Skocz do zawartości

Recenzja anime Bakuman


Neffju

Rekomendowane odpowiedzi

Bakuman

Bakuman-Episode-6-English-Dubbed.jpg

 

Gatunki: Komedia,Romans

Tematyka:Okruchy życia, Szkolne życie

Rok Produkcji: 2010-2012

Status: Zakończone

Ilość odcinków: 75

  • 1 sezon - 25odc
  • 2 sezon - 25odc
  • 3 sezon - 25odc

 

Wraz z początkiem anime poznajemy głównych bohaterów Mashiro Moritake i Takagiego Akito. Ten pierwszy to przecięty uczeń z niezwykłymi zdolnościami artystycznymi, a drugi jest świetnym uczniem oraz nieźle zapowiadającym się pisarzem. Pewnego dnia Mashiro zostawia notes w klasie i gdy po niego wraca spotyka Takagiego, który po przez zobaczenie rysunków dowiaduiduje się co czuje do Miho Azuki. Młody pisarz jest w stanie oddać notes, ale pod jednym warunkiem; chce by Mashiro rysował z nim mangę. Niestety ten natychmiastowo odmawia, ponieważ jego wujek zmarł z przepracowania rysując mangę. Wieczorem postanawiają iść do Miho. Takagi postanowił powiedzieć jej o swoim marzeniu (zostaniu mangaką) a Mashiro go zilustruje, chce by Azuki wystąpiła w niej jeśli stanie się Anime. Azuki się zgadza ponieważ okazuje się że chce zostać seiyu*. Nagle młody artysta wyrzucił z siebie pytanie czy zostanie jego żoną gdy zostaną mangakami. Miho zgadza się zostać jego żoną, lecz dopóki ich marzenia się nie spełnią nie będą się spotykać. Shujin* i Saiko* wyznaczają sobie cel - zdobyć anime przed ukończeniem 18 lat.

                                                               seiyu - Aktor głosowy, osoba robiąca dubbing, podkładająca głos w anime, reklamach itp.  

Shujin - ksywka Takagiego

Saiko - ksywka Mashiro

bakuman_by_acesoontobefamous-d5wjl5o.png
                  

Co będzie dalej ?

Czy Saiko poślubi Miho ?

Czy Takagi sobie kogoś znajdzie?

Czy stworzą Hit ?

Czy będą z kimś rywalizowali ?

Czy uda im się spełnić wyznaczony cel ?

Odpowiedź znajdziecie oglądając Bakumana

 

Widząc to anime w polecanych pomyślałem "jak można oglądać anime o tworzeniu mangi?". Brzmi dziwnie i nudno?! Postanowiłem zobaczyć pierwszy odcinek i ocenić kreskę, ale na jednym się nie skończyło. Zanim zauważyłem byłem już na 24 odcinku. Dowiedziałem się miedzy innymi o tym jak ciężko narysować taką mangę, co to jest imię mangi i wiele innych rzeczy z tym związanych. Panowie Tsugumi Ōba i Takeshi Obata (twórcy Death Note) stworzyli naprawdę coś niesamowitego, oryginalnego co oglądało się to z zachwytem i nie dało się przestać ekscytować następnym odcinkiem. Jeśli miałbym ocenić to anime w skali 1 do 10 było by to 9. Polecam wszystkim, którzy szukają czegoś naprawdę interesującego, oryginalnego i wciągającego.

Dlaczego 9 a nie 10 ? Może i jestem wybredny, lecz wydaje mi się że kreska mogłaby być lepsza.

 

Edytowane przez Rias
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam chwilkę aby coś napisać więc:

 

Fajnie opisane anime, szczerze powiedziawszy kiedyś oglądałem może z 3 odc. i je porzuciłem, ale dzięki twojemu opisowi spróbuję przebrnąć przez początki i zobaczyć co będzie się działo dalej. Sam pomysł robienie mangi (i anime) o tworzeniu mangi to wariactwo :D Jak znajdę chwilkę to postaram się obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności