Skocz do zawartości

Recenzja książki: Dary Anioła: "Miasto Kości"


neska.

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1459640146__reckanessia.png

dary-aniola-tom-1-miasto-kosci-b-iext230

 

Cykl: Dary Anioła

Autor: Cassandra Clare

Data wydania: 21 sierpnia 2013

Kategoria: Fantasy

 

Cassandra Clare - czyli kto dokładnie?

cassandra-clare-image.jpg

 

Pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie, mieszkała w Francji, Anglii i Szwajcarii zanim skończyła 10 lat.

Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcji.

W 2004r. zaczęła pracę na powieścią Miasto Kości, jej natchnieniem był krajobraz Manhattanu.

W fandomie związanym z Harrym Potterem znana dzięki opowiadaniu Draco Trilogy.

Cassandra Clare to jej pseudonim artystyczny.

źródło:http://lubimyczytac.pl/autor/3373/cassandra-clare

 

Opis:

Współczesny Nowy Jork. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach znika matka dziewczyny. Clary przyłącza się do grupy Nocnych Łowców i wkracza do alternatywnego podziemnego świata, zamieszkałego przez wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki i demony. Obdarzona wyjątkowym darem dziewczyna będzie musiała stanąć do walki nie tylko o życie matki, ale o bezpieczeństwo ludzkiej rasy, która żyje w nieświadomości nadciągającego zagrożenia…

źródło: http://kino.dlastudenta.pl/film/Dary_Aniola_Miasto_kosci,15027.html

 

Cytaty:

 "Tylko ludzie pozbawieni celu są nieszczęśliwi."

"Wiesz jakie jest najgorsze uczucie, jakie mogę sobie wyobrazić? Nie ufać osobie, którą się kocha najbardziej na świecie."

"Miłość odbiera ci możliwość wyboru."

"Ich życie płonęło jasno jak płomień świecy... i równie łatwo było je zgasić."

 

Kilka słów ode mnie:

Jak pewnie wiecie, a może i nie, jestem wielką fanką romansideł, więc średnio byłam przekonana co do twórczości Cassandre.

Jednak moja ciekawość wzięła górę i wolnym czasie sięgnęłam po lekturę.

Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja, ponieważ książka mnie zachwyciła!

Jeżeli tak jak ja, jesteście fanami romansów, myślę, że śmiało możecie sięgnąć po "Dary Anioła".

Co prawda, nie jest to główny wątek książki, ale zdecydowanie nie brakuje tam romantyzmu.

Dzieło Clare czyta się bardzo dobrze, potrafi ono nas zaskoczyć, w najmniej oczekiwanym momencie. 

Uważam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. 

Polecam ją również dla osób, które nie są wielkimi fanami czytania, ponieważ znam wiele przypadków, gdzie mimo wszystko ją czytali i zachwycali się razem ze mną!

 

 

tumblr_inline_nzq65396t71r7mukm_500.gif

 

"Dary Anioła" doczekały się ekranizacji. 

Na początku zdecydowano się na film, jednak nie przyniósł on oczekiwanego sukcesu i zaprzestano kręcenia kolejnej części.

Po pewnym czasie okazało się, że powstanie serial, oczywiście na podstawie książki, który również bardzo Wam polecam.

Więc jeśli naprawdę nie lubcie czytać, a moja recenzja w ogóle Was do tego nie zachęciła, to myślę, że nie będzie to dużą przeszkodą, by wkroczyć w świat Clary Fairchild!

 

 

Chciałabym podziękować Semiemu za napis!

 

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ciebie, fankę romansów wciągnęło to myślę, że się za tę książkę zabiorę.

 

Recenzja dobra, wyczerpująca, oczywiście leci plus. Dobra robota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Spoko recenzja. Lubię to !

Oczywiście jestem już sporo po przeczytaniu trylogii,

ale gorąco polecam serie. Mam nadzieję, że 

Diabelskie Maszyny także przeczytane :hmmm: ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności