Skocz do zawartości

Dostałem bana nie na swój nick - co mogę zrobić.


Paweł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, ostatnio spostrzegłem nasilającą się liczbę tematów typu "Ban nie na mój nick". Tak, więc ku pomocy tym osobą dedykuję ten temat/poradnik (jak zwał, tak zwał).

Przykładowo.

Gramy sobie na serwerze pięknie, elegancko i zmiana mapy i wita nas informacja "You have been banned form this server. Please check your console", z czystej ciekawości sprawdzamy i widzimy coś takiego...: 

 

post-16707-0-64458000-1444660883.png

 

Myślisz sobie WTF?! ban za nic... LECĘ NA FORUM PISAĆ SKARGĘ! ~ źle. Otóż rozwiązanie tego problemu jest prostsze niż myślisz. Powiesz "jak to?", a no tak to. 

Zazwyczaj powodem tego jest zbieżność adresów IP. Jak zapewne zauważyliście na pierwszym ss'ie. Ten towarzysz miał nałożonego bana na IP, teraz sprawdźmy w amx-bans czy widnieje taki ban:

 

pre_1444664379__1234567.jpg

 

A no jest prawda? I co teraz zrobić? 

-Najprostszym rozwiązaniem jest zresetowanie routera. Po zresetowaniu routera zostanie zmienione nam IP. I będziemy mogli spokojnie grać. 

Gdy dzieje się tak ponownie, ale już nie łapie nas po IP, co może być tego przyczyną? 

Zauważ! STEAM_ID_LAN, po wpisaniu tego w amx-bans wyskoczy nam tysiąc i więcej banów. 

pre_1444664712__899999999.jpg

*Pragnę zaznaczyć, że to są tylko aktywne bany, banów wygasłych jest więcej*

Czemu masz taki SID, a nie normalny? To proste, ponieważ stare wersje cs'a np. v23 (bardzo często używana) nie posiada swojego generatora adresu SID, stąd też można założyć, że nie generuje Ci unikalnego adresu SID, tylko przypisuje Ci ten "alternatywny" (STEAM_ID_LAN). 

Co zrobić żeby rozwiązać ten problem? Najprostszym i wydaję mi się najszybszym rozwiązaniem będzie ściągniecie nowszej wersji cs'a np. v43 z Bloga cs-classic

 

Jeśli nie słyszysz nikogo przez mikro na wersji v43 usuń pliki csxguard, to rozwiąże problem

Folder cs'a > cstrike > tu znajdziesz 2 pliki csxguard, usuń je.
 

 

 

                                                 Poradnik stworzony przez Dark Z Rises, zakaz kopiowania bez mojej wiedzy na mocy prawa autorskiego.

 

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności