Skocz do zawartości

Rosół na ostro ;)


kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Chciałbym podzielić się z wami moim własnym przepisem. Przepis nie jest wart Master Chefa, ale według mnie dla osób którę lubią jeść pikantnie danie jest idealne.

Zapewne wy wszyscy wiecie co to rosół. Dlaczego by go nie ulepszyć? Moim zadaniem w tym poście jest przytoczenie takie przepisu, który każdy z was mógł sobie zrobić te danie. 

Na najtańszą jego wersje zapłacicie zaledwie 10 zł, ale zjecie rosół z kostki, a nie prawdziwy swojski z kury. 

 

A więc do rzeczy:

Z garnka w którym ugotowaliście rosół przelejcie samą zupę (bez mięsa i włoszczyzny) do innego garnka. Następnie do zupy bez włoszczyzny i mięsa dodajcie według własnego uznania paprykę czerwoną ostrą i marejanek*. Cały wywar zagotować i przecydzić. 

 

*Dla osób, które, że tak powiem są bardziej zorientowane w świecie kulinarnym polecam pokroić papryczkę chile, dosłownie troszeczkę imbiru i małą szczyptę skórki z cytryny. Co prawda brzmi zwiariowanie ale te smaki jakoś tańczą w tym samym rytmie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię pikantne rzeczy, ale wystarczy dowalić pieprzu i z głowy xD

Pieprz to pieprz. Ma zupełnie inny smak niż papryczka chilli.

 

Ja ostrej papryki używam do wszystkiego. (Tak schabowe w ostrej panierce. XDDD) Może kiedyś wypróbuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze, że tego przepisem nazwać nie można. :D
Ale tak czy siak sposób jest dobry choć mam swoje sposoby na "tagi": "ostra zupa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja często robię rosół na ostro. Często jeszcze do gotującego się wywaru dodaję paprykę, dzięki czemu smak jest intensywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często robię rosół na ostro. Często jeszcze do gotującego się wywaru dodaję paprykę, dzięki czemu smak jest intensywniejszy.

 

mówisz o papryczce chili?

Według mnie najlepszy jest pieprz ;kajen; Ale ten pomysł z imbirem muszę wypróbować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie, mianowicie lubię bardzo ostre potrawy, ale jednocześnie chciałbym trochę się odchudzić. Czy jedzenie ostrego nie przeszkodzi w tym? Czytalem że mogę jeść wszystko normalnie jesli stosuję te tabletki - http://zrzuctenbalast.pl/green-magma-cena-opinie-forum-oraz-gdzie-kupic-tabletki-apteka-allegro/ - czy ktoś z Was może próbował?  :co_jest:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności