Skocz do zawartości

Aktualna Młodzież i ich dostęp do internetu.


Besi523

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo jak ktoś w ryj dostanie to będzie krzyczeć "Aał, nie bij mam już tylko 10 hp".
Co ma sens w tych czasach, w tym kraju wszystko co jest związane z pieniędzmi jest bez sensu.

Krecik, to była wieczorynka, nie wiem jak wy, ale ja oglądałem w dzieciństwie takie filmy, które nauczyły mnie skromności, jak kochać, pomagać i dzielić się tym co mam jak i cieszyć się z tego.
Resztę nauczyła mnie mama, 0 internetu. Teraz tylko przez CS'a cierpliwość sobie naruszyłem i podszkoliłem wulgaryzm - NIE POLECAM!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jak ktoś w ryj dostanie to będzie krzyczeć "Aał, nie bij mam już tylko 10 hp".

Co ma sens w tych czasach, w tym kraju wszystko co jest związane z pieniędzmi jest bez sensu.

Krecik, to była wieczorynka, nie wiem jak wy, ale ja oglądałem w dzieciństwie takie filmy, które nauczyły mnie skromności, jak kochać, pomagać i dzielić się tym co mam jak i cieszyć się z tego.

Resztę nauczyła mnie mama, 0 internetu. Teraz tylko przez CS'a cierpliwość sobie naruszyłem i podszkoliłem wulgaryzm - NIE POLECAM!!!

 

Oh krecik, tak! Albo miś uszatek ten co miał to oklapnięte uszko albo Tabaluga i "Jakubie, zrób mi loda!"  :wub:  :hurra:

 

 

 

Edytowane przez Q♥een Besiałke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jak ktoś w ryj dostanie to będzie krzyczeć "Aał, nie bij mam już tylko 10 hp".

Co ma sens w tych czasach, w tym kraju wszystko co jest związane z pieniędzmi jest bez sensu.

Krecik, to była wieczorynka, nie wiem jak wy, ale ja oglądałem w dzieciństwie takie filmy, które nauczyły mnie skromności, jak kochać, pomagać i dzielić się tym co mam jak i cieszyć się z tego.

Resztę nauczyła mnie mama, 0 internetu. Teraz tylko przez CS'a cierpliwość sobie naruszyłem i podszkoliłem wulgaryzm - NIE POLECAM!!!

Wszystko pięknie, świetnie...fajnie, że tak dużo wyciągnąłeś rzeczy z oglądania filmów za dzieciaka. Tylko widzisz, mój drogi przyjacielu, życie to "nie jebajka", a walka o przetrwanie w którym takie wartości jak "pomaganie innemu, skromność, miłość" tracą na wartości.

W dzisiejszych czasach ludzką motywacją, nie oszukujmy się, jest dążenie do sławy (w każdy możliwy sposób, nawet gdy trzeba poświęcić własną godność) a przy tym, posiadania masy pieniędzy, aby można było podcierać tyłek banknotami. 

Widziałeś teraz dziecko bawiące się w piaskownicy czy grające w piłkę, lub w klasy pod blokiem? Np gdy ja byłem mały, większość w ogóle nie słyszała o internecie. Wszyscy biegali w brudnych dresach cały dzień za piłką i matka mnie do domu na obiad to za uszy ciągała :P . A teraz dzieci siedzą 24/7 przed kompem i robią filmy takie jak podałeś wyżej. I nie zgodzę się, że to tylko w naszym kraju tak jest, cały świat idzie do przodu. W sumie fajnie, że powstają wszystkie nowe technologię itp, zawsze to jest ułatwienie, lecz współczuje temu pokoleniu które się właśnie będzie rodzić (ewentualnie następnemu), bo ich dzieciństwo będzie moim zdaniem tragiczne.

Zdrowie.  :pije:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nikt nie sięga już po książki, słowniki ~ po co? gdy wszystko znajdziemy w internecie.

 

- Z tym nie ma szans, żebym się zgodził, ponieważ tak nie jest. Może akurat w twoim otoczeniu i towarzystwie tak jest, ale na pewno nie u mnie i w okół ludzi, których znam. Książki, słowniki to podstawa. O wiele więcej w wielu sprawach np informatycznych jestem w stanie znaleźć w książce niż w necie.

 

"...jest bardzo dobrze oglądania..."

 

- Chyba jakiś błąd interpunkcyjny się wkradł.

 

Co do Karola

 

- To jest tylko głupota i nic więcej. Sam sobie zrobił przegrodę w życiu, ponieważ nawet do niektórych prac nie będą go chcieli przyjąć z takim czymś. Chociaż po jego zachowaniu to wyczuwam spawacza, ale pokazało to fajną rzecz, że właśnie duża grupa 'młodzieży' jeszcze ogarnia co jest dobre, a co idiotyczne bo to co zrobił sobie ten typ spotkało się z dużą falą hejtu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Aktualnie nikt nie sięga już po książki, słowniki ~ po co? gdy wszystko znajdziemy w internecie. - Z tym nie ma szans, żebym się zgodził, ponieważ tak nie jest. Może akurat w twoim otoczeniu i towarzystwie tak jest, ale na pewno nie u mnie i w okół ludzi, których znam. Książki, słowniki to podstawa. O wiele więcej w wielu sprawach np informatycznych jestem w stanie znaleźć w książce niż w necie."...jest bardzo dobrze oglądania..."- Chyba jakiś błąd interpunkcyjny się wkradł.Co do Karola- To jest tylko głupota i nic więcej. Sam sobie zrobił przegrodę w życiu, ponieważ nawet do niektórych prac nie będą go chcieli przyjąć z takim czymś. Chociaż po jego zachowaniu to wyczuwam spawacza, ale pokazało to fajną rzecz, że właśnie duża grupa 'młodzieży' jeszcze ogarnia co jest dobre, a co idiotyczne bo to co zrobił sobie ten typ spotkało się z dużą falą hejtu.

Myślałem ze chodzi o mnie na początku i miałem takiego mindfuck xd

 

Co do tematu to trzeba przyznać że problem jest dość duży i z roku na rok coraz większy. Jakiś tam czas temu było przecież głośno o dyskotece w bodajże podstawówce gdzie tłum dzieciaków krzyczał "pizda nad głową" itd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Ja o tym nie słyszałam. 

 

c480nd.jpg

 

Taką wiadomość dostałam na Ask'u. "Bo z dziewczyną na browca nie wyjdziesz" słowa już dziś 16 latka.. W takim tempie niedługo dzieci z podstawówki będą tak mówiły.  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Ja o tym nie słyszałam. 

 

c480nd.jpg

 

Taką wiadomość dostałam na Ask'u. "Bo z dziewczyną na browca nie wyjdziesz" słowa już dziś 16 latka.. W takim tempie niedługo dzieci z podstawówki będą tak mówiły.  <_<

U mnie już się coś takiego zaczęło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, świetnie...fajnie, że tak dużo wyciągnąłeś rzeczy z oglądania filmów za dzieciaka. Tylko widzisz, mój drogi przyjacielu, życie to "nie jebajka", a walka o przetrwanie w którym takie wartości jak "pomaganie innemu, skromność, miłość" tracą na wartości.

W dzisiejszych czasach ludzką motywacją, nie oszukujmy się, jest dążenie do sławy (w każdy możliwy sposób, nawet gdy trzeba poświęcić własną godność) a przy tym, posiadania masy pieniędzy, aby można było podcierać tyłek banknotami. 

Straciłbyś godność tylko po to, by być bogatym? Dla mnie takie wartości jak dzielenie się, czy pomaganie innym mają większą wartość niż zielone papierki, nie pragnę by podcierać tyłek banknotami, ale pragnę być mieć własny kąt, nie pragnę sławy, pragnę przeciętnej, przyjemnej pracy, która będzie mi dostarczać radości. Nikt nie odpuściłby szansy na stanie się sławnym ale i nie wszyscy pchają się tam w taki sposób jaki Ty opisałeś, w życiu trzeba mieć jakieś zasady.

Może nie ma ludzi, którzy kopią pod blokami, ale uczęszczają na treningi temu zorganizowane przynajmniej jest tak u mnie, każda kategoria młodzieży jest wypełniona po brzegi ludźmi, którzy chcą grać albo pokopać w piłkę. Nic nie dzieje się dwa razy, wszystko idzie do przodu albo spada w dół co nie zmienia faktu, że ludzie wybiorą telefon zamiast liczydło, kalendarz w telefonie niż skreślać cyferki na kartce.

Nie czytam książek, ponieważ przywykłem do tego, że trafie na bezsens przez lektury, wcale nie oznacza to, że nie czytam. Według mnie, czytanie rozwija umysł a czy czytam z papieru czy z ekranu nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o sobie mogę wiele powiedzieć, ale najbardziej mnie zapewne ukształtowało, że komputera dotknąłem gdzieś dopiero w 5/6 klasie podstawowej, a na tym komputerze tylko nfs underground i metin2, około 2 godziny dziennie, do internetu zerkałem tylko na naszą klasę bo żal mi było czasu. Takie zasady bez wątpienia sprawiły, że nie wpadłem w zwyczaj siedzenia długo na komputerze, latałem na pole, czytałem komiksy, gralem w piłkę, co tylko się dało ;) 

 

A jak widzę coś takiego: 

to nie jest wcale śmieszne, żałosne, żal mi tych rodziców a Ci jeszcze mają ubaw... Wychowali no-life'a, na dodatek pulchnego(może ale nie koniecznie z winy siedzenia w domu).

 

Wszystko zależy od rodziców a nie od zawartości internetu. Jeżeli człowiek będzie uczył dziecka grafiku używania komputera i będzie dbał aby jego gry były na poziomie to da się dziecko wychować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boże złoty, czuję się tak bardzo inny.

 

Dzieciaki w dzisiejszych czasach strasznie próbują gonić za modą, niestety palenie, picie, ćpanie i cała reszta tych pierdół, które wymienialiście stało się modne. Jak wiadomo, człowiek żyjący w jakimś gronie ludzi, często chce się wpasować i przejmuje ich zwyczaje. Często, gdy ktoś wychowuje się w patoli, sam staje się patolem itd., ale prawdę mówiąc wszystko zależy od samego człowieka. Jeżeli dana osoba potrafi używać mózgu, a nie jest umysłowym pokraką, który robi wszystko to co ludzie, których zna, to nawet wychowując się w patoli, w agresji i nienawiści, pośród samych słuchaczy "Gangu Albanii" i członków "JP Armii" nie musi stać się tym buntownikiem, który chce się wywyższyć, podnieść samoocenę czy znaleźć kumpli, ani osobą aspołeczną. (historia z życia)

 

Ja w tej chwili mam 16 lat, nadal jestem dzieciakiem, ale uważam, że dzieciństwo jako takie mam za sobą. Do tego 13-tego roku życia, codziennie siedziałem na placu (ze śląskiego - podwórko) z całą paczką kolegów, z którymi do dziś czasami gdzieś wychodzę, ale również miałem ten komputer, internet, gierki, youtube i także grałem, oglądałem i korzystałem z tego co technika przyniosła. Nie uważam, żeby technologia w jakimkolwiek stopniu miała spowodować to, by dzieciaki miały uboższe dzieciństwo. Do niedawna sam twierdziłem, że teraz to te dzieci nie mają za fajnie, bo telefony, bo komputery itd., ale szczerze jest tak samo jak było za czasów gdy ja byłem mały. Dzieciaki moich sąsiadów (teraz jakoś 8-12 lat) nadal chodzą na plac, ganiają się, jeżdżą na rowerach, grają w KLASY, tak klasy i to na moich oczach grały, ostatnio gdy byłem z psem, bawiły się klockami lego budując jakieś domki i inne pierdoły. Pomimo, że mają komputery w domach i mogą przy nich siedzieć całe dnie (jak ja w tej chwili smutnażaba.jpg) nadal wolą wyjść na powietrze i pobawić się z innymi i to nie tylko moi sąsiedzi. Dzieciaki z różnych sfer wychodzą z domów i wydurniają się po mieście tak samo jak robiliśmy to my (uważam się za jednego z was, co mają dzieciństwo za sobą). Nadal grają w piłkę, ganiają się, szlajają się (tu: chodzą bez celu gadając), dokładnie tak jak robiło to większość z nas. I dokładnie tak samo jak za naszego dzieciństwa, byli i tacy, co w oczach społeczeństwa uchodzili za zło.

 

Akcje typu "Karol. Człowiek, który stał się Popkiem" to ewidentny debilizm danego człowieka, ale nie ogółu i tak jak napisał Szeregowy, młodzież nadal potrafi myśleć i wie, że to głupota. "Lepsi są kumple, bo z dziewczyną browca się nie napijesz." to jest właśnie moda. Moda, którą gonią gimbusy. (gimbus to nie to samo co gimnazjalista, a raczej stan umysłu i gimbusem można być w każdym wieku~~Krzysztof Gonciarz)

 

Wracając do gier, youtube'a, robienia wszystkiego dla sławy, brania za autorytet kogoś, kto w oczach społeczeństwa na to nie zasługuje - wszystko można, wszystko jest zrobione dla ludzi, ale trzeba używać mózgu. Zdaję sobie sprawę z tego, że mam charakter taki, że raczej nie bardzo cokolwiek może na mnie wpłynąć oraz, że nie każdy ma tak jak ja, ale tak czy owak, wszystko zależy od myślenia. Człowiek myślący powinien wiedzieć co się powinno, a czego nie powinno robić, naśladować itd.. Każdy indywidualnie myśli i często tylko o teraźniejszości. Ludzie nie myślą o konsekwencjach danych czynów czy zachowań, póki sami nie padną ofiarą tego samego. Czasem myślę sobie, że nasz gatunek, Homo Sapiens (z lac. Człowiek rozumny), ewoluuje w Homo Nie-Sapiens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

<strong class='bbc'>Automatycznie wygenerowana wiadomość.</strong><br />Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.<br /><br /><strong class='bbc'>Powód:</strong> brak aktywnosci<br /><br />Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.<br /><br />Pozdrawiamy<br />Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności