Skocz do zawartości

Recenzja książki "Jedyna"


Marina.

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1461617036__recka.png


Cykl: "Rywalki"

Autor: Kiera Cass

Wydawnictwo: Jaguar

Data wydania: 10 września 2014

Kategoria: Fantasy, literatura młodzieżowa

 

 

Kim jest Kiera Cass?

 

 

thumb_pre_1461617237__-kiera-cass-the-se

 

 

Kiera Cass jest autorką powieści "The Siren" i cyklu "Rywalki", z których każda przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów "New York Timesa". Seria Rywalki odniosła również fenomenalny sukces w ponad 30 krajach. Pisarka ukończyła Radford University, obecnie mieszka wraz z rodziną w Christianburgu w Wirginii. Kiera całowała się w przeszłości mniej więcej z czterdziestoma chłopakami. Żaden z nich nie był księciem.

Więcej o książkach, filmach oraz miłości Kierry do ciastek możecie przeczytać na jej angielskiej stronie www.kieracass.com

 

(źródło www.kieracass.pl)

 

 

pre_1461617717__pre_1461617530__jedyna.p

 

 

 thumb_pre_1461617407__394333-352x500.jpg

 

America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.

Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

 

(źródło http://lubimyczytac.pl/ksiazka/228568/jedyna)

 

 

Ulubiony cytat z książki

 

- Będę Cię kochał do ostatniego tchnienia. Każde uderzenie mojego serca jest twoje. Nie chcę umrzeć, zanim się tego nie dowiesz.

 

Kilka moich słów

 

Kolejna moja recenzja książki z tej serii. Po prostu nie mogłam się powstrzymać i po prostu ją napisałam. Książka jest fascynująca, moim zdaniem najlepsza z całej serii. Może dlatego, że jest to koniec opowieści o Amy? Nie wiem, ale na pewno wiem, że jest równie wciągająca, a nawet może troszkę bardziej i to, że byłam zła po zakończeniu. Nie dlatego, że skończyło się inaczej niż przewidywałam, ale dlatego, że SIĘ SKOŃCZYŁO. Trzeba było czekać kolejne miesiące na kolejną część. To uważam za najgorsze, naprawdę.  Czytając tą książkę wyobrażałam sobie jak to było gdyby eliminacje opisane w książce wydarzyły się na prawdę. Książka jest po prostu bajeczna. Polecam, z resztą jak całą serię. 

 

 

Standardowo dziękuje @Weronikaa za przepiękne napisy! Kochana jesteś!

 

#TeamMaxon

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Będę Cię kochał do ostatniego tchnienia. Każde uderzenie mojego serca jest twoje. Nie chcę umrzeć, zanim się tego nie dowiesz.

 

 

Uwielbiam romansidła, więc tą "sagę" na pewno przeczytam jak znajdę chwilkę czasu! Wiem już co będę czytała w wakacje :3.

Recenzja dla mnie bardzo ładnie napisana. Nie mam do czego się przyczepić!

Za napisy nie masz co dziękować. Zawsze zrobię jak bd potrzeba :3

Leci plusik!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że zastanawiam się nad sięgnięciem po tę serię książek.

Mimo wszystko póki co się wstrzymam, poczekam najwyżej na dalsze opinie.

Co do recenzji, hmm..ogólnie nie miałabym uwag, gdyby nie niektóre powtórzenia zawarte w Twojej opinii.

Myślę też, że mogłabyś ją bardziej rozwinąć, bo jednak ten element jest w recenzji kluczowym i to dla niego trzeba poświęcić najwięcej uwagii i staranności. Owszem, niektórzy piszą krótko i na temat, a tutaj z tej ostatniej części w sumie nie dowiadujemy się nic szczególnego, poza tym, że seria się skończyła.

Ogólnie to mi się podoba. Fajnie, że poświęcasz czas żeby coś tutaj jednak umieszczać i starasz się dbać o dział z książkami.

Czekam na kolejne recenzje i masz plusika :cmok:

 

+ napisy genialne, Wera!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności