Skocz do zawartości

Zamieszki w Knórowie


Rekomendowane odpowiedzi

Do zamieszek na stadionie doszło w trakcie meczu IV ligi (piąty poziom rozgrywek) pomiędzy Concordią Knurów i Ruchem Radzionków. Pseudokibice Concordii usiłowali dostać się do klatki, z której mecz oglądali fani Ruchu. Policjanci starali się do tego nie dopuścić i zdecydowali się użyć broni gładkolufowej, gdy kibice wybiegli na murawę. 

Jedna z kul trafiła 27-latka w szyję. Zaczął silnie krwawić, kilka godzin później zmarł w szpitalu. 

Na stadionie nie było karetki pogotowia, ponieważ mecz nie był zgłoszony jako impreza masowa, choć był traktowany jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Ambulans wjechał na murawę kilkanaście minut po trafieniu pseudokibica. 

Edytowane przez ARAKUS98
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmierć kibica to jak śmierć brata [*]

 

Tylko ten kibic mógł zabić innego kibica.Na dodatek po co robił przypał?  No cóż dzieją się takie rzeczy na świecie i nic z tym nie zrobimy.

Edytowane przez Omєga *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są filmiki na YT, widać że kibic postrzelony nie zbliżał się do policjantów. Fakt faktem, że niepotrzebnie "wbili" na murawę, jednak nic się nie działo. 

Mam jedno pytanie: Dlaczego policjant celował w głowę?! Mógł go postrzelić w nogę czy coś.. Dla mnie to jest chore.. Zobaczcie sobie filmiki na YT i zauważycie, że Świętej Pamięci Dawid, NIE PODBIEGAŁ do policjantów, mimo to ten oddał strzał...

 

Widać również, że policjanci stoją, nie reanimują postrzelonego, tylko patrzą się na kibiców... Tylko jeden kibic miał "ręce we krwi"...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są filmiki na YT, widać że kibic postrzelony nie zbliżał się do policjantów. Fakt faktem, że niepotrzebnie "wbili" na murawę, jednak nic się nie działo. 

Mam jedno pytanie: Dlaczego policjant celował w głowę?! Mógł go postrzelić w nogę czy coś.. Dla mnie to jest chore.. Zobaczcie sobie filmiki na YT i zauważycie, że Świętej Pamięci Dawid, NIE PODBIEGAŁ do policjantów, mimo to ten oddał strzał...

 

Widać również, że policjanci stoją, nie reanimują postrzelonego, tylko patrzą się na kibiców... Tylko jeden kibic miał "ręce we krwi"...

Skoro tak, to odpowiedz mi po co wbiegł na murawę w stronę kibiców gości? No chyba nie po to żeby powiedzieć im "dzień dobry, miłego dnia życzę" tylko po to żeby się bić z innymi [tak jak kolega wyżej napisał "tylko ten kibic mógł zabić innego kibica"] a teraz zacznie się nagonka wielkiej armii JP [czyli bez mózgów, wandali, huliganów, którzy tylko szukają okazji takiej jak ta, aby "bez powodu" ponapier*** się z policją"]. Według mnie był to nieszczęśliwy wypadek nic więcej, nie był to zamierzony atak terrorystyczny jak to widzi cała armia JP i reszta gimbów. Wiedział doskonale, że jest zakaz wchodzenia na murawę, wbiegł, dostał kulkę w szyję w skutek tego niestety umarł. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze boze jeszcze ten "debil" bedzie jakims swietym bo go policja przymknela w USA sie tak nie opierniczaja

 

"Kibic" ta jasne.... na moje powinni tępić tą patole czyli przygłópawych dresów w większości kiboli z tekstami "jp i chwdp"

Wy wgl macie pojęcie o czym wy piszecie? Przecież tu chodzi o życie człowieka, a wy pochwalacie postawę policji, która zabiła człowieka przy użyciu broni gładkolufowej celując na poziomie głowy gdzie powinna celować na poziomie nóg jak to jest zapisane w przepisach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.youtube.com/#/watch?v=qLvqjmJJkDo

skad wiadomo gdzie celowala policja?? moze to wcale nie byla kulka dla niego??

na tym filmiku widac wyraznie chyba ze to ani policja nie atakowala ani ich nie prowokowala. Wszyszla (policja) poniewaz hmm nie wiem jak to ujac "kibice" weszli na murawe.

A pozniej krzyki mordercy?? .". eh

A tak PS: Czy kiedykolwiek kogokolwiek gumowa kulka zabila??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzal policji byl z bardzo daleka kula mogla zmienic lot, ale to nie usprawiedliwia policji. Co do kibica nie musicie odrazu wyzywac tych co chodza na mecze od jakis kryminalistow... Faktem jest, że popelnil blad wbiegajac na boisko. Moim zdaniem ostrzegawcze strzaly powinny byc (chyba ze byly). Co do tego ze mogl zabic innego kibica, nie badz smieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzal policji byl z bardzo daleka kula mogla zmienic lot, ale to nie usprawiedliwia policji. 

Fakt, bo policjant jest snajperem niczym w counter strike i przewidzi gdzie gumowa kulka poleci, tym bardziej, że oddawał strzał z +/- 20 metrów.

 

 Co do kibica nie musicie odrazu wyzywac tych co chodza na mecze od jakis kryminalistow... 

od razu* Wchodząc na murawę złamali prawo tak czy owak, wiedzą, że jest zakaz a pomimo tego weszli tam tak więc jak ich możemy nazwać? Porządnymi obywatelami RP, biorąc na uwagę fakt, że Ci "kibice" szli z zamiarem wszczęcia bójki z kibicami gości.

 

Moim zdaniem ostrzegawcze strzaly powinny byc (chyba ze byly).

Strzały ostrzegawcze były, kibice nie zatrzymali się w skutek tego policja zaczęła strzelać w ich kierunek, postąpiła dobrze.

 

Co do tego ze mogl zabic innego kibica, nie badz smieszny.

A skąd wiesz z jakim zamiarem szedł w jego stronę? Wystarczy popatrzeć na kibiców Cracovii Kraków i Wisły Kraków, którzy napier** się maczetami po meczach, stąd pytanie, czy to jest normalne? Zdajesz sobie sprawę z tego, że któryś z tych kibiców mógłby zostać kaleką do końca życia? a nawet umrzeć? pewnie nie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze wszedl na murawe to jego blad i z tym sie zgadzam. A co do twojej ostatniej wypowiedzu zacznujmy od tego ze to nie jest ktakow tylko jakas tam 4 liga z tego co wiem po 2 jak ktos juz sie bawi w takie rzeczy to chyba ma swiadomosc twgo ze moze zostac kaleka. Poszli sie tam napierdalac a nie zabijac Ci co sie zabija to juz wyzsze ligi to co niektorzy to juz pewnie jakas gangsterka a jakas tam 4 liga to chodza sie ponapierdalac a nie odrazu zabijac juz nie bierz i za niewiadomo jakich przechujow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram zachowanie policji, nie mam tutaj na myśli tego, że niefortunnie zabili człowieka. Mówię tutaj o tym, że zapobiegali dalszej awanturze. Kibic wchodzący na murawę traktowany jest od razu jako przestępca, w czym się w 100% zgadzam. Na pewno nie chciał poczęstować kibica przeciwnej drużyny piwem czy kanapką, lecz chciał sprowokować do bójki lub totalnej rozróby. Z tego co się orientuję, to było tam zaledwie parunastu policjantów, przeciwko masie kibiców. Jestem w tej sytuacji za policją, ponieważ to ich praca, mają zapobiegać zadymom i umożliwić dzieciom i rodzinom w spokoju obejrzenia meczu i kibicowania, a nie pozwalać "kibicom" wchodzić na murawę. 

Teraz wszyscy mówią, że policja jest taka zła, a tak na prawdę to nie wiadomo co by się stało, gdyby policjanci pozwolili "kibicowi" biegać po tej murawie. Fakt, za to że człowiek został postrzelony i zmarł, powinny być wyciągnięte konsekwencje i sprawdzenie czy wszystkie policyjne procedury zostały przez policję zachowane.

Wasze zdrowie przyjaciele.  :pije:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności