Jump to content

Recommended Posts

One-Piece-Logo-Wallpapers-HD (1).png

Ocena Anime: 8.57

Ocena Mangi: 9.00

Gatunek: Akcja, Przygoda, Komedia, Fantasy, Shounen, Super moce

Premiera: 20 październik 1999 r

Ilość odcinków: 800+


 

Dwadzieścia lat temu po ziemi chodził człowiek zwany „Królem Piratów” Gol D. Roger. Słowa, które wypowiedział tuż przed jego egzekucją sprawiły, że ludzie zaczęli wypływać na morze, aby stać się piratami lub poszukiwaczami przygód. Zdradził on położenie One Piece – czyli wszystkich skarbów zgromadzonych przez niego i jego załogę. Skarb ten rzekomo znajdować się na jednej z wysp najniebezpieczniejszego morza na świecie, czyli Grand Line. Od tamtego momentu wszyscy zaczęli nazywać ten okres Wielką Erą Piratów.

 

Do tej pory nikt nie odnalazł One Piece, ale zdobyć go ma zamiar główny protagonista serii Monkey D. Luffy, który zjadł jeden z tajemniczych Diabelskich Owoców. Z jego pomocą ciało chłopaka uzyskało wszystkie cechy gumy. Cena jaką zapłacił to utrata możliwości pływania. Wypływa on w morze, aby stać się nowym Królem Piratów.

 

Bohaterowie:

 

Monkey D. Luffy

315343.jpg   

Jest kapitanem Piratów Słomianego Kapelusza. Zjadł owoc Gomu Gomu dzięki któremu jego ciało ma wszystkie cechy gumy. Jako typowy głupi bohater wprowadza tone humoru do całego tytułu. Jego celem jest zdobycie One Piece i zostanie nowym Królem Piratów.

Roronoa Zoro

259387.jpg

Jest wicekapitanem Słomianych. Stosuje on wyjątkowy styl walki trzema mieczami. Przed dołączeniem do załogi znany był jako "Łowca Piratów Zoro".  Podążył za Luffim, gdyż ujrzał w nim nowego Króla Piratów. Jego marzeniem jest zostanie najsilniejszym szermierzem na świecie.

Nami

91127.jpg

Jest (prawdopodobnie) najlepszym sternikiem na świecie. Od dziecka była zmuszona do okradania piratów z ich skarbów, dlatego nazywana jest "Kocią złodziejką".  Jako swój cel obrała narysowanie mapy całego świata.

Usopp / Sogeking

188076.jpg

Jest on snajperem w załodze Słomkowych. Jako swoją główną broń obrał kłamstwa, dzięki którym wmówił wszystkim na świecie, że jest Królem Snajperów (SogeKing). Wypłyną on z Luffim, aby stać się Dzielnym Wojownikiem Morza tak jak jego ojciec.

Sanji

62977.jpg

Pełni on role kucharza pokładowego. Ma niesłychaną słabość do kobiet. Uważa, że jako kucharz rąk używa tylko w kuchni, więc na polu walki walczy nogami. Od dziecka marzył, aby odnaleźć AllBlue, czyli legendarne może w którym znajdują się wszystkie gatunki ryb.

Tony Tony Chopper

67807.jpg

Chopper który dzięki mocy owocu Hito Hito stał się renifero-człowiekiem. Żyjąc w otoczeniu najlepszych lekarzy sam stał się jednym z najlepszych w tym fachu. Dołączył do Słomianych, aby stworzyć lek pozwalający uzdrowić z każdej choroby.

Nico Robin

136849.jpg

Jest archeologiem. Posiada ona tajemniczą przeszłość, która zdaje się na niej ciążyć. Tak jak Luffy obrała sobie na cel One Piece, ale nie w celu zdobycia złota, a wiedzy. Chce ona odkryć zapomnianą historie i raz na zawsze położyć kres marynarce wojennej.

Franky / Cutty Flam

99237.jpg

Po drastycznym wypadku z młodości, przerobił swoje ciało i stał się cyborgiem. Przez większość życia mieszkał w Water-7, gdzie zajmował się budową statków. Jako znakomity cieśla dołącza on do załogi Słomianych pod pretekstem zbudowania najlepszego statku pirackiego.

Brook

48093.jpg

Dzięki mocy owocu Yomi Yomi, powrócił on do życia. Można powiedzieć, że Brook nie może umrzeć. Jest on zboczonym grajkiem. Dołączył do Słomianych, aby razem z nimi przepłynąć całe Grand Line i zobaczyć się ze swoim przyjacielem Laboonem, z którym  przed 50-ciu laty obiecał ponowne spotkanie.

 

Sceny z Anime:

 

 

680380-promo_2.jpg1458471913-55c3ea00eb4ad7a2a52781f6d16a8dde.jpegStraw_Hats_Stand_on_Courthouse.png

Słowa od recenzenta

One Piece jest serią, której trzeba dać szanse. Mimo, że pierwsze odcinki nie zachęcają,ale po krótkim czasie seria wciąga niesamowicie. Każda z postaci na swój sposób wyjątkowa i można się w niej zakochać (poza Chopperem on jest nudny strasznie). Kiedy jest czas na śmiech i zabawę jest śmiech i zabawa. Kiedy ma być poważnie to jest poważnie. Oczywiście w Shounenie najważniejsze są walki. Dzięki wprowadzeniu do anime super mocy i tak wielkiej różnorodności bohaterów, każda walka wygląda inaczej i oglądanie tego jest rajem dla oczu. Anime powstaje już od 18 lat i moim zdaniem cały czas trzyma poziom i +/- dotrzymuje tempa mandze, która jest o wiele lepsza niż seria animowana. Polecam z całego serca.

 

 

Dziękuje za przeczytanie tej spontanicznej recenzji.

 

Recenzje napisał @J. D. Christian

dla sieci serwerów cs-classic

Edited by Jeremaya Gattwold
  • Like 7
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro tak polecasz, to chyba wezmę się za tego tasiemca, a może nawet podkradnę bratu mangę :P

Edited by eqk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem się przełamać kiedyś, ale po 31 odcinku stwierdziłem, że to nie dla mnie. Początki cholernie nudne.. czasem bywało, że przysypiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naruto lepsze

 

Gitara siema za recenzje, nadal mnie to jednak nie skłoniło do obejrzenia xD może kiedyś

Kilka literówek walnąłeś, ale mi się nie chce ich tu wklejać, może ktoś inny się zabawi xd

8/10, pozdrawiam cieplutko recenzenta

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenzja oczywiście na plus. Nie wiem czy jest coś ze mną nie tak, ale w przeciwieństwie do reszty to właśnie początkowe odcinki są tymi ktore najbardziej lubie, w istocie to one zachęciły mnie do tego tytułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines