Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Ewolucja planety małp" 2014


Ilonez

Rekomendowane odpowiedzi

o6gymz.jpg


 


 


 


"Ewolucja planety małp" - film science-fiction, produkcji amerykańskiej, wyreżyserowany przez Matta Reevesa, który swoją premierę miał 26 czerwca 2014 (świat) i 11 lipca 2014 (Polska). Osobiście miałam tę "przyjemność" obejrzeć go w kinie w 3D.


 


 


 


Akcja filmu rozgrywa się w 10 lat po rozprzestrzenieniu się małpiej choroby. Przedstawia wprost poapokaliptyczną wizję świata. Niewielu ludziom udało się przetrwać, Główny wątek skupia się na grupce ocalałych w San Francisco oraz na leśnej osadzie, powiedziałabym że wręcz na plemieniu zmutowanych małp. Problem pojawia się, gdy ocalałym zaczyna brakować energii i potrzebują czerpać ją z zapory, która znajduje się na terenie małp. Dochodzi w tym momencie do kontaktu. Myślę, że tyle tytułem wstępu wystarczy. Po raz kolejny dużym problemem samego filmu jest dla mnie jego przewidywalność (wspominałam o tym w recenzji Godzilli). Małpy niby tak szybko ewoluowały (przez 10 lat nauczyły się praktycznie mówić, pisać), a przywódca (Ceasar) zachowuje się jak naiwne dziecko. Patrzysz na jego towarzysza i w pierwszej chwili wiesz, że na pewno go zdradzi i będzie chciał doprowadzić do jego śmierci, Ale nie, on musi wybaczać bodajże 3 razy, żeby przejrzeć na oczy. Po pewnym czasie film po prostu zaczął mi się nudzić. Ledwo dało się wysiedzieć do końca. Muzyką zajmował się Michael Giacchino, ale powiem szczerze, że musiała być przeciętna skoro nawet jej nie pamiętam. Co do efektów specjalnych to mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. Nie ma Bóg wie czego, ale też nie można narzekać. Jeśli chodzi o 3D to niezbyt polecam. Naprawdę malutko było scen w których ten efekt był faktycznie wykorzystany. Czytając opinie innych użytkowników sugeruję, że na 2D nie poczujecie tak dużej różnicy.


 


 


 


Podsumowując film oceniam na 3,5/5. Wydaję mi się przeciętny jeśli chodzi o fabułę/efekty, ale oczywiście zapraszam do samodzielnego obejrzenia i wyrażenia opinii.


Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Planetą Małp nigdy mi się nie podobał, ale mimo wszystko trzeba będzie tę produkcję obejrzeć :)

 

Krótka i treściwa recenzja, brawo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności