Jump to content
Sign in to follow this  
OG droso

Poradnik: Jak być dobrym prowdzącym?

Recommended Posts

Jak dobrze prowadzić? Ponieważ na serwerze średnio co rundę/dwie leci bunt: kilka porad dzięki którym będziesz o wiele lepszym prowadzącym.

 

 • Musisz wiedzieć o tym, żeby nie pchać się do tej drużyny nie znając mapy... Ustąp innym, naucz się mapy i dopiero możesz wbijać (no chyba, że mapa jest nowa, wtedy każdy się uczy więc równe szanse).
 • Bądź zawsze w ruchu - inaczej jesteś łatwym celem.
 • Nie odwracaj się plecami do więźniów i trzymaj dystans... Często widzę jak strażnik podchodzi do więźnia, nie wiem czego on oczekuje. W dodatku jak stoi plecami do TT, może dostać śmiercionośny cios w plecy za jakieś 120+dmg, albo zostać potraktowany z zeusa (około 100-120 dmg).
 • W drużynie musisz mieć kogoś ogarniętego, ciężko jest coś samemu ugrać, ktoś musi przecież ogarnąć ucieczki, a często są nawet dwie ucieczki. Ucieczki to najważniejsza rzecz, która musi być od razu ogarnięta.
 • Jeżeli więzień ma broń rozkaż mu ją wyrzucić patrząc się maksymalnie w dół. NIE PODCHODŹ DO TEJ BRONI. Nie wywalaj swojej broni tylko - Strzel w tą broń, aby poleciała dalej, mniejsze ryzyko buntu.
 • Jeżeli jest Ci ciężko ogarnąć skorzystaj ze sklepu...
  Ze sklepu polecam tylko:
  +50 HP - polecam bardzo.
  Ciężka kamizelka (Super też) - super armor i dodatkowo daje ochronę przed 1/1 w plecy, czego chcieć więcej?
  Nieskończoność ammo (to polecam jak się samemu prowadzi)
 • Zalecam też korzystać z ruletki w Strażnikach, ponieważ najgorsze co możemy wylosować to strata 50HP, a jeżeli mamy VIPa zalecam losować zawsze.
 • Jeżeli więźniowie się zbyt dużo buntują moja rada to:
  Szybko na początku rundy włączyć im mikro, tak żeby myśleli, że CT ich nie słyszy. Dzięki temu możemy podsłuchać ich rozmowy hihi (w nowym sezonie trochę mniej to zadziała, ale nadal jest to możliwe)
 • Jako pierwsze polecenie polecam 'Totalny bezruch w celi, patrząc się maksymalnie w dół'. Dlaczego? Jeżeli więzień wyjdzie z celi, bo ty mu tak kazałeś to jest większa szansa na bunt [ma bliżej do Ciebie]. W dodatku patrzenie się maksymalnie w dół chroni nas, bo więźniowie nie wiedzą co się dzieje.
 • Jako drugie polecenie polecam 'Ustawcie się na moim markerze - jak najszybszą drogą i sposobem [ktoś zbacza = ginie]. Tworząc szereg bark w bark. Jak tam dobiegniecie macie totalny bezruch patrząc się maksymalnie w dół - będąc skierowanym w daną [wskaż im] stronę' - to nam pozwala spojrzeć na więźniów od 'tyłu' i sprawdzić czy mają broń :)
  lub niech stworzą jedność
 • Chodząc z więźniami na mapę, ktoś musi pilnować tyłów i trzymać dystans. Zabroń więźniom biegać, aby uniknąć największych problemów.
 • Nie graj na fragi. Sam osobiście widząc taką osobę buntuję się od razu.
 • Rozglądaj się. Rada oczywista, ale no jednak musisz wiedzieć, że więźniowie lubią się chować w rogach celi, pomieszczenia itd. Więc zawsze się upewnij, że np. na pewno wszyscy wyszli z celi :). A możliwe, że czasem też zauważysz, że gracz kupił broń :)
 • Nie wydawaj zbyt skomplikowanych poleceń, więzień nie zrozumie to większa szansa, że się zbuntuje - no chyba, że stosujesz podstęp, żeby takich buntowników wybić.
 • Warto wiedzieć, że więźniowie tak od 5/6 rundy mają pieniądze - więc szansa, że kupią coś do buntu jest większa
  Czasami warto w następnej rundzie, ale tak z 30sekundowym opóźnieniem dać zabawę, tak aby stracili swój zakup :D
 • Jeżeli więźniowie są w jedności, nie zabijaj na oślep..., narażasz się, podchodzisz blisko, marnujesz ammo i możesz zrobić FK...

 

Najważniejsza rada:

Prowadź kreatywnie! Jeżeli prowadzisz nudno nie dziw się, że lecą bunty. Obiecuj więźniom, że gdzieś pójdziecie, albo dasz zabawę w następnej rundzie jak wszystko będzie cacy [LOL]. Oczywiście znajdą się buntownicy, ale będzie ich mniej.

 

Może wy macie jakieś rady dla nowych prowadzących?

Edited by OG droso
 • Like 16
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydatny poradnik choć większość punktów już znałem i z nich korzystałem.

Zawsze jednak zapominam o ruletce w ct :c

 

Poleciał lajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydatny poradnik na pewno przyda się nowym graczą którzy chcą nauczyć się prowadzić na trybie JB.

 

Sam z niego skorzystałem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny, jak to czytam to wiem że połowa serwera powinna to również przeczytać XD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines