Skocz do zawartości

eFPSy eFPSy eFPSy! niestabilne ale inaczej niż zwykle


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

mam problem z fpsami raczej dość  dziwny. Problem w tym że nie trzymają się na stałym poziomie np. fps_max 300 i fpsy sobie skaczą od 260 do 290 nigdy nie zablokują się na równych 300 pomimo że mocy obliczeniowej na to wystarcza i to spokojnie. Po wpisaniu fps_max 400 sytuacja jest ta sama, z tym że fpsy idą o ok. 100 w górę czyli będą sobie skakać od 360 do 390, analogicznie jest przy fps_max 500, 600 i 700 a nawet 1000, nigdy nie jest tak że wpisując fps_max 300, fpsy zablokują się na 300 i cały czas jest ich 300, z mniejszymi wartościami też próbowałem, też są wahania.

np. w Left4Dead2 mam cały czas 299-300fpsów bez jakichkolwiek dropów.

w obu przypadkach najwyższe ustawienia graficzne.

PC

i7 8700K

RTX 2080 DUKE od MSI

16GB ramu, 3200Mhz cl15

dysk ssd na M.2 samsung evo700

mobo MSI gaming M5 na z370

 

temperatury pod pełnym obciążeniem.

CPU max 52

GPU max 72

rozdzielczość 1680x1050 @60Hz refresh

gdzie szukać problemu? czy program nVidia experinece  odinstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci dość krótka i może Ci się wydawać głupia odpowiedź ale jest ona prostsza niż się zdaje. To jest CS I tyle. Ta gra jest tak źle zoptymalizowana że ja wyciągając od 200 do 300 fps nawet przy ustawieniu fps max 144 będzie spadać poniżej 100. Po prostu taki jest Cs. Takie są jego ustawienia i silnik. Nic się nie da zrobić. To nie jest wina twojego komputera tylko gry. Możesz mieć kompa za 20 koła. I tak ci będą skakać. Ustaw fps_max 0 i graj. Nie ograniczaj fpsow

Edytowane przez Kosa Ken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ok, dzięki, bo myślałem że mam coś nasrana z ustawieniami itd. już zacząłem kombinować z ustawieniami myszki na pooling rate 500Hz/1000Hz wywaliłem jednak tego nVidia experinece, myślałem że może to przez oprogramowanie razera ale jakiejś różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wywaliłeś program który Ci aktualizuje sterowniki do karty graficznej? :D razer ci może jedynie pomoc z wydajnością w grze. Ściągnij cortexa. A nvidi po prostu wyłącz nakładkę w grach i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, odkopuję jeszcze raz temat. Po ok 2 miesiącach zrobiłem sobie ponownie test fpsów na tej mapce w grze fps_benchmark czy jakos tak i jakimś cudem z średniego wyniku 429fps dzisiaj mam 330! jak?! żadnych zmian w sprzęcie nie dokonywałem więc jak to możliwe że nagle straciło się aż 100fps czyli w moim przypadku około 25%?! dodam że temperatury cały czas w normie CPU 56 GPU 62 przy max obciążeniu, taktowania również prawidłowe

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nasze kochane Volvo dodało aktualizacje, która w teorii miała poprawić FPSy na kartach AMD i zintegrowanych. Tyle że z tego co słyszałem nic się im nie poprawiło a na kartach Nvidii (co zauważyłem na swoim przykładzie), spadły mocno FPSy i są jeszcze bardziej niestabilne niż były. Mi z około 250 spadło na 150 więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosa Ken napisał:

Ponieważ nasze kochane Volvo dodało aktualizacje, która w teorii miała poprawić FPSy na kartach AMD i zintegrowanych. Tyle że z tego co słyszałem nic się im nie poprawiło a na kartach Nvidii (co zauważyłem na swoim przykładzie), spadły mocno FPSy i są jeszcze bardziej niestabilne niż były. Mi z około 250 spadło na 150 więc...

Kurdebele to dzieki ziomeczku, bo juz z obsranymi gaciami latalem... sam rozumiesz i pewnie inni tez, ze kupujac taki PC ma sie takie cyrki... po prostu myslalem ze cos sie zaczyna sypac. Sprawdze jeszcze jak wyglada sytuacja w L4D2 i dam znac. Pamietam fpsy z tej gry gdy w cs mialem te srednie 429 na tej mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności