Jump to content
Sign in to follow this  
ZyXeel

Quique Setién - Nowy trener FC Barcelony

Recommended Posts

Quique Setién

big_1579164284_setien.jpg

W poniedziałek Quique Setien nieoczekiwanie został trenerem FC Barcelona. We wtorek 61-letni szkoleniowiec zaprezentował się na konferencji prasowej. – Nawet w snach nie marzyłem, że będę szkoleniowcem tego klubu – powiedział.

Setien zastąpił na stanowisku Ernesto Valverde. – Cenię pracę Ernesto. Należy mu podziękować, że zostawił drużynę na pierwszym miejscu w tabeli – zaznaczył nowy szkoleniowiec katalońskiego zespołu.

Do tej pory Setien prowadził Racing Santander, reprezentację Gwinei Równikowej, Logrones, Lugo, Las Palmas, a ostatnio Real Betis. – Nie mam wielkiego CV, nie mam trofeów. Mam tylko filozofię, którą uwielbiam i chcę, żeby moje kluby grały widowiskowo. Tak było we wcześniejszych miejscach pracy – dodał.

– Podjęcie decyzji nie zajęło mi nawet pięciu minut od momentu, gdy otrzymałem wstępną propozycję. Nie sądziłem jednak, że Barcelona ostatecznie na mnie postawi – zdradził.

fc-barcelona-unveil-new-coach-quique-set

61-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku. – Przyszedłem tu wygrać wszystko, co się da, prezentując przy tym ciekawy futbol – stwierdził Setien. Dodał, że inspirowany stylem Johana Cruyffa ofensywny sposób gry jest ważniejszy od wyników.

– Jeśli pojawią się co do tego jakieś wątpliwości, będę pierwszym, który stanie w obronie drużyny. Jeśli trzeba będzie umrzeć za tę ideę, to się umrze... – podkreślił.

Waszym zdaniem sprawdzi się w roli szkoleniowca tak wielkiego klubu ?

Edited by ZyXeel
  • Like 1

Patrząc na 4 miesiące pracy byłego trenera Betisu minusem jest to, że jest bardziej Guardiolski od Guardioli a gra Barcelony to było klepanie dla klepania, za Enrique blaugrana umiała kontrować jak i grać tiki-taką. Tiki-taką Guardioli i Enrique, to było męczenie przeciwnika podaniami, tworzenie trójkątów i innych figur geometrycznych które pomagają lepiej rozegrać piłkę, jednak w pewnym momencie gdy Barca była blisko pola karnego przyspieszała akcje. U Setiena Barcelona ciągle klepie i nie ma wielu sytuacji. Barcelona Setiena gdy wrócimy do piłki musi zacząć umieć oddawać Strzały a nie klepać ciągle, a na El Clasico sukcesem było wyjście z połowy bo ciągle piłki leciały do Ter Stegena. Który byl i może dalej jest najlepszym bramkarzem grającym nogami jednak zdarzają mu się błędy jak całej obronie. Klepią, klepią i traxa piłkę leci kontra i pyk 2-0 po golu Mariano co zapomniał jak grać w piłkę. Trzeba dać mu czas ale wolałbym Xaviego czy innego Koemana 

• Like 2