Sign in to follow this  
fanmari

Imieniny

Przed laty często bywałem na imieninach, nawet kilkanaście razy w roku. Później był na ładnych kilka lat przestój, a ostatnio znowu dostaję dużo zaproszeń. Chciałem w związku z tym zapytać czy wy również zauważyliście podobny trend, jakiś powrót do tradycji? Dzięki za odp. Na stronie http://www.imienin.pl szukałem info odnośnie tego w jaki dzień wypadają czyje imieniny, ale widzę, że to jest rozszerzony kalendarz imienin. Na innych stronach typu kalbi.pl czy imienniczek.pl jest to samo. Trochę wprowadza mnie to w zakłopotanie, bo jak jadę autobusem czy patrzę w drukowany kalendarz, to najczęściej są imiona dwóch solenizantów i myślałem, że tak jest zawsze. Okazuje się, że podają tylko dwa imiona ze względów praktycznych, czyli ze względu na ograniczone fizycznie miejsce na kartce papieru czy na wyświetlaczu LCD. Nie widziałem o tym.

Edited by fanmari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie zależy od tego, w jakim rejonie mieszkasz oraz jakie masz w domu tradycje. 

Ja na przykład mieszkam na pomorskim i nie obchodzimy czegoś takiego jak imieniny, ale na przykład mam dużo rodziny w Łodzi i tam pamiętają o kogoś imieninach jak o urodzinach.

Sądzę, że fajnie obchodzić czyjeś lub swoje imieniny bo można w tym czasie bliżej zjednoczyć się z rodziną i miło spędzić ten czas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w Lubelskim do pewnego czasu obchodziło się wyłącznie imieniny, ale od jakiś 10 lat już się tego raczej nie praktykuje. Dziwne, że tak nagle się to zmieniło.

___________________________

Mi­mo wszys­tko chciałabym za­sypiać z głową obok Two­jej głowy i raz na ja­kiś czas mieć pew­ność, że choć trochę cię mam.  Pracuję jako Księgowa Jelenia Góra

Edited by Ozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nawet nie wiem kiedy mam imieniny :P  Obecnie już to chyba całkowicie przemija. I taka tradycja naszych rodziców/ dziadków umiera.

 

___________________________________

Chciałabym wie­dzieć, jak to jest mięć mnie w ser­cu. Chciałabym wie­dzieć, jak to jest trzy­mać mnie w ra­mionach, chciałabym wie­dzieć jak to jest być ze mną. Cho­ciaż jest we mnie ro­man­tyk. Jakie Księgowa Kalisz mam, a Ty chcesz ta­ki an­tyk ? 

Edited by isofi90

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 3.12.2017 o 02:48, Mercus** napisał:

Na warm-mazur imieniny to jest najlepsza okazja do wypicia, spotkania się pogadania itd, są one mniej ważne niż urodziny ale jednak są i w sumie bardzo dobrze :)

Potwierdzam każde słowo. Na Warmii obchodzi sie imieniny w sumie od zawsze. Nikt nigdy nie zapomina nawet ze czyjes sa i sami z siebie ludzie daja nawet prezenty. No i dobra okazja żeby wypic jak to Mercus powiedział :beach: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to jeszcze pechowo trafiłem tak, że moje imieniny są w urodziny brata i nikt o nich nie pamiętał. 

__________________________

"Ci którzy naj­mniej po­magają, naj­więcej się mądrzą, kiedy im pomagasz.  " ~ księgowa Jelenia Góra

 

Edited by Ozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem wczoraj, niestety nikt ze znajomych nie pamiętał, bo na fb się nie wyświetla :P Ale za to na serverze mi kilka osób złożyło :D

___________________________

Im człowiek star­szy tym więcej w nim doświad­cze­nia, więc jak to się dzieje, że cały czas wpa­da w te pry­mityw­ne pułap­ki zas­ta­wiane przez życie, na­zywa­ne uczuciami Księgowa Kalisz

Edited by Drozd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this