Skocz do zawartości

Recenzja komiksu "Jeże"


Jeremaya Gattwold

Rekomendowane odpowiedzi

jezekomiks.png

Autor: Jakub Dem Dębski

Tytuł: Jeże

Liczba stron: 120

 

O komiksie:

"Jeże" jak można się domyślać opowiada o naszych tytułowych przyjaciołach. W przeciwieństwie od  klasycznych kolczastych w książce władają one mową ludzką. Dziwne jest jednak to, że przypodobało im się używanie słów z niższych poziomów kulturowych. Często więc wyczytamy słowa takie jak: "spierdalaj", "jebać kurwa" czy też "wypierdalaj". 

Nie chce was zniechęcić. Wulgarne słownictwo jest tylko kożuchem, który okrywa niepokojącą historie, która dzieje się na kartach tego komiksu. Z rozdziału na rozdział historia zaczyna być coraz dziwniejsza. Nasze słodkie jeżyki nie są chcianą częścią społeczeństwa. Zaraz po urodzeniu są wysyłane do getta zwanego "lasem", gdzie prowadzą swoje smutne i ciężkie życie. 

 

Moja ocena:

Uwielbiam twórczość Dema. Od jego filmów do komiksów wypuszczanych w internecie. "Jeże" są pierwszym dziełem, które kupiłem i muszę przyznać, że to była przyjemna lektura. Zdobyłem ją w dniu premiery i dostałem autograf od samego autora (szpan).

Treść Jeży można oczytać na raz. Nie jest to bardzo długi komiks. Sześć plansz na stronę z czego większość nie posiada tekstu. Broni się jednak historią która zawiera. Na pierwszy rzut oka błaha, daje (jak dla mnie) dużo do myślenia. 

Jeżeli nie jesteście pewni czy wam się spodoba odsyłam was do twórczości Jakuba na jego stronie:

http://demland.info/

 

Książkę można zakupić na tej stronie:

https://demland.teetres.com/

 

Dziękuje za przeczytanie mojej recenzji. Nakłaniam was do oceny mojego pisma jak i samego komiksu.

Przepraszam też @dieta za skopiowanie wyglądu artykułu. Nie wiedziałem jak się za to zabrać.

Edytowane przez Jeremaya vi Rey
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając recenzje nawet śmiechłeem, (nie chodzi tu że źle napisana, ale myślałem że to coś z powagą a tu przekleństwa XD) i chyba nawet pokuszę się o przeczytanie jej.

Recenzja Schludnie,ładnie napisana :D 

  • Like 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, komiksów nie czytam, ale ogarnęłam sobie stronkę z twórczością Jakuba...to może być całkiem okej.
Swoją drogą Jakubowie coś super piszą ostatnio (np. Żulczyk też) heheh

Recenzja w porządku. Wszystko napisane prosto i treściwie.
Co do wyglądu - nie przepraszaj. Po to go umieściłam żebyście z niego korzystali. 

  • Like 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności