Sign in to follow this  
PumasS

[HTML] Jak stworzyć własną stronę internetową

Pokaże Wam jak w łatwy sposób zrobić własną stronę internetową.

 

1) Otwieramy notatnik

 

2) Na początku piszemy <HTML> lub <html> (wielkość liter nie ma znaczenia)

 

3) Opis znaczników, których będziesz używał(a):

 

<HTML> Niezbędny do strony internetowej!

<BODY> W body piszemy tekst, dodajemy zdjęcia, itd.

<P ALIGN="CENTER"> Wyśrodkowuje tekst.

<P ALIGN="JUSTIFY"> Justuje tekst

<BR> tzw. ENTER (przerwa w tekście, np. jak naciśniemy enter w World)

<B> Pogrubia tekst

<U> Podkreśla tekst

<I> Pochyla tekst

<IMG SRC= "nazwa obrazu lub link do obrazka"> Dodaje obraz(Ja polecam zapisać obraz w folderze gdzie znajduję się nasza strona np. flaga.png)

<IMG SRC= "flaga.png" ALIGN= "RIGHT" width= "100"> Dodaje obraz w prawej części naszej strony z rozmiarem 100

Zródło: <A HREF="link do strony"> wikipedia </A> Dodaje odnośnik do innej strony (np. do zródła skąd czerpaliśmy informacje)

 

Każdy znacznik musi być zamknięty!!!! Wyjątkiem jest <BR>, <IMG SRC..>

(np. <HTML> </HTML>

 

Przy zapisywaniu strony w notatniku zmień kodowanie oraz nazwę

 

Przykładowy kod strony: (np. o grecji) ZOBACZ!!!

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>stronka</TITLE>
</HEAD>

<BODY>
<P ALIGN= "CENTER"><b><u>PumasS</u>   <i>PumasS</i></b> </P>


<BR>
<BR>

<IMG SRC= "flaga.png"ALIGN= "RIGHT" width= "100">

<P ALIGN= "JUSTIFY">
Grecja (gr. Ελλάδα Elláda, IPA: [e̞ˈlaða] lub Ελλάς Ellás, IPA: [e̞ˈlas]), Republika Grecka (Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía, IPA: [e̞ˌliniˈci ðimo̞kraˈtiˌa]) – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja ma dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp, w tym 165 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp.
</P>


<P ALIGN= "RIGHT">
Grecja ma długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię starożytnej Grecji. Jako taka, stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji[3], filozofii[4], Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń naukowych, zachodniej literatury, historiografii, politologii oraz teatru[5], zarówno komedii, jak i dramatu. Świadectwo tej spuścizny stanowi 17 Obiektów Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nowożytne państwo greckie zostało utworzone w efekcie zwycięskiego powstania przeciwko rządom ottomańskim.
</P>


<P ALIGN= "CENTER">
Współczesna Grecja była rozwiniętym krajem[6][7], o wysokim wskaźniku rozwoju społecznego, i innych wskaźnikach jakości życia[8][9][10]. Od 2002 r. Grecja zrezygnowała z własnej waluty, przyjmując euro. W 2013 trafiła do grupy państw rozwijających się, to pierwszy przypadek w historii degradacji kraju z tej grupy[11]. Jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych, Paktu Północnoatlantyckiego od 1952 roku, z przerwą w latach 1974-1980, Wspólnot Europejskich od 1981 r.[12] oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej od 2005 r.[13] Jest członkiem założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju[14] oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego.
</P>

<P>
Zródło:<A HREF="https://pl.wikipedia.org/wiki/Grecja">wikipedia </A>
</P>


</HTML>

 

Link do pobrania: http://www35.zippyshare.com/v/QxSVo1bG/file.html

 

W razie problemu skontaktuj się z @PumasS

Poradnik napisany przez @PumasS

Edited by PumasS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam html nie wystarczy do stworzenia schludniej strony. Mogłeś jeszcze dodać w poradniku o tworzeniu tabel które często są niezbędne, o tle, jakie linijki funkcjonalne za to odpowiadają, o kolorach i uwidacznia iu tekstu (typu pogrubienie/pochylenie), mogłeś także dorzucić linijkę funkcjonalną odpowiadającą za ruchomy teks. Jakoś bardziej to rozbudować. Jeśli chodzi o tworzenie stron to także "kontenery" czyli div mogłeś umieścić, linijkę funkcjonalną odnosząca się do pliku css'owego w którym wpisuje się wartości co także ma wpływ na wygląd strony. Ewentualnie javę ale myślę że to nie tak konieczne.

 

Co ja mogę powiedzieć.. Poradnik jest napisany na szybko, mogłeś przy pisaniu się wzorować /wspierać się stroną.

 

Szkielet html mogłeś podać także żeby nie myśleli ze można to wstawiać byle gdzie.

 

Za chęci i objaśnienia podstaw dam Ci lajka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto jeszcze dodać deklarację typu dokumentu by przeglądarka wiedziała z jakiej wersji HTML korzystamy. Dla HTML5 będzie to <!DOCTYPE html> które dodajemy przezd znacznikiem <html>

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona internetowa aby spełniała swoje podstawowe funkcje oraz aby stanowiła ważny punkt strategi biznesowej musi być w 100% profesjonalna tzn. niezawodna, responsywna, funkcjonalna, intuicyjna oraz co najważniejsze musi zawierać wartościowe treści.

Edited by jestemnadal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this