Jump to content
-_-

Błędy znalezione na forum

Recommended Posts

Nie wiem czy chodziło Ci o SB czy posty, ale w obu przypadkach na moim telefonie jest ok. Gdy klikam w emotki, uruchamia się to od razu i nie ma żadnych problemów

Ogólne wolne działanie forum (nie tylko u mnie), a czasami forum potrafi się wywalić z errorem 500. 

W wersji mobilnej która jednocześnie uaktywnia się podczas podzielenia okna na pół ekranu granica aktywnego okna jest za duża, w sensie można sobie przejechać trochę w prawo, a z tego co pamiętam było zablokowane to na ostatnich okieneczkach na forum, co za tym idzie menu które się otwiera jest lekko ucięte. 

Także do wersji mobilnej, gdy otwieramy powiadomienia bądź wiadomości i chcemy kliknąć w najnowsze które jest na wysokości wyloguj to nie czyta on to jako byśmy klikali właśnie powiadomienie/wiadomość a jako wyloguj i nas wylogowywuje. 

Edit: jest jeszcze jeden błąd w wersji mobilnej. Jak mamy napis na górze Cs-classic który normalnie sprowadza nas do głównej strony to często klikanie w niego nic nie daje. Sprawdzane na 3 różnych od siebie telefonach. Ogólnie z tego co widzę to jakby aktywna jego ramka była w całkowicie dolnej jego części i troche pod nim. I dopiero jak klikniemy w te miejsca to dziala. 

Edited by Kosa Ken
  • Like 2

W dniu 19.11.2018 o 16:10, Kosa Ken napisał:

Ogólne wolne działanie forum (nie tylko u mnie), a czasami forum potrafi się wywalić z errorem 500. 

Pisałem o tym ostatnio na Sb. Przekazałem sprawę do IPS, oni mają działać w tym kierunku + do hostingu ze względu na problem 508, nie 500

Forum działa bardzo szybko, do momentu, w którym ktoś się nie zaloguje.
Strona Cs-classic.pl ładuje się od razu, a forum.cs-classic.pl na gościu ładuje się w max 2-3 sekundy według stron tworzących pomiar. Tylko na zalogowanym forum jest problem i z tym błędem zgłosiłem się do IPS, który też potwierdził, że problem dotyczy tylko zalogowanych osób, ponieważ na tzn gościu forum ładuje im w sekundę.

Problem jest mi znany, lecz ja nie wiem co mogę z tym zrobić, dlatego zgłosiłem to dalej 😕 Problem według mnie dalej tyczy się SB

@Kosa Ken błąd z 508 można teraz zweryfikować i informować mnie na PW jeśli wystąpi (będzie najszybciej)

W wersji mobilnej która jednocześnie uaktywnia się podczas podzielenia okna na pół ekranu granica aktywnego okna jest za duża, w sensie można sobie przejechać trochę w prawo, a z tego co pamiętam było zablokowane to na ostatnich okieneczkach na forum, co za tym idzie menu które się otwiera jest lekko ucięte. 

Nie bardzo wiem o co chodzi. Podeślij mi proszę SS z tym, ponieważ ja na swoim telefonie nie mam żadnego problemu z "szerszym forum". Poza tym, że ostatnio przeniosłem na mobilnej wersji UserBar nad logo

Także do wersji mobilnej, gdy otwieramy powiadomienia bądź wiadomości i chcemy kliknąć w najnowsze które jest na wysokości wyloguj to nie czyta on to jako byśmy klikali właśnie powiadomienie/wiadomość a jako wyloguj i nas wylogowywuje. 

To smao co wyżej. Nie mam żadnego problemu z wybieraniem powiadomień czy wiadomości poza tym, że te ikonki nie są za duże w porównaniu do wyloguj i czasem może potraktować to jako wyloguj, lecz mówimy o takim kliknięciu niekoniecznie trafiony w ikonkę

Edit: jest jeszcze jeden błąd w wersji mobilnej. Jak mamy napis na górze Cs-classic który normalnie sprowadza nas do głównej strony to często klikanie w niego nic nie daje. Sprawdzane na 3 różnych od siebie telefonach. Ogólnie z tego co widzę to jakby aktywna jego ramka była w całkowicie dolnej jego części i troche pod nim. I dopiero jak klikniemy w te miejsca to dziala. 

Zgłaszał mi to Zygus 😕 Wydaje mi się, że to wynika z błędnego układu ogólnego (wersja komputerowa), ponieważ wystarczy kliknąć w dolną część logo i zawsze działa 😕 

Pracuje nad tym