Skocz do zawartości

Powrót serwera DeathRun CS:GO


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Witam,
Myslę powoli nad przywrócenie tego serwera na sieć.

Czy są jeszcze jakieś osoby zainteresowane tym serwerem czy jednak nie?

 

Muszę wiedzieć czy jest sens przywracać go (czy znajdą się opiekuni/adminami) 😕 

  • Like 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią pograłbym sobie na takim deathrunie. Co do pomocy to średnio u mnie z czasem teraz będzie bo koniec wakacji, ale jakiś tam czas wolny będę mieć.

Z tego serwera to pamiętam początki jak było wszystko testowane dopiero, po tych testach się dostawało vipa chyba ale tu nie jestem pewny. Fajnie by było jakby właśnie w takim stanie jak wtedy był przywrócony bo pamiętam, że się świetnie z ludźmi gadało podczas skakania :D

Edytowane przez SnuFFy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Głównie chodzi o przywrócenie starego serwera, który kiedyś tutaj funkcjonował.

Ważne jest posiadanie adminów na takim serwerze, więc jeżeli będą chętni, którzy mają czas by siedzieć tę godzinę dziennie, to można by pomyśleć nad powrotem

  • Like 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były opiekun serwera się wypowiem, żadna zmiana oprócz zmiany ticku na 128 tutaj nie pomoże. Wiem że to kosztuje, ale moim zdaniem Ci się to zwróci. Spróbuj to zmienić chociaż na jeden miesiąć 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Serwer po zmianie TR kosztowałby około 60 zł. Patrząc na jego statystyki z zakupem usług, to nierealne by tyle zarobić. Musiałbym zmniejszyć jeszcze bardziej zarobki z żetonów i zacząć je sprzedawać, bo jak inaczej chcecie zarobić na serwerze, który z VIP"ow przez całą jego aktywność zarobił po prostu mało ( w porównaniu do tego ile wydano na niego pieniędzy).

Wam łatwo powiedzieć "zwróci się", a ile tak naprawdę serwerów się zwraca? Tylko dwa serwery zarabiają więcej niż kosztuja (COD, JB), które utrzymują tak naprawdę też resztę serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrób tak na jeden miesiąc i zobacz co wtedy będzie, a jak nic nie pomoże to wróć do poprzedniego trybu. Moim zdaniem nie ma sensu ciągnąć serwera DR jeżeli ma tam być 64 tick, to się mija z celem 

Edytowane przez Zimny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Każda zmiana adresu IP to spadki graczy, a więc mam stracić graczy i kasę by najwyżej potem znowu stracić graczy i od nowa oczekiwać aż znajdą serwer? Tak to wygląda. Najlepszym przykładem tego była zmiana adresu IP na COD. Ile osób tak naprawdę miało zaktualizowaną potem zakładkę? 1/4? Gdyby nie fakt, że ten serwer jest topowy na ten moment i nie ma żadnej konkurencji, a także to, że wielu graczy było informowanych i chciało zmienić serwer, to ile by zostało? Tyle ile na początku czyli z 15(?).

Prawda jest taka, że oczekujecie ode mnie tego, bym na siłę pchał w serwer nierentowny z innego serwera, który zarabia. W tej chwili serwer COD zarobił na opłatę 3 serwerów w tym siebie samego, pomaga mu JB, który zarabia troche ponad, a co jeśli te serwery przestaną zarabiać? DR nigdy nie zarobił pieniędzy, które pozwalałyby mu się utrzymać w takiej sytuacji. Jedyną sytuacją, w której DR naprawdę zarabiał były jego początki, a to było 3-4 lata temu. Tyle że wtedy też stał na TR 64. 

Musicie zrozumieć, że nie wszystko da się osiągnąć, a z tego co piszesz wynika, że chcesz bym ślepo rzucił kasę w serwer, który i tak będzie w takiej postaci nierentowny dodatkowo tracąc graczy, bo jak zobaczą 128 TR to wbiją. Gdyby tak było, to każdy serwer stałby u nas FULL, a tak nie jest, mimo iż konkurencja zazwyczaj korzysta z TR64.

Dodam jeszcze, że zakładka nie działa tak magicznie, że od razu serwer w niej jest i wszystko pięknie działa. Tutaj duże znaczenie ma oczywiście lokalizacja, ale też fakt, w jakim czasie ten serwer zeskanuje, bo co jeśli będzie skanowało go dłużej? Gracz w tym czasie znajdzie inny.

 

Gdyby ten serwer był w stanie zarobić na coś takiego, to nie ma sprawy (tak działa świat, pieniądze są i będą najważniejsze), ale teraz nie ma szans by zarobił nawet połowę jego kosztów)

 

Cytat

Ten serwer bardzo mało straci na zmianie IP ponieważ aktualnie jest dosyć mało stałych graczy. Ryzykując zmianę TR serwer może zyskać dużo więcej niż stracić.

Np: tracić co miesiąc +/- 40 zł

 

 

@Zimny. @ezuss1337 podsumuję tę rozmowę tak:

Nie mówię, że niemożliwa jest zmiana, lecz ja chcę mieć pewność, że pieniądze nie pójdą na marne. Nie chcę znowu rzucać hajsem na lewo i prawo gdy w końcu mogę przywrócić "porządek". To że teraz jest lepsza sytuacja, nie oznacza, że każdy kolejny miesiąc taki będzie.

Napisałem też do pukawki w sprawie adresu IP po zmianie TR

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie grałeś na aktualnych serwerach DR skoro wracasz do czasow sprzed 3-4 lat, gdzie Tick128 nie był tak popularny i serwerów dr było mało. Nasz DR jest rozwinięty lepiej niż 70% innych, lecz nie ma podjazdu do serwerów z tick128 :) Osobiście gram na tym DR tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia, bo strefy robi się nawet lepiej na ZM niż tutaj. "Z oczu" doświadczonego gracza DR(chyba mogę się tak nazwać), nie widzę sensu prowadzenia serwera o takim trybie w Tr64, lepiej go zamknąć niż tracić pieniądze. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
2 minuty temu, Zimny. napisał:

Widzę że nie grałeś na aktualnych serwerach DR skoro wracasz do czasow sprzed 3-4 lat, gdzie Tick128 nie był tak popularny i serwerów dr było mało

Nie zrozumieliśmy się:

13 minut temu, -_- napisał:

DR nigdy nie zarobił pieniędzy, które pozwalałyby mu się utrzymać w takiej sytuacji. Jedyną sytuacją, w której DR naprawdę zarabiał były jego początki, a to było 3-4 lata temu

Chodzi oto, że wtedy zarabiał dość dużo (mógł się dwa razy opłacić), ale stał wtedy też na 64TR, czyli i tak kosztował mało. Oto w tym chodziło, a nie że te 64TR nikomu nie przeszkadzały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Dobra, inaczej, bo widzę, że dalej brniesz w coś, co nie ma tutaj większego sensu, zadając mi pytania retoryczne, które nijak mają się do tego o czym piszę.

 

  1. Nie napisałem nigdzie, że 128TR nie jest na takim serwerze potrzebne.
  2. Wałkuje od początku, że Wy uważacie od początku tej rozmowy, że pieniądze spadają z nieba, a ja przez całe życie będę dopłacał.
  3. Staracie mi się wmówić jak działa zakładka, nie mając o niej żadnej wiedzy. Kiedyś jako jedna z nielicznych osób w Polsce (może 2 inne osoby same odkryły ten sposób), znalazłem sposób na ustawianie serwerów w zakładce w taki sposób, ze prawie u każdego były na samej górze. Wtedy sortowanie serwerów wyglądało zupełnie inaczej i można było w łatwy sposób nią manipulować. Po jednej z aktualizacji, Valve wprowadził sortowani serwerów przez ping, a następnie dodał tzn tokeny, które niby miały pomagać, ale też być czymś co w jakiś sposób utrudnia korzystanie z nielegalnych pluginów. To co zrobili, spowodowało tylko zamęt, bo niekoniecznie zawsze ten token działa poprawnie przy zmianie adresacji, a Wy uważacie, że serwer znikąd zacznie się pojawiać w szczytowych miejscach po tym jak raptem dodam w tag "128TR". Najlepsze w tym jest to, że z drugiej strony piszecie mi, że reszta serwerów działa na nim, a więc jedno się kłóci z drugim, bo jaka to konkurencyjność? Żaden z serwerów DR nie stoi super dobrze (nie jest zapełniony przez więcej niż 2 godziny dziennie), a więc jak 128TR ma raptem zwiększyć aktywność skoro mają to inne serwery?

Chyba teraz wyraziłem się jasno. Od początku rozmowy powtarzam, że moim głównym powodem dla którego nie chce przenieść tego serwera na 128TR, nie jest fakt, ze uważam to za bezsensowne, a że są to zbyt duże koszta. Ile razy ja na tych serwerach wychodziłem na plus odkąd serwery cs 1.6 upadły? Niech serwer zacznie zarabiać, pokaże, że jest w stanie osiągnąć taki i taki pułap, a ja z chęcią zmienię TR, ale nie będe tego robił gdy od 3 miesięcy serwer zarobił może z 40 zł, w tym teraz z 13 zł  (w ciągu paru dni).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tego tematu, chciałbym przypomnieć że gracze tego serwera głównie znajdowali się na nim w taki sposób, że znajomi pokazywali serwer znajomym itd. więc moim zdaniem zmiana ip nie jest niczym co jest w stanie drastycznie zmienić ilość graczy, gdyż nowe ip prędzej czy później trafi do aktualnych graczy. Moim zdaniem te +/- 40 złotych nie jest niczym wielkim w porównaniu do tego co ten serwer może osiągnąć, ponieważ jest on naprawdę dobry, jednak pojawia się tu problem TR, gracze prędzej czy później znudzą się tym serwerem jak jest TR64 ponieważ robienie stref nie robi prawie żadnej różnicy, a wręcz przeciwnie, traci się przez to czas co jest bez sensu. Na TR128 sprawa wygląda zupełnie inaczej gdyż strefy odgrywają dużo większą rolę przez co bhopowanie jest znacznie ciekawsze i gracze zostaną na dłużej. Tak jak pisał @Zimny.  raczej nie grasz dużo na tym serwerze więc nie odczuwasz tak tej róznicy. Więcej raczej nie mam do powiedzenia 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, -_- napisał:

Wałkuje od początku, że Wy uważacie od początku tej rozmowy, że pieniądze spadają z nieba, a ja przez całe życie będę dopłacał.

Dobrze o tym wiem, że pieniądze nie rosną na drzewach

2 minuty temu, -_- napisał:

Chyba teraz wyraziłem się jasno. Od początku rozmowy powtarzam, że moim głównym powodem dla którego nie chce przenieść tego serwera na 128TR, nie jest fakt, ze uważam to za bezsensowne, a że są to zbyt duże koszta. Ile razy ja na tych serwerach wychodziłem na plus odkąd serwery cs 1.6 upadły? Niech serwer zacznie zarabiać, pokaże, że jest w stanie osiągnąć taki i taki pułap, a ja z chęcią zmienię TR, ale nie będe tego robił gdy od 3 miesięcy serwer zarobił może z 40 zł, w tym teraz z 13 zł  (w ciągu paru dni).

W magiczny sposób DR nie zacznie zarabiać jeżeli będzie stał w takiej postaci jak stoi teraz. Zarobiłeś z niego dlatego, że był on zamknięty przez pewien okres i znowu "wystartował". Teraz jest może to 13/15 osób, ale na ile się to utrzyma? Znam TOP'owych ludzi z serwerów bh/dr/hns z polski jak i zza granicy, którzy na tr64 nawet nie zwracają uwagi. Nawet dzieci poniżej 12/13 roku życia, którzy stanowią 70% graczy na serwerach DR wiedzą, że tick ma znaczenie. Skoro 128 nie będzie, najlepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie serwera ponieważ nadal będziesz na nim stratny. A jeżeli byś go kupil i nadal nie było by większych zysków, trzeba by było pomyśleć nad przebudową systemu żetonów. Takie jest moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
1 minutę temu, Zimny. napisał:

W magiczny sposób DR nie zacznie zarabiać jeżeli będzie stał w takiej postaci jak stoi teraz. Zarobiłeś z niego dlatego, że był on zamknięty przez pewien okres i znowu "wystartował". Teraz jest może to 13/15 osób, ale na ile się to utrzyma? Znam TOP'owych ludzi z serwerów bh/dr/hns z polski jak i zza granicy, którzy na tr64 nawet nie zwracają uwagi. Nawet dzieci poniżej 12/13 roku życia, którzy stanowią 70% graczy na serwerach DR wiedzą, że tick ma znaczenie. Skoro 128 nie będzie, najlepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie serwera ponieważ nadal będziesz na nim stratny. A jeżeli byś go kupil i nadal nie było by większych zysków, trzeba by było pomyśleć nad przebudową systemu żetonów. Takie jest moje zdanie. 

I ja to zdanie szanuje, nie napisałem nigdzie, że mam Cię w dupie. Nawet pokazałem, że jednak chcę podjąć jakieś czynności zmierzające do zmiany serwera, pisząc do pukawki:

45 minut temu, -_- napisał:

Napisałem też do pukawki w sprawie adresu IP po zmianie TR

Żeby nie było, iż kłamię. Napisałem do pukawki od razu po tej wiadomości 

image.png

 

Tak więc to też nie jest tak, że ja olałem temat 128TR. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, a więc najpierw ja muszę to przekalukować i miec pewność, a dopiero potem coś z tym zrobić. Wy jesteście graczami, macie pojęcie o modyfikacji, a ja (tak mi się przynajmniej wydaje) wiem jak się prowadzi sieć i nią zarządzać, bo jednak dalej ta sieć istnieje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Nie wiem, ale zanim przeniesiemy serwer na TR, wolałbym mieć pewność, że to co jest zrobione, działa sprawnie i da się grać.

Ja bym zaczął najpierw o cenach w sklepiku, ponieważ uważam, że można by było zmienić ceny w sklepiku za żetony (zwiększyć niektóre).

 

Chyba że uważacie, iż wszystko jest zrobione super i nie potrzeba żadnych poprawek na serwerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności