Jump to content
Sign in to follow this  
ZyXeel

Quique Setién - Nowy trener FC Barcelony

Recommended Posts

Quique Setién

big_1579164284_setien.jpg

W poniedziałek Quique Setien nieoczekiwanie został trenerem FC Barcelona. We wtorek 61-letni szkoleniowiec zaprezentował się na konferencji prasowej. – Nawet w snach nie marzyłem, że będę szkoleniowcem tego klubu – powiedział.

Setien zastąpił na stanowisku Ernesto Valverde. – Cenię pracę Ernesto. Należy mu podziękować, że zostawił drużynę na pierwszym miejscu w tabeli – zaznaczył nowy szkoleniowiec katalońskiego zespołu.

 

Do tej pory Setien prowadził Racing Santander, reprezentację Gwinei Równikowej, Logrones, Lugo, Las Palmas, a ostatnio Real Betis. – Nie mam wielkiego CV, nie mam trofeów. Mam tylko filozofię, którą uwielbiam i chcę, żeby moje kluby grały widowiskowo. Tak było we wcześniejszych miejscach pracy – dodał.

– Podjęcie decyzji nie zajęło mi nawet pięciu minut od momentu, gdy otrzymałem wstępną propozycję. Nie sądziłem jednak, że Barcelona ostatecznie na mnie postawi – zdradził.

fc-barcelona-unveil-new-coach-quique-set

 

61-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku. – Przyszedłem tu wygrać wszystko, co się da, prezentując przy tym ciekawy futbol – stwierdził Setien. Dodał, że inspirowany stylem Johana Cruyffa ofensywny sposób gry jest ważniejszy od wyników.

– Jeśli pojawią się co do tego jakieś wątpliwości, będę pierwszym, który stanie w obronie drużyny. Jeśli trzeba będzie umrzeć za tę ideę, to się umrze... – podkreślił.

 

 

 

Waszym zdaniem sprawdzi się w roli szkoleniowca tak wielkiego klubu ?

 

 

 

Edited by ZyXeel
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc na 4 miesiące pracy byłego trenera Betisu minusem jest to, że jest bardziej Guardiolski od Guardioli a gra Barcelony to było klepanie dla klepania, za Enrique blaugrana umiała kontrować jak i grać tiki-taką. Tiki-taką Guardioli i Enrique, to było męczenie przeciwnika podaniami, tworzenie trójkątów i innych figur geometrycznych które pomagają lepiej rozegrać piłkę, jednak w pewnym momencie gdy Barca była blisko pola karnego przyspieszała akcje. U Setiena Barcelona ciągle klepie i nie ma wielu sytuacji. Barcelona Setiena gdy wrócimy do piłki musi zacząć umieć oddawać Strzały a nie klepać ciągle, a na El Clasico sukcesem było wyjście z połowy bo ciągle piłki leciały do Ter Stegena. Który byl i może dalej jest najlepszym bramkarzem grającym nogami jednak zdarzają mu się błędy jak całej obronie. Klepią, klepią i traxa piłkę leci kontra i pyk 2-0 po golu Mariano co zapomniał jak grać w piłkę. Trzeba dać mu czas ale wolałbym Xaviego czy innego Koemana 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines