Jump to content
Sign in to follow this  
xxxxxx

Recenzja anime Fullmetal Alchemist

Recommended Posts

Dziś postaram się krótko opisać i ocenić anime pt. "Fullmetal Alchemist".

175422.jpg

Gatunki: akcja, komedia, przygodowe, magia(alchemia), nadprzyrodzone, fantasy, wojskowe, dramat

Edward i Alphonse Elric to dwóch braci, których wychowywała samotnie matka. Ojciec opuścił ich rodzinną wieś gdy chłopcy byli mali. Bracia, odkryli w gabinecie ojca pewne książki i zapiski o alchemii. Sztuka ta działała na podstawie równowartościowej wymiany - by coś zyskać musiałeś oddać coś o takiej samej wartości. Chłopcy szybko załapali co i jak, chwalili się mamie swoimi postępami, a ta widząc, że mają po ojcu talent, była szczęśliwa. Niestety ta sielanka się skończyła, gdy umarła ich matka. W wyniku pewnych wydarzeń związanych z pogrzebem i pragnieniem chłopców, by zwrócić matce życie, bracia postanowili wskrzesić matkę za pomocą alchemii. Niestety mylą się w obliczeniach i nie udaje im się wskrzesić mamy, a w dodatku zostają dotkliwie okaleczeni. Od tamtej pory śledzimy przygody młodych alchemików przemierzających świat, którzy szukają sposobu na przywrócenie swych ciał do stanu sprzed tragicznej próby ludzkiej transmutacji. W ciągu swej podróży spotykają wielu sprzymierzeńców, ale też i wrogów, z którymi będą musieli się zmierzyć, by odzyskać swe ciała.

Link do anime: Fullmetal Alchemist

Zajawka:

Nie wiedziałem z jakim nastawieniem podejść do tego anime, gdyż jest to połączenie dramatu z komedią i akcją. Powiem jednak, że anime jest genialne, ma swój klimat. Co prawda zabrakło mi tu romansu pomiędzy Edem i Winry oraz pułkownikiem i Rizą, ale i tak całość jest świetna. Anime ma swoje lata, ma wersję alternatywną (którą pewnie kiedyś też tu wrzucę ^^), jednak pomimo tego jest wysoko oceniane i polecane.

Oceny:

-bohaterowie: 10/10,

-kreska: biorąc pod uwagę wiek 9/10,

-fabuła: 10/10,

-ocena ogólna: fantastyczne.

Edited by Rias
  • Like 6

Uwielbiam to anime :D jedno z niewielu takich długich co obejrzałam od początku do końca.

@ Bo zwykle oglądam takie 12 odcinkowe :>

Edited by Visha
  • Like 1

Powiem Wam szczerze,że za takimi anime nie przepadam ale o gustach się nie dyskutuję !  8)

Według mnie FMA: Brotherhood jest o niebo lepsze. Ale to tylko moja opina. Łap + :)

Edited by Hesu
  • Like 1

Nie zamierzałem tego oglądać ale chyba mnie namówiłeś. Ląduje w poczekalni.

+ leci

• Like 1