Jump to content
Sign in to follow this  
Kosin

Recenzja książki "Steve Jobs"

Recommended Posts

unnamed.thumb.jpg.518a5ba527f941125fb3ffbee647df06.jpg

Tytuł: Steve Jobs
Autor: Isaacson Walter
Gatunek: Biografia
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 13-11-2015
Książka dostępna w polskiej wersji językowej

Opis:

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple - Steve'a Jobsa, jedyna napisana przy jego współpracy, pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einsteina.
Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat - a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa - Walter Isaacson napisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.
W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI w. jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. 

Moje odczucia:

Mimo iż książek nie czytam zbyt często, to jednak ostatnio mam parcie na biografiach szczególnych ludzi. Nie inaczej było z przez wszystkich znanym Steve Jobsem współzałożycielem Apple Inc.

Książka jest zrobiona w świetnym stylu. Dokładność faktów oraz rozmów z Jobsem i jego współpracownikami, rodziną, przyjaciółmi, konkurencją i wszystkimi którzy mieli coś z nim wspólnego, daje nam wrażenie jakbyśmy przenieśli się do jego umysłu. Tym bardziej tą imersje potęguje fakt że autor jest jedyną osobą z którą Jobs chciał współpracować (jeśli chodzi o spisanie jego Biografii). Szczegółowość jaka jest w książce pozwoli nam spojrzeć inaczej na jednego z najlepszych w świecie IT, który dzięki swoim odważnym decyzjom i pójściu pod prąd stał się także jedną z ulubionych osób w świecie IT dla milionów ludzi.
Dodatkowo po przeczytaniu już kilku stron zauważymy z jaką łatwością się ją czyta, a to wszystko dzięki autorowi który odwalił kawał dobrej roboty. Nie raz z trudnościami musiałem odrywać się od książki która wciągała na wiele godzin. Jako miły dodatek możemy znaleźć również zdjęcia z życia Jobsa (ze stosownym ich opisem). 
Nie musicie być miłośnikami Jabłka żeby zakochać się w tym człowieku, jego historii, i w tej biografii, a zdecydowanie po przeczytaniu jej ułatwi wam się droga do zrozumienia czemu wielu ludzi tak bardzo go ceni i kocha. 

Opis pochodzi z książki
Zdjęcie jest moim prywatnym egzemplarzem

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines