Skocz do zawartości

Propozycja dotycząca podań


Jeremaya Gattwold

Rekomendowane odpowiedzi

Nudząc się przeogromne, zacząłem przeglądać podania na kilku serwerach. Co przykuło moją uwagę oraz skłoniło do napisania tego posta jest właśnie to podanie:

Może się czepiam, ale dla mnie to absurd. Już kiedyś się tego czepiałam i będę się czepiał dalej, aż w końcu ktoś cos z tym zrobi (administracja forum). 

O co mi chodzi?

chodzi mi o wypowiedzi pod podaniem. Większość z nich jest zbędnych i sztucznie wypełniają podanie kandydata pozytywnymi opiniami. Jako, że sam byłem kiedyś opiekunem powiem wam jak to wyglądało w moim przypadku. Miałem w dupie ile ktoś miał pozytywnych/negatywnych wypowiedzi. Patrzyłem na ich "moc", ale do rzeczy...

 

Wypowiedzi takie jak "zajebisty", "prawilna morda", "dobrze się z nim gra". Co to kurwa ma być? Takim osobom powinno się odebrać możliwość komentowania podań, skoro nie umieją wymyślić NORMALNYCH pozytywnych argumentów. To samo się tyczy przepisywanym tekstom z samego podania, takich jak wiek, czy tez posiadanie mutacji. Jest to dla mnie czyste nabijanie postów, co idzie z budowaniem respektu na forum.

Co proponuje?

Chcialbym, aby jak w przypadku podań z działu "rekrutacja", posty użytkowników były ukryte, aż do zatwierdzenia i odblokowane przez osobę zajmująca się działem (opiekun). Chce także, aby częścią wzoru stała się notka jak poprawnie napisać wypowiedz pod podaniem, bo to już jest dramat. Tych ludzi stać na więcej. Taki Polarek. Nie może już wstawiać gowno zleceń, to wstawia gowno wypowiedzi. On ma z 300 postów na forum, z czego 90% to jest właśnie taki gowno kontent. 

 

Proszę administracje o przemyśleniu tej propozycji, a użytkowników przeglądających propozycje o podjęcie dyskusji. Jeżeli masz zamiar napisać tylko "zgadzam się" to wyjdź.

 

Pozdrawiam. 

  • Like 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeremaya vi Rey napisał:

posty użytkowników były ukryte, aż do zatwierdzenia i odblokowane przez osobę zajmująca się działem (opiekun).

Tu jestem całkowicie za, nie trzeba będzie czekać na administratora - ułatwi to w pewien sposób robotę, i tu też dobrze powiedziane 

2 godziny temu, Jeremaya vi Rey napisał:

Większość z nich jest zbędnych i sztucznie wypełniają podanie kandydata pozytywnymi opiniami

Tego można by w ten sposób uniknąć, jako Opiekun jestem w 100% za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktokolwiek mi to zgłosił ostatnio? Jak tylko zobaczę, to się sypią warny. Ale rybki, zrozumcie, że trudno jest ogarniać wszystkie działy jak przecież od danego działu serwera jest opiekun i nawet zastępca. To oni mogą to przecież ogarną, ale nope, bo trzeba zezwalać na słaby kontent i wypowiedzi znajomych. 

 

A więc moim skromnym zdaniem takie rzeczy powinni też ogarniać opiekuni. Jest coś takiego jak opcja Zgłoś to korzystajcie. Nawet chyba powinniście mieć możliwość ukrywania (mogę się mylić). Ale nadal nie zwalniam was ja z myślenia. 

Nawet sama kiedyś pod jednym z podań na cod 350 wypowiedziałam się odnośnie wyliczanek. Link tu: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasi ostatnio dawałem kilka zgłoszeń, ale uznałem ze to na dluzszą metę nie ma sensu, dlatego wychodzę z tą propozycją. Ty się nie będziesz angażować, tylko opiekunowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Chcialbym, aby jak w przypadku podań z działu "rekrutacja", posty użytkowników były ukryte, aż do zatwierdzenia i odblokowane przez osobę zajmująca się działem (opiekun). Chce także, aby częścią wzoru stała się notka jak poprawnie napisać wypowiedz pod podaniem, bo to już jest dramat. Tych ludzi stać na więcej. Taki Polarek. Nie może już wstawiać gowno zleceń, to wstawia gowno wypowiedzi. On ma z 300 postów na forum, z czego 90% to jest właśnie taki gowno kontent. 

Dla mnie głupotą jest dawanie postów do zatwierdzenia. Postować powinien każdy, a jeśli łamie regulamin to dostaje za to warny. Po zgromadzeniu jakiejś ilości warnów powinien dostać bloka na pisanie postów i w czym problem? To samo, skoro jest opiekun i ma tam prawa moderacyjne to powinien też móc nadawać karę zgodnie z regulaminem i dobranoc. 

Przesiedziałem około dwóch lat na innym forum, nie dotyczącym CS'a i jestem zdziwiony jakie tutaj posty są akceptowane (nie karane). Tam gdzie byłem, wypowiedzi bez argumentacji, lub same "jestem za", "Dobra morda" dostawało się warna. Co społeczność to inne zasady, w sumie nie wiem jeszcze jak tutaj to wszystko dokładnie wygląda, ale takie zachowania, jak te przedstawione w pierwszym poście powinny być surowo karane.

 

1 godzinę temu, Jeanette vi Rey napisał:

Bez przesady. To forum dotyczące gry, gdzie przebywa w większości młodzież, a "Dobra morda" to typowe w naszym slangu, chyba każdy to potwierdzi. Gdyby posty były dodawane od razu bez zatwierdzenia przez moderatorów to zrobiłby się syf i nie dałoby się tego ogarnąć, więc już lepiej zatwierdzać niż, żeby każdy dawał co chce, bo wtedy podejrzewam, że posypało by sie kilka warnów i sądzę, że sieć mogłaby wtedy trochę stracić w oczach, przez to, że aż tak jest tu wszystko napięte i sztywne. 

No i tak czy siak moderator musi wykonać tą samą robotę, a tu właśnie chodzi żeby chyba odciążyć ich trochę od pracy. Warny to zwykła konsekwencja za łamanie zasad. Dostaje przypuśćmy 3 warny to automatycznie ma bloka taki osobnik na postowanie, przez co więcej już odwalać nie będzie, a reszta kumatych ludzi nie popełni tego błędu. Przy zatwierdzaniu postów moderator i tak musi je sprawdzić, ale jeśli jest niezgodny to usunąć. Tam gdzie ja spędziłem ostatnie dwa lata, jak ktoś otrzymał 3 warny to nie mógł postować i nie było problemu. Na własne życzenie zabierał sobie możliwość postowania. To jest właśnie konsekwencja łamania regulaminu. W życiu nikt nikogo nie klepie po pleckach jak złamie prawo tylko ponosi za to konsekwencje. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Masakracja napisał:

Przesiedziałem około dwóch lat na innym forum, nie dotyczącym CS'a i jestem zdziwiony jakie tutaj posty są akceptowane (nie karane). Tam gdzie byłem, wypowiedzi bez argumentacji, lub same "jestem za", "Dobra morda" dostawało się warna. Co społeczność to inne zasady, w sumie nie wiem jeszcze jak tutaj to wszystko dokładnie wygląda, ale takie zachowania, jak te przedstawione w pierwszym poście powinny być surowo karane.

Bez przesady. To forum dotyczące gry, gdzie przebywa w większości młodzież, a "Dobra morda" to typowe w naszym slangu, chyba każdy to potwierdzi. Gdyby posty były dodawane od razu bez zatwierdzenia przez moderatorów to zrobiłby się syf i nie dałoby się tego ogarnąć, więc już lepiej zatwierdzać niż, żeby każdy dawał co chce, bo wtedy podejrzewam, że posypało by sie kilka warnów i sądzę, że sieć mogłaby wtedy trochę stracić w oczach, przez to, że aż tak jest tu wszystko napięte i sztywne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu w sumie już trochę czasu i już od samego początku dziwiła mnie zasada, że każdy może wypowiadać się gdzie chce, napisze argument typu: brak steam, brak składki i da typowi na nie, mnie to osobiście strasznie bolało w oczy i boli do teraz, ale skoro wedle tego naszego prawa napisał argument to napisał, nikt mu nie zabroni. 

Osobiście teraz mnie to aż tak bardzo nie boli, bo napiszę szybko na fb Kasi: czy mogłabyś usunąć to, usunąć tamto i mam zaraz po problemie (zwykle i zazwyczaj), ale oczywiście nie każdy ma taką możliwość.

Uważam, że brak mocy chociażby zakrywania przez opiekunów postów we własnym dziale serwera, którym się zajmują to chyba jakaś pomyłka w rozdawaniu uprawnień w acp i raczej jest to niedopatrzenie ze strony Karola, z drugiej strony pewnie w ogóle niezgłaszana pomyłka i jest to wina opiekunów (chyba, że nikomu to nie przeszkadzało, lol), ale grunt, że coś wyszło na światło dzienne. 

5 godzin temu, Masakracja napisał:

Dla mnie głupotą jest dawanie postów do zatwierdzenia. Postować powinien każdy, a jeśli łamie regulamin to dostaje za to warny. Po zgromadzeniu jakiejś ilości warnów powinien dostać bloka na pisanie postów i w czym problem? To samo, skoro jest opiekun i ma tam prawa moderacyjne to powinien też móc nadawać karę zgodnie z regulaminem i dobranoc. 

Osobiście się zgadzam w większości wypowiedzi, jest to moje pierwsze forum, na którym mając teoretycznie jakieś prawa moderacji nie mam ich praktycznie w ogóle. Mi również brakuje nadawania kar przez opiekunów jeżeli chodzi o swoje działy. Nadużycia są od razu widoczne, a nie zawsze Karol czy Kasia są na tyle w temacie, by prawidłowo osądzić jakiegoś delikwenta (oczywiście jeżeli nie jest to szablonowy przykład typu: jestem na tak, bo ma horom curke). Danie opiekunom trochę więcej praw moderacyjnych tam, gdzie faktycznie powinni je mieć jest dla mnie strzałem w dziesiątkę i przy wsparciu Kasi wyeliminuje syf z działów serwerów do minimum. 

 

8 godzin temu, Kasia! napisał:

Ale czy ktokolwiek mi to zgłosił ostatnio? Jak tylko zobaczę, to się sypią warny. Ale rybki, zrozumcie, że trudno jest ogarniać wszystkie działy jak przecież od danego działu serwera jest opiekun i nawet zastępca.

Dlatego nie widzę sensu, by jedna jedyna osoba zajmowała się całym syfem na forum. 

  • Like 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem moderatorem to starałem się coś takiego wychwytywać i o to słowo klucz (choć czasem bywały różne spiny o których pewnie nie wiecie, bo nie musieliście wiedzieć) - moderator, osoba która w zasadzie powinna się tym zajmować. Fakt, na forum nie ma zbytnio dużego ruchu, ale jednak moderator przydałby się do ukrywania i warnowania autorów takich postów, a nie opiekun serwera. Opiekun serwera ma dostęp do moderacji, ale to nie znaczy, że ma ukrywać lub usuwać czyjeś posty, bo to nie jego broszka. Jeśli chcecie żeby Karol ustawił zatwierdzanie postów przez moderatora to najpierw trzeba by znaleźć osobę na takie stanowisko, co nie powinno być AŻ TAKIM problemem. 

Tak czy inaczej temat godny poruszenia, bo faktycznie niektóre posty przypominają mi posty i podania diamentowego sprzed kilkunastu miesięcy, niemalże w każdym podaniu wypowiedź i cały czas to samo, zresztą nie tylko on był takim "ewenementem". 

Za 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Nie zamierzam udostępniać opiekunom coraz to większego dostępu do działu, ponieważ tym którym naprawdę zależy na likwidowaniu takiej treści, zgłaszają to do Kasi lub raportują, a reszta ma to widocznie w dupie i chodzi tylko o uprawnienia.

Moderacja postów ma swoje plusy i minusy, plusem jest  to że można pozbyć się osób nabijających posty, a minusem?
Minus jest tego taki, że każda treść, nawet ta "dobra", może nie zostać dopuszczona, bo ktoś tam powie, że mu nie pasuje to iż dany gracz się wypowiada, bo nie gra na serwerze. Co z tego że nie gra skoro np: taka osoba miała kontakt ze składającym podanie na innym serwerze gdzie był np: adminem? To jest ważne i powinno być dodane, a wiem że to tylko jeden przykład z wielu, który może się wydarzyć po udostępnieniu takich uprawnień.

Najważniejsze jest to czy to naprawdę jest potrzebne. 
Według mnie, byłoby to potrzebne gdyby naprawdę ktoś z tym walczył, a ile tak naprawdę osób walczy? Ilu opiekunów zgłasza takie treści w raporcie bądź bezpośrednio na PW? Mało, nawet nie 1/4, a wiec po co mam dodawać coś takiego skoro teraz nikomu się nie chce z tym walczyć? Mam rozumieć, że udostępnianie coraz to większych praw do działu pomoże niektórym wziąć się w garść i zaczną oni dzięki temu ogarniać swój dział?

 

Propozycja zostaje odrzucona, ponieważ nie widziałem nigdy by każdy z opiekunów tak chętnie walczył z tym zjawiskiem, a więc niekoniecznie musi im zależeć. To samo graczom, skoro takich zgłoszeń nie jest aż tak dużo w porównaniu do tego ile takich postów lata w podaniach.
Oczywiście są opiekuni i niektórzy gracze, którzy to zgłaszają, ale jest to naprawdę mała część i oczywiście im za to dziękuje, bo widać komu zależy na tym, a komu nie.

 

Na ten moment zajmuje się tym Kasia, a w niedalekiej przyszłości będzie zajmował się tym także moderator, a więc Wasz problem sam się rozwiąże.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

Twoja propozycja nie została przyjęta.

PozdrawiamyAdministracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności