Skocz do zawartości

Recenzja książki "Nocny Burmistrz"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dziś przedstawię wam książkę którą czytałem nocami przez ostatni tydzień.


 


"Nocny Burmistrz. Czyli inauguracja Matthew Swifta"


352x500.jpg


 


Autor: Kate Griffin.


Kategoria: Fantastyka.


Data wydania: 23 marca 2011.


Tłumaczenie: Michał Jakuszewski.


 


Nocny burmistrz, druga część przygód Matthew Swifta. Nasz czarnoksiężnik budzi się na środki ulicy w Willesden (część Londynu). Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to że w pierwszej części .... Dzwoni telefon..


Jak się później okaże Nocny Burmistrz, Nair przed śmiercią, telefonicznie przekazuje swój urząd naszemu bohaterowi. Urząd o który Matthew nie prosił, którego nie chce i nie rozumie.


"Oddajcie mi mój kapelusz"


 Londynowi grozi ogromne niebezpieczeństwo, wszystkie magiczne symbole zostają zniszczone. Nadciąga coś co obróci stolicę Anglii w kupkę gruzu, coś czego nie można zabić. Czy uda się "im" ocalić miasto? Kto stoi za przywołaniem tej niszczycielskiej siły?


"Oddajcie mi mój kapelusz"


 


Zacznę od tego iż na "Nocnego Burmistrza" natknąłem się przypadkowo. Zobaczyłem fajną okładkę, ciekawe nazwy rozdziałów i pomyślałem że przeczytam.  Na początku nie trzeba było długo czekać na rozwój akcji. Niestety w późniejszej fazie czytania książka trochę się nudzi.. Obszerne opisy Londynu, ludzi, natury. Pomimo tego fabuła nadal przyciąga czytelnika. Nie ukrywam iż zakończenie lekko mnie rozczarowało.. 


"Oddajcie mi mój kapelusz". Nie przypadkowo powtarzam te słowa. Mają one bowiem wpływ na... I tutaj urwę, przecież nie zdradzę wam wszystkiego ;) Jeśli czytaliście uważnie, zapewne zauważyliście słowo "im". Nie przypadkowo postanowiłem umieścić je w cudzysłowie.


"Jesteśmy mną, a ja jestem nami".


 


 


Cytat który zapadł mi w pamięć:


"Jeśli czegoś nie wiem, przewodnictwo przejmuje wyobraźnia i przychodzą mi do głowy najokropniejsze rzeczy, bez żadnych ograniczeń płynących z rozsądku."

Edytowane przez James Bong
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja, szczerze, nie widziałem jeszcze, żeby ktoś tak nakłaniał do przeczytania czegoś ;d. Te cytaty, o których nic nie mówisz, zdecydowanie pobudzą ciekawość czytelników, ale książki to nie jest to co tygryski lubią najbardziej (nieczytający xd). Dobra robota Mako ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie Cię rozczarowało? Ciekawe czemu.. jeszcze nie miałam okazji czytać tej książki, ale przyznam, że recenzja mnie zaciekawiła.
Mam nadzieję, że wkrótce znajdę czas na nią i podyskutujemy trochę na jej temat.
Recenzja jest napisana dobrze, jak już Ci wspominałam - cieszę się, że zdecydowałeś się coś opublikować w tym poddziale.
Skoro lubisz czytać..mam nadzieję, że jeszcze jakieś Twoje recenzje się tutaj pojawią.
Duży plusik :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja, szczerze, nie widziałem jeszcze, żeby ktoś tak nakłaniał do przeczytania czegoś ;d. Te cytaty, o których nic nie mówisz, zdecydowanie pobudzą ciekawość czytelników, ale książki to nie jest to co tygryski lubią najbardziej (nieczytający xd). Dobra robota Mako ;]

 

Zakończenie Cię rozczarowało? Ciekawe czemu.. jeszcze nie miałam okazji czytać tej książki, ale przyznam, że recenzja mnie zaciekawiła.

Mam nadzieję, że wkrótce znajdę czas na nią i podyskutujemy trochę na jej temat.

Recenzja jest napisana dobrze, jak już Ci wspominałam - cieszę się, że zdecydowałeś się coś opublikować w tym poddziale.

Skoro lubisz czytać..mam nadzieję, że jeszcze jakieś Twoje recenzje się tutaj pojawią.

Duży plusik :)

Cieszę się że recenzja mogła kogoś zaciekawić, o to mi głównie chodziło. 

Mogę Ci zdradzić że zakończenie mnie rozczarowało za sprawą bohaterów którzy się przewijają w fabule ;)

Czytać nie lubię, głównie za sprawą lektur szkolnych... Ale chciałem coś zmienić i tak jakoś wyszło :D

Co do kolejnych recenzji, myślę że zobaczycie co najmniej 2.. Gdyż mam zamiar przeczytać kolejne dwie części przygód czarnoksiężnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności