Skocz do zawartości

[PORADNIK] Cinema4D -> Jak rozbić napis na kawałeczki


Semi

Rekomendowane odpowiedzi

Heja, pokaże wam dziś jak rozbić napis na kawałeczki, postaram się to zrobić tak byście nie mieli trudności ze zrozumieniem mnie, w poradniku przy okazji oprowadzę was też troszkę po Cinemie ;).

Na wstępie muszę zaznaczyć, że będzie wam potrzebny dodatkowy plugin, opis jego instalacji znajdziecie pod moim staarym poradnikiem tutaj -> http://forum.cs-classic.pl/topic/42846-poradnik-dodawaniu-plugin%C3%B3w-do-cinemy4d/

No to zaczynajmy.

1.Tworzymy swój tekst: MoGraph -> MoText


pre_1485519838__tutek1.png



2. Otwórzcie spoiler :)


pre_1485520116__tut2.png


A) -> Ustawienie głębi, ja zazwyczaj ustawiam na 50, ale to kwestia indywidualna.
B) -> Wpisujecie swoją ksywkę, bądź osoby dla której tworzycie pracę.
C) -> Wybieracie czcionkę.

3.Teraz tworzymy material'a, bez zbędnych efektów czy naświetlania bo to już się nadaję na inny poradnik.
Prawy dolny róg: Create -> New Material


pre_1485520395__tut3.png



4.Po stworzeniu material'a pora by nadać mu koloru :)
1) Otwórzcie spoiler 


pre_1485520728__tut4.png



A) -> Kliknijcie w pole oznaczone tym punktem 
B) -> Po kliknieciu w pole oznaczone puntkem "A)" otwiera się wam właśnie taka paleta, wybierzcie z niej kolor jaki was interesuje.

5.Po wybraniu koloru pora go nałożyć na nasz napis.
1) Open spoiler


pre_1485520963__tut5.png


A) Przeciągamy material'a oznaczonego tym punktem na punkt "B)" 

6.Świetnie! Mamy już kolor, to teraz do dzieła z Thrausi :). 
Mając zaznaczony nasz napis przechodzimy do zakładki Plugins -> Thrausi 


pre_1485521169__tut7.png


I otwiera nam się takie okienko:


pre_1485521280__tut8.png


W pieces podajemy wartość na jaką ma się rozpaść nasz napis, zalecam wam nie mniej niż 30 i nie więcej niż 60 na początek, gdy już wybierzemy liczbę jaka nas interesuje, w moim przypadku 45, klikamy "Break Now" i czekamy :).
7.To wszystko, teraz tylko przesuwamy "A)" lub klikamy "B)" i nasz napis się rozpada, zatrzymujemy wybraną klatkę i renderujemy.


pre_1485521807__tut9.png


Mam nadzieję, że pomogłem albo chociaż przybliżyłem wam obsługę C4D. Korzystam z tego pluginu praktycznie przy każdej mojej pracy 3D, można go używać na każdy sposób, ogranicza was tylko wasza wyobraźnia. Chodziło mi tylko o przedstawienie tego pluginu, gdybym miał stworzyć poradnik krok po kroku jak zrobić taką sygnaturkę jak moja (pisany poradnik), zajęło by mi to tydzień, a następny tydzień wam robienie tego "krok po kroku". Jeszcze raz, mam nadzieję że ktoś z tego skorzysta// or przyda się komuś. Pozdrawiam Pynie <3 :* 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Poradnik całkiem niezły. Jest też inna droga do stworzenia rozbitego na kawałki tekstu (działa również z bryłami) - z tego co pamiętam to jest to ExplosionFX (mogę się mylić, rzadko odpalam Cinema 4D) z funkcją Random. Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Poradnik całkiem niezły. Jest też inna droga do stworzenia rozbitego na kawałki tekstu (działa również z bryłami) - z tego co pamiętam to jest to ExplosionFX (mogę się mylić, rzadko odpalam Cinema 4D) z funkcją Random. Pozdrawiam! :D

Yo!

Thrausi też działa na wszystko,  nie mylisz się jest ExplosionFX, ja osobiście wolę thrausi bo wszystko rozbija nam na warstwy, każdy kawałek, i mamy więcej możliwości.  Szczerze to nigdy jeszcze z tego nie korzystałem, jakoś się nie przekonałem i wolę zostać po staremu na thrausi, z powyższego powodu, po drugie ja działam na R13, gdzie już jest chyba R16 :/.

 

@pnxrwx

A widzisz hahahaa ;D. Ano dla Ciebie to wszędzie Pytka hehe <3

Edytowane przez PrawieKarol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem zaskoczona.

NIE SPODZIEWAŁAM SIĘ, ŻE TY POTRAFISZ TAK PIĘKNIE PISAĆ :D

Oczywiście żartuję. Poradnik świetny, wszystko jak najbardziej czytelne i zrozumiałe, do tego dodane pomocnicze spojlery - duma mnie rozpiera!

Jestem pewna, że przyda się wielu osobom, dobra robota, Semiś :wub:

 

+ Nie wiem skąd te pozdrowienia akurat tutaj, ale dziękuję, buzioleee! :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności