rana do wieczora, w dni wolne. Problemem w tych czasach jest również program nauczania, nauczyciele starają się na siłę zwiększyć poziom, a za tym również idzie internet, łatwych zadań dzieci szukają w internecie, a jak dostają trudne z którym mają problem to nic innego im nie pozostaje jak wujek "google".

Tutaj można przytoczyć również sześciolatki, które muszą iść do szkoły, w ten sposób zabieramy tym dzieciom ROK dzieciństwa.

 

Tak btw

 Q♥een Besiałke miałaś coś szczególnego na myśli? :D 

www.c....

 

Haha, to też miałam na myśli pisząc to. :D Ale głownie chodziło mi o różne filmiki których w internecie roi się zbyt dużo. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcąc czy nie jest winą internetu oraz wulgarnych gier, gdzie w jednej rodzinie na to pozwalają a reszta uczy się od reszty w szkole.
Różnego rodzaju muzyka, tak jak Queen napisała Gang Albani, palenie, ćpanie, picie a potem takie dzieci śpiewają "***** nad głową" w podstawówkach i palą papierosy po toaletach.
Kiedy chodziłem do gimnazjum w moim rodzinnym mieście palenie w toalecie było na topie, każda kabina zajęta, kary w postaci nagany nie robiła nic, dlaczego? Bo takie dzieci są bite i traktowane jak gówno przez rodziców.

Nie potrafię zrozumieć takiego zachowania, nie mam pojęcia jaki to uraz:


Zapraszam do dyskusji :D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcąc czy nie jest winą internetu oraz wulgarnych gier, gdzie w jednej rodzinie na to pozwalają a reszta uczy się od reszty w szkole.

Różnego rodzaju muzyka, tak jak Queen napisała Gang Albani, palenie, ćpanie, picie a potem takie dzieci śpiewają "***** nad głową" w podstawówkach i palą papierosy po toaletach.

Kiedy chodziłem do gimnazjum w moim rodzinnym mieście palenie w toalecie było na topie, każda kabina zajęta, kary w postaci nagany nie robiła nic, dlaczego? Bo takie dzieci są bite i traktowane jak gówno przez rodziców.

Nie potrafię zrozumieć takiego zachowania, nie mam pojęcia jaki to uraz:

Zapraszam do dyskusji :D

 

Widziałem to wiele razy i mam cicho nadzieję, że to jednak film dla zabawy.

 

Za dużo telewizji, za mało prawdziwego życia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam 3 minuty filmu i tak ledwo wytrzymałam ~ głupota kompletna. Też oglądałam to o czym ona mówi, ale bez przesady. x'D

Wiedziałam, że to nie jest prawdziwe.

 

Ahh, zapomniałam poruszyć sprawy o telewizji i aktualnych bajkach! 

Widziałam mema którym była sonda (nie mogłam go znaleźć teraz)

"Dlaczego nie oglądam już bajek"

Mała ilość % : Bo wyrosłem.

Duża ilość %: Bo są głupie i bezsensowne. 

 

Byłam w te wakacje w Turcji, jedyny kanał który pozostał mi i mojemu chłopakowi do oglądania to bajki gdyż polskie kanały były słabe (było ich tylko 2 - mango, które wieczorem zamieniało się w "ciekawy" program lub polotv x'D ) , a wiec znaleźliśmy angielski program ~ codziennie wieczorem oglądaliśmy tam bajki (Oczywiście u nas lecą te same tylko z tłumaczeniem) a one głównie nie mają żadnego przekazu, ciągle ktoś krzyczy, ucieka albo młotkiem kolegę w głowę bije itp. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam 3 minuty filmu i tak ledwo wytrzymałam ~ głupota kompletna. Też oglądałam to o czym ona mówi, ale bez przesady. x'D

Wiedziałam, że to nie jest prawdziwe.

 

Ahh, zapomniałam poruszyć sprawy o telewizji i aktualnych bajkach! 

Widziałam mema którym była sonda (nie mogłam go znaleźć teraz)

"Dlaczego nie oglądam już bajek"

Mała ilość % : Bo wyrosłem.

Duża ilość %: Bo są głupie i bezsensowne. 

 

Byłam w te wakacje w Turcji, jedyny kanał który pozostał mi i mojemu chłopakowi do oglądania to bajki gdyż polskie kanały były słabe (było ich tylko 2 - mango, które wieczorem zamieniało się w "ciekawy" program lub polotv x'D ) , a wiec znaleźliśmy angielski program ~ codziennie wieczorem oglądaliśmy tam bajki (Oczywiście u nas lecą te same tylko z tłumaczeniem) a one głównie nie mają żadnego przekazu, ciągle ktoś krzyczy, ucieka albo młotkiem kolegę w głowę bije itp. 

Niestety, teraz powstają bajki, które mają się podobać, a nie mieć przekaz, ponieważ te bardziej bezsensowne są bardziej dochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, teraz powstają bajki, które mają się podobać, a nie mieć przekaz, ponieważ te bardziej bezsensowne są bardziej dochodowe.

 

Możliwe, że i tak, ale jaki to ma sens? To psuje młodzież i ogłupia już od małego. Ani to teraz puszczać im bajki ani dawać dostęp do internetu aby nie "zepsuć"  :dobani:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go Go Power Rengers !!!!!

Zawsze chciałem być kitowcem, próbowałem wszystkich sposobów znalezionych w internecie i nic nie działa ! Nawet wychodziłem o północy ! Oni chyba na prawdę są sztuczni. Bo próbowałem wszystkigo, nawet mikstury nie pomagają !

Hehe, zdrowie !  :pije:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności