Jump to content
Sign in to follow this  
RyBsoN.

[Poradnik] Jak zarobić na Metin2.PL(n)

Recommended Posts

Zacząłeś grę w Metinie? Zacząłeś swoją przygodę na Metin2.pl(n)? A może już grasz dłużej ale jesteś noobem i nie wiesz jak zarobić? 

Podam "parę moich sposobów" które na pewno się sprawdzą.

Nie będę robił wstępu nie wiadomo jak długiego a więc przejdźmy do rzeczy.

 

1. 1-20lv

Zacząłeś dopiero grę i nie wiesz co masz robić? Wyjdź na polowanie na dzikie psy do m1. Bij wszystkie moby w m1 jakie tylko dasz radę. Na początku będą to dzikie psy ale później się rozwiniesz i będziesz mógł napi3rdalać nawet niedźwiedzie. Zapytacie, i gdzie tu ten sposób zarobku? Otóż prosta sprawa. 

a) Bicie mobów - Z każdego moba jest szansa na wypadnięcie itemka z HP. To jest już coś. 

b) Dropienie ulepszaczy - Z większości mobów macie szansę na wypadnięcie jakiegoś ulepszacza. W zależności od serverów globalnych różne ulepki są w różnych cenach :)  Ale niektóre są bardzo cenne.

c) Bicie metinów - No i oczywiście jak na każdym lvlu... Napieprzajcie metiny 5-10-15lvl ile wlezie.. A kto wie.. Może to akurat Tobie poszczęści się w tym dniu i dropnie aura lub czarowane?Będziesz zarobiony i będziesz mógł pić Jacka Danielsa litrami.

 

2. 25-40lvl

 

Na 25lvlu z przeciętnym ekwipunkiem powinno się już nieco ogarniać m2 i metki 25 i 30lv. A więc do dzieła leniuchu.

 

a) Bicie mobów, mini bosów - Jeśli ma się głowę na karku to w m2 można zarobić miliony monet... Dlaczego? Bijąc same moby mamy szansę na dropnięcie dużej ilości ulepszaczy... Niektóre z nich są BARDZO cenne. W odróżnieniu od m1, w m2 występują już tzw. "mini bossy". Z nich przy lekkim szczęściu można dodatkowo zarobić.

 

b) Bicie metinów - To samo co w m1... Bicie metków, metków i jeszcze raz metków.... A może szczęście się do Ciebie uśmiechnie i poleci Ci znowu aura lub czarowane? :)

 

Sposoby 30+

 

c) Łowienie - Co tu więcej pisać... Wbijasz 30lvl, kupujesz wędkę, robaki i marmur rybaka i jazda moczyć kija... Co wyłowisz to otwierasz... Ości i małże sprzedajesz... Prosty zarobek.

 

d) Górnictwo - To samo co wyżej nie ma co się rozpisywać... Wbijasz 30lvl, kupujesz kilof i jazda szukać rud. Kopiesz, przetapiasz, sprzedajesz... Prosty zarobek.

 

e) Alchemia - Na 30lvlu odblokowuje nam się możliwość "bawienia" z alchemią. Przez wielu graczy alchemia jest uważana za TOPOWY zarobek na każdym lvlu, oczywiście 30+ :) 

Co i jak, o co chodzi w alchemii możecie poczytać sobie gdzieś indziej... Jest pełno tego typu tematów w internetach. 

 

Dlaczego opisałem tylko sposoby do 40lvla? To proste.. Ponieważ na wyższych lvlach robimy to samo tylko z swoim przedziałem lvlowym... Moby, mini bossy, bossy, metki... I TAK W KÓŁKOOO. 

 

Jednakże jest jeden sposób zarobku nie wymagający tak na prawdę lvla. Gdzie jest haczyk? Haczyk jest w tym że może i nie potrzebujemy lvla lecz potrzebujemy "jakiegoś" wkładu finansowego.

 

A więc wiecie już o co chodzi?

 

CHODZI O ZARABIANIE NA RYNKU.  Tak zwany sposób : KUP TANIEJ, SPRZEDAJ DROŻEJ. Ogarnijcie cenowo rynek i bawcie się w januszy biznesu. 

 

 

Wyczerpałem już moim zdaniem takie główniejsze  sposoby zarobku a więc no.. Po przeczytaniu loguj się do świata metina i zaczynaj zarabiać. Nie poddawaj się a zawsze czegoś się dorobisz. Małymi kroczkami do celu.

 

 

 

PORADNIK W 100% mój, nie kopiowany. Wzorowany na moich przeżyciach z tą grą. Tak tak... Gram w metina... Od jakichś 10 lat xDD 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny poradnik,choć na tym globalu bez is trochę lipton na start pasuje i tak zakupić pierścień doświadczenia i jakiego mounta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines