Skocz do zawartości

Sernik z brzoskwiniami ukradłem teściowej :D


Rpk[*]

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:ciasto3 łyżki cukru pudru3 szklanki mąki1 margaryna6 żółtek3 płaskie łyżeczki proszku do pieczeniamasa serowa0,75 kg sera mielonego(ja zawsze daję około kg)1 całe jajo6 białek1 budyń śmietankowy lub waniljowy1 szklanka cukru1/2 paczki margarynydodatkowo puszka brzoskwińWykonanie:Z podanych składników zagnieśc ciasto i podzielic na dwie części, owinąc folią i włożyc do lodówki na jakiś czas. Białka są potrzebne do masy serowej!masa serowaZ białek ubic pianę dodając około łyżki cukru. Resztę składników wymieszac dokładnie, dodac pół szklanki zalewy z brzoskwiń. Delikatnie wymieszac.Zchłodzone ciasto rozwałkowac i wyłożyc na posmarowaną i wysypaną blaszkę, ponakłówac widelcem. wyłożyc na ciasto masę serową, wyłozyc brzoskwinie, można całe połówki lub pokrojone w kostkę. Na to wylac pianę z białek i na wierzch zetrzec drugą częśc ciasta na tarce.To mój ulubiony sernik, jest delikatny i puszysty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze rozwaliło mnie to z tą teściową. Kurcze, sernik z brzoskwiniami. Nie jadłam w sumie nigdy, ale ja wole ten jedyny sernik mojej mamy, który uwielbia moja wychowawczyni i klasa. Może podrzucę przepis jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności