Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Wybraniec śmierci"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

7529390.3.jpg


 


Gatunek: Sensacyjny, akcji


Produkcja; USA


Premiera: 1990 r.


 


John Hatcher jest agentem specjalnym do walki z narkotykami w Chicago. Podczas jednej z akcji likwidowania narkotykowej szajki ginie jego partner. Po tym wydarzeniu nasz bohater postanawia skończyć z tym co robił do tej pory. Pewnego dnia dowiaduje się że w mieście toczą się walki o rynek narkotyków między Kolumbią a Jamajką. Postanawia działać. Lider szajki z Jamajki (a pozwolę sobie na takie rymy) dostrzega w nim wroga. Ów lider jest wyznawcą voodoo, bezlitosnym zabójcą a zwą go "Porąbaniec". W sumie gdy przyjrzeć się tej postaci to określenie "porąbaniec" jest chyba nazbyt łagodne. John spróbuje zlikwidować jego gang w pomagać mu w tym będzie jego kolega z wojska Max. Strzelaniny, bójki, pościgi to coś co lubię. Sceny w których główny bohater zabija lub łamie kości swoim wrogom są tu na porządku dziennym. Ma refleks lepszy niż nie jeden z was po 100 letnim stażu w cs'a. Potrafi strzelić typkowi między oczy w ułamku sekundy. 


 


Moją szczególną uwagę przykuł "Porąbaniec". Otóż sprawia on bardzo wrażenie które bardzo przyciąga widza wielkiego ekrany, telewizora czy do typowego kino maniaka oglądającego filmy na cda. Sprawia bardzo mroczny, ponury i straszny nastrój w dodatku jest niezrównoważony i chrzani coś po jamajsku odprawiając tajemnicze a zarazem porywające czary voodoo. Warto również zwrócić uwagę na Leslie, młodą i piękną znawczynie czarów choćby dlatego że gra ją polka. 


 


Ale wracając do fabuły. Jest dość prosta. John próbuje odnaleźć wodza Jamajczyków i go zlikwidować. Jednak nie wydaje się to takie proste. Gdy jest już blisko osiągnięcia celu nagle zaskakujący zwrot akcji... Lubię przewidywać co się będzie działo dalej w filmie ale tego nawet ja się nie domyślałem. Czy naszemu bohaterowi uda się zlikwidować gang czy też może polegnie a całe Chicago będzie chodzić szczęśliwe po narkotykach? W sumie ten drugie scenariusz jest nawet fajny... Hmm muszę przyznać że ciekawie by to wyglądało...


 


Cóż film może stary ale jak najbardziej jary. Oglądałem chyba ze 3 razy i jeszcze pewnie go kiedyś obejrzę choćby ze względu że bardzo spodobała mi się postać Porąbańca. Lepiej uważajcie na niego i jego tajemnicze czary voodoo....


 


Ocena? Jako że film jest sprzed prawie 25 lat daję spokojnie 9/10. 


 


Obsada:


Steven SeagalJohn Hatcher 


Basil Wallace- Porąbaniec


Keith David- Max


Joanna Pacuła- Leslie 


 


Do zobaczenia na przedmieściach Chicago w kolejce po dragi :)


Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności