Skocz do zawartości

Czy podróż w czasie jest możliwa?


GryTrean

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podróż w czasie jest możliwa? Pewnie wiele osób zadało sobie to pytanie chociaż raz w życiu ale doszło do wniosku, że to jakaś bajka.

Jak takie coś miało by być możliwe?

Gdyby ktoś mi powiedział tydzień temu, że podróż w czasie jest możliwa to wyśmiał bym tą osobę.
Zacząłem jednak oglądać serie ,, The Flash '' i zmotywowało mnie to, do poczytania o podróży w czasie.

Zacząłem o tym czytać i spodziewałem się oczywiście odpowiedzi typu ,, Naukowcy zgadzają się z tym, że jest to niemożliwe ''.

Niespodziewanie otrzymałem jednak odpowiedź, że jest to możliwe.

Zastanawiałem się jak, czy dałoby w takim razie cofnąć się kilka, kilkanaście albo KILKASET lat do tyłu?

Nie ma żadnych praw fizyki które potwierdziły by, że można cofnąć się w czasie, jednak jeśli by się dało, co stałoby się, gdyby ktoś zmienił coś ważnego?

Co, jeśli ktoś zmieniłby coś znaczącego, np zabiło Adofla Hitlera zanim rozpoczął drugą wojnę swiatową.

Według naukowców są trzy teorie.

 

Teoria pierwsza:

Gdy cofniemy się w czasie, nie możemy nic zmienić, bo to wszystko już się kiedyś stało.

Nie mamy wolnej woli i nie możemy nic zmienić.

 

Teoria druga:

Po podróży w przeszłość jakaś ,,Siła Wyższa" Nie pozwoli nam stworzyć paradoxu. 
Przez to nie będziemy mogli nic zmienić więc nic się nie zmieni.

 

Teoria trzecia:

Gdy cofniemy się w czasie i coś zmienimy to nie stworzymy paradoxu, a po prostu zmienimy przyszłość.

Tutaj np. jeśli zabijemy Adolfa Hitlera zanim rozpocznie drugą wojnę swiatową to po prostu świat będzie kontynuował bez tej wojny.

Stworzymy po prostu inną przyszłość.

 

Tak jak pisałem, żadne prawa fizyki nie potwierdzają możliwości podróży w przeszłość.

Aczkolwiek są prawa, które potwierdzają możliwość podróży w przyszłość!

Aby podróżować w przyszłość, trzeba poruszać się w prędkości 99,9% prędkości światła.

Wydaje się to być niemożliwe, ale za kilka, kilkanaście albo kilkaset lat może uda się stworzyć maszyne która na to pozwoli.

Wtedy np. jeśli wyślemy w kosmos rakiete która będzie poruszała się tak szybko i będzie ona w kosmosie rok, to na ziemi tak na prawdę miną 22 lata!.

 

Więc, podróż w czasie jest możliwa!

Jeżeli jesteście zainteresowani tematem to pogooglujcie sobie, ja tak zrobiłem i jest do dla mnie temat bardzo ciekawy.

Chciałbym jeszcze tutaj podrkeślić, że fizycy potwierdzają, że ta podróż w przyszłość jest możliwa. Nie wziąłem tej informacji z bylejakich źródeł, a były to źródła zaufane i prawdziwe.

Pozdrawiam, miłego podróżowania w czasie! XD

 

Temat jest chroniony prawami autorskimi

Copyright © by GryTrean dla CSCLASSIC.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to można "zobaczyć przeszłość". Działa to na takiej zasadzie jak odbite światło jakiejś gwiazdy której nie ma, ale my ją natomiast widzimy, ponieważ to światło dalej przemierza wszechświat.  My, żeby widzieć np. Bitwe pod Grunwaldem musielibyśmy dogonić odbite "światło" od ziemi (czyli nasza prędkość musi być większa od prędkości światła co jest raczej nie możliwe) i postawić przed nim teleskop dzięki któremu byśmy mogli oglądać w przybliżeniu co się wtedy działo. Troche to pogmatwane ale gdy się tak o tym pomyśli to jakiś sens w tym jest   ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności