Jump to content
Sign in to follow this  
Medve

Serial Las

Recommended Posts

Las

las.jpg.0285b1fd85ede269a117b29ed62e986a.jpg

Premiera: 30 maja 2017 roku.

Produkcja: Francja

Gatunek: Kryminał/Dramat 

Liczba odcinków: 6 (1 sezon)

Reżyseria: Julius Berg

Obsada:

536261.2.jpg.187c2fbf4c03e71cb5b2493f9fd0281c.jpg Alexia Barlier - Eve Mendel

167458_v9_bb.thumb.jpg.99ded6a9c71054355a39d4a82608e008.jpg Suzanne Clement - Virginie Musso

162384_v9_ba.thumb.jpg.df31087f47b36e4014747cd1c6e67249.jpg Samuel Labarthe - Gaspard Decker 

Opis:

Ciche, spokojne małe miasteczko, las - tam rozgrywa się akcja serialu. Do miasteczka przybywa były żołnierz, policjant, samotny ojciec Gespard Decker, który zaczyna prowadzić śledztwo zaginięcia nastolatki razem z lokalną policjantką Virginie Musso. Śledczym zaczyna pomagać samotna i tajemnicza kobieta - Eve.

Opinia:

Przyznam, że seriale o zaginięciach, o seryjnych mordercach są moimi ulubionymi, więc z dużą chęcią zabrałem się do obejrzenia serialu. Chociaż temat zaginięcia był przerabiany nie raz, zarówno w filmach jak i serialach, to nadal uważam go za jeden z lepszych. Serial zaczyna się w momencie, gdy nastolatka ucieka przed kimś w lesie. Dziewczyna dzwoni do swojej nauczycielki, a ta nie słyszy nic, oprócz gałęzi i krzyków młodej dziewczyny, zgłasza ona sprawę na policję. Oczywiście kluczową osobą w serialu jest nauczycielka Eve, która wciąga się w poszukiwanie nastolatki, bo czuje, że jej zaginięcie jest powiązane z jej zdarzeniami z przeszłości. Aktor grający Gasparda, mimo, że nie jest dla fabuły jakimś ważnym bohaterem, to zrobił dobrą robotę, a Suzanne Clement grająca policjantke, mimo tego, że na początku wydaje się być bardzo nieprofesjonalną policjantką, to podczas śledztwa przeżywa problem w rodzinie, a potem okazuje się być ogarnięta. Podobało mi się, że śledztwo w serialu nie było jego najważniejszą częścią. Duża ilość czasu została poświęcona na poznanie bohaterów oraz ich problemów. Wracając do śledztwa, podejrzanych jest wiele i widząc jednego z nich, który wydawał mi się na początku mordercą, okazuje się być jednym z bliskich kluczowej bohaterki. 

Szczerze, to serial nie wnosi nic nowego do światu kryminału, zaczyna się on bardzo dobrze, chociaż w końcówce serialu, mam wrażenie, że wszystko rozwiązało się za szybko. Oprócz średniej końcówki, muszę wspomnieć o tym, co lekko mi popsuło serial. Chodzi mi tu o zwierzę - Białego wilka, który w dużym stopniu pomógł nauczycielce rozwiązać zagadkę, a nie był on prawdziwy - był wyobrażeniem Eve. Przez to właśnie w połowie serialu nasunęło mi się pytanie, czy jest to serial fantastyczny.

Podsumowanie:

Mimo średniej końcówki, kilku niedociągnięć i temu białemu wilkowi, który serio mi trochę nie przypadł, to myślę, że obejrzenie serialu nie będzie czasem straconym. Polecam go zobaczyć szczególnie osobom, które tak jak ja lubią kryminały.

Ocena: 

7/10

 

                                                                               

                                                                                              

 

 

 

  • Like 6
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines