Skocz do zawartości

Recenzja książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"


Loszek

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1468075487__75293923.jpg

 
  "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

 

Tytuł: Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Data wydania: 30.06.1997
Gatunek: Powieść
Kategoria: Fantasy , Przygodowa
Akcja tomu: Dzieje się w Anglii w latach 1991-1992

 
 
Joanne Kathleen Rowling:
Angielska pisarka, autorka sławnej serii "Harry Potter". Urodzona 31 lipca 1965 roku. Ta autorka zasługuje na uznanie, ponieważ jest bardzo pomysłowa. Pisząc swoje książki opierała się na własnych przygodach. W pisanie książek wkładała całe swoje serce, widać to od razu czytając jej powieści.
 
Opis:
Akcja tomu dzieje się w Anglii w latach 1991-1992.
Jest to historia chłopca ,który mieszka u wujostwa. Jest tam traktowany jak piąte koło u wozu. Jego kuzyn na każdym kroku go bije ,a na dodatek nasz bohater  mieszka w komórce pod schodami.W wielu momentach życia Harrego otaczają "dziwne" ,a może raczej "zaczarowane" wydarzenia.Zbliżały się Harrego jedenaste urodziny ,które miały być beznadziejne jak całe jego życie ,ale to właśnie w tym dniu dowiaduje się ,że jest czarodziejem. Czekają go same zmiany. Przeprowadza się do szkoły ,w której uczą magii ,spotyka prawdziwych przyjaciół i znajduje się w miejscu uwagi całego świata magicznego.

 
 
Cytaty:
"Po tym wszystkim, co zrobił… Tylu ludzi pozabijał… i nie mógł zabić małego dziecka? To wprost zdumiewające… Tyle się robiło, żeby go powstrzymać, aż tu nagle… Ale… na miłość boską, jak temu Harry’emu udało się przeżyć."
"Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."

Film doczekał się ekranizacji jak i cała seria.

Ocena:
Wydaje mi się ,że książka J.K Rowling jest warta uwagi.Chciałbym ją polecić przede wszystkim młodzieży.  8/10

Edytowane przez Marina.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Recenzja mnie nie zachwyciła. Wydaje mi się, że książka jest na tyle popularna, że musisz liczyć się z wysoką poprzeczką, którą postawili inni recenzujący ( ogólnie w internecie ).

Najbardziej jednak boli mnie to, że w ogóle nie rozwinąłeś swojej oceny na ten temat, a to jest jak dla mnie czyli czytelnika najważniejszy podpunkt całości.

 

Jednak plus za chęci, mimo wszystko chciałeś dodać coś od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności