Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Martwica mózgu"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

MARTWICA MÓZGU
 
7518306.3.jpg
 
GATUNEK: horror, komedia
PRODUKCJA: Nowa Zelandia
PREMIERA: 1992 r
REŻYSERIA: Peter Jackson
SCENARIUSZ: Peter Jackson, Fran Walsh, Stephen Sinclair
 
GŁÓWNI BOHATEROWIE:
356398.2.jpg Lionel Cosgrove (Timothy Balme)
356377.2.jpg Paquita Maria Sanchez (Diana Peñalver)
356426.2.jpg Vera Cosgrove, matka Lionela (Elizabeth Moody)
356439.2.jpg Les Kalkon, wujek Lionela (Ian Watkin)
 
 
OPIS FILMU:
Film reżyserii Peter Jackson. Dwoje naukowców wybiera się na pewną wyspę w celu odnalezienia niezwykłego gatunku zwierzęcia - małposzczura. Mimo niezadowolenia ówczesnych tubylców udaje im się to, zabierają go do zoo i zamykają obok innych zwierząt. Tymczasem główna bohaterka - Paquita Maria Sanchez, zakochuje się w Lionelu, który jest pod wpływem matki i robi wszystko to co ona chce. Bohaterowie zaczynają się spotykać. Po pewnym czasie matka mężczyzny zauważa to i zaczyna śledzić parę. Trafia za nimi do pobliskiego zoo gdzie zostaje ugryziona prze złapanego małposzczura. Kobieta zapada na dziwną chorobą po czym umiera i odradza się jako zombie. Syn próbuje ukrywać matkę przed innymi ale w krótkim czasie zbiera się ich coraz większa ilość i Lionel nie umie już sobie z tym poradzić..
Co zrobi bohater? Czy miłość zakochanych to przetrwa? A może któreś z nich zginie? Tego dowiecie się sami... :)
 
 
MOJA OPINIA:
Film jak dla mnie bardziej podchodzi pod komedie niż pod horror aczkolwiek zależy od poczucia humoru. Jeśli miałabym opisać go w trzech słowach to użyłabym określeń : NUDA, OHYDA, WTF? O.o :D Ale jeśli ktoś lubi filmy typowo o zombi to to jest coś dla niego. Jak dla mnie za dużo tych wszystkich wnętrzności etc. Najlepszy moment filmu? Hmm wydaje mi się że będzie to fragment pod koniec filmu kiedy ukazuje sie matka bohatera totalnie zdeformowana. Szczerze jak ją zobaczyłam to walłam śmiechem ^^ aa no i jeszcze jedno, jeśli ktoś ma słabe nerwy to nie polecam oglądać gdyż większość scen to praktycznie same wnętrzności, krew itp.
Ostatecznie film oceniam na jakieś 6/10
 
CIEKAWOSTKI:
  • W finałowej scenie z kosiarką sztuczna krew była pompowana z prędkością 19 litrów na sekundę. Zużyto jej wtedy ponad 300 litrów.
  • Gdy skończono film, w budżecie zostało 45.000 $. Peter Jackson wydał je na zrealizowanie sceny z dzieckiem w parku, która jest jego ulubioną. 
  • Film wydano pod dwoma tytułami ("Braindead" i "Dead Alive") z powodu istnienia podobnie brzmiącego "Brain Dead" w USA. "Dead Alive" często kojarzona jest z krótszym czasem trwania spowodowanym cenzurą filmu w danym kraju. Na rynku ukazała się także wersja uncut, która nie jest jednak pełną wersją "Braindead". 
  • Błędy w filmie:

 

  1. Mimo, że akcja filmu dzieje się w 1957 roku, na wystawie sklepu, gdzie pracuje Paquita, widać zielone plastikowe skrzynie na jabłka, które pojawiły się dopiero w latach 70. XX wieku.
  2. Kosiarka, którą widać na filmie, nie była dostępna w 1957 roku w Nowej Zelandii.
  3. Gdy Paquita wraz z Ritą wciągają przez okno mężczyznę uciekającego przed grupą zombie, krew wokół jego ust na przemian znika i pojawia się między ujęciami.
  4. Gdy podczas zmywania krwawych śladów stóp z podłogi Lionela odwiedza Paquita, w pewnym momencie ruszają za psem, który pobiegł na górę. Kiedy bohaterowie schodzą, po odciskach nie ma już śladu.
  5. W scenie w zoo, kolor sukienki matki Lionela zmienia się na chwilę z szarego na jasnoniebieski, po tym jak kobieta zostaje ugryziona przez małposzczura.
  6. Podczas masakry w domu, gdy połówka głowy zombie ślizga się w kierunki Rity, podłoga jest niezabrudzona. W następnym ujęciu jest już pełna krwi, lecz za chwilę znowu czysta.
  7. Lionel karmi siostrę McTevish odchylając jej odciętą głowę. Gdy wkłada ją na swoje miejsce, ślady po kaszy na szyi znikają.
  8. Gdy zombie ściągają skórę z twarzy jednemu z uczestników przyjęcia, widać przeskok między prawdziwym aktorem a manekinem.
  9. Gdy Lionel masakruje zombie kosiarką, jego ubranie jest suche i czyste.
  10. Gdy Lionel wyciąga z radia dziecko-zombie nie ma ono pępowiny, jednak w następnym ujęciu już ją posiada.
  11. Podczas obiadu, gdy ucho matki Lionela wpada do budyniu, kolczyk zanurza się w nim całkowicie. W następnej scenie jest jednak zupełnie czysty.
  12. W zoo, gdy Lionel mówi Paquicie o stracie ojca, stoi przed klatką prawie dotykając jej twarzą. Jednak gdy kończy opowieść, a ujęcie zmienia się, nie stoi przed kratami, ale trzyma się niskiej siatki, obok której przechodzili wcześniej. 

 
ZWIASTUN:

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/96611cf

Edytowane przez #Brawa Dla Tej Pani
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałem ten film wczoraj jak szukałem dobrych horrorów ;d a nie oglądałem, ale jak kinga poleca :D zaraz zobacze. 

Ale od razu mi naszedł na myśl też taki fajny  , chory film ;d Zombie SS 2 , to jest tak poryte :D

 

Kinguś , nigdy w zyciu ze wszystkich filmów nie obrzydzał mnie żaden, ten pobudził mój żołądek ponad 10x do wymiotów :D 

Chory film 

Edytowane przez Siwy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności