Skocz do zawartości

Wywiad z Semim - przyszłym grafikiem na bmx'ie !


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1461695626__semi.png

 

 

Redaktor ->  Tymbarkowa x3

Gość -> Semi

 

 

 

[Tymbarkowa]: Siemanko wszystkim! Miło mi was powitać w pierwszym wywiadzie dla naszej sieci w 2016 roku! Mam nadzieje, że będzie on dla was równie ciekawy, gdyż moim dzisiejszym gościem jest nasz ulubiony grafik oraz użytkownik miesiąca grudzień - Semi! Cześć przyjacielu! Powiedz nam na początek jak masz na imię, ile masz lat oraz skąd pochodzisz.

 

[semi]: Siemanko. Nazywam się Mateusz, mam lat 16 i mieszam w Pucku, to mała miejscowość na pomorzu.

 

[Tymbarkowa]: Powiesz nam coś o swoim miejscu zamieszkania?

 

[semi]: Hmmm.. za dużo tu do gadania chyba nie ma:D  moja droga do morza to 5 min na rowerze. Po mimo tego, że miejscowość taka mała, mamy tutaj dwie Biedronki, Lidla, Inter, Żabki i wiele prywatnych sklepów/kiosków. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Władysławowo kradnie nam wszystkich turystów :x.

 

[Tymbarkowa]: W takim razie jak spędzasz swój wolny czas?

 

[semi]: Rowerki to moje całe życie, jeżdżę na BMX'ie, fix'ie (ostre koło) i szosówce. Właśnie zakupiłem nową ramkę do bmx'a.

Po za rowerkami, zajmuję się grafiką w photoshopie cs6/adobe premiere pro/adobe after effects/cinema4dr13 i jeszcze tam kilka ^^. Gram i adminuję na dr. Mam troszkę stażu na speedrunach/kz/hns i robię 10/11 stref na skok, dlatego też gracze często uważają mnie za "haxa".

 

[Tymbarkowa]: Wow! No nieźle! Jak długo jeździsz na rowerze? Co Cię w nim aż tak urzekło, że wybrałeś akurat rower a nie przykładowo motocykl?

 

[semi]: Na rowerze jeżdżę odkąd tylko pamiętam, nie jestem w stanie określić. Dlaczego bmx a nie np. deska, na której też śmigałem, a to dlatego że jeżdżąc na bmxie, czuje się wyjątkowy, bo w mieście mamy tylko 2 osoby jeżdżące na bmx'ie. Spokojnie, motocykle kocham, właśnie będę podchodził do prawa jazdy kat. A1. Uwielbiam supermoto/enduro, moim motocyklem o pojemnosci 125 bedzie KTM EXC 125. Dlaczego taki wybór? A dlatego, że jest to najmocniejsza z możliwych 125 w dwusuwie. Ma aż 60km i jest lekki jak piórko:) , stosunek wagi do mocy w tym wypadku robi wielką robotę.

 

[Tymbarkowa]: A myślałeś może o swojej przyszłości związanej z wyżej wymienionymi rzeczami? Może zawodowa jazda na bmx bądź coś podobnego? Czy bardziej wolisz robić do dla zabawy?

 

[semi]: Myślałem nad kierunkiem pod WebDesign. Zobaczymy, co wyjdzie z bmx'a. Mam znajomego, który jest 3 w Polsce i mieszkamy w takim kraju, że na bmxie nie da się w żaden sposób zarabiać :c, to nie Ameryka.

 

[Tymbarkowa]: WebDesign? Pierwszy raz spotykam się z taką nazwą, może powiesz o tym parę słów i przybliżysz mi jak i czytelnikom znaczenie owej nazwy?

 

[semi]: To grafika pod strony internetowe, wybieram ją dlatego, że można się fajnie ustawić. Graficy, za zaprojektowanie i postawienie jednej strony, co zajmuje im ze 2 dni, potrafią wyciągnąć 2500PLN na rękę.

 

[Tymbarkowa]: Nie obawiasz się, że może być to jednak ciężki kierunek? Projektowanie stron nie wydaje się łatwą pracą. Kuszą Cie same dochody za ową pracę, czy jednak mimo wszystko ciekawi Cię to i jest to częścią Twojego zainteresowania?

 

[semi]: Nie, lubię wyzwania! Mam w sobie trochę nerda, i odpowiada mi siedzenie w ciepłym domku przy kawie i zajmowanie się grafiką.

Jest to moim głównym zainteresowaniem, chce być w tym dobry i staram się osiągnąć w tym kierunku jak najwięcej. Nie uważam się za kogoś szczególnie dobrego, jestem amatorem, który lubi coś poklikać w photoshopie. Co do zarobków, to moje myślenie, trzeba się ustawić na przyszłość. Staram się tak kombinować, żeby nie biegać na budowie z krawężnikami.

 

[Tymbarkowa]: Bardzo ciekawe podejście jak na taką młodą osobę! Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli ; ) czy poza bmx i grafiką masz jeszcze jakieś zainteresowania?

 

[semi]: No oczywiście, że mam. Jednym z nich jest psychologia. Analizuje to co ludzie robią/mówią i naprawdę szybko potrafię rozpracować człowieka i jego cel, do którego dąży.

 

[Tymbarkowa]: Psychologia jest bardzo powszechną dziedziną w tych czasach. Skąd zainteresowanie nią? Jakiś szczególny dział psychologi Cię zaciekawił czy raczej całokształt jest dla Ciebie inspirujący?

 

[semi]: Żaden szczególny, nie wiem skąd wzięło się u mnie to zainteresowanie, z czasem jak poznawałem życie samo z siebie przyszło.

 

[Tymbarkowa]: Dlaczego w takim układzie nie studia psychologiczne?

 

[semi]: Jestem leniem c:, po drugie nie mam wystarczającej mobilizacji i nie dałbym sobie rady.

 

[Tymbarkowa]: Lenistwo, najczęstsza choroba XXI wieku ^ ^ Nie uważasz jednak, że niezależnie czy pójdziesz na studia psychologiczne czy na WebDesign i tu i tu musisz dać z siebie 100%? W końcu w obu kierunkach ludzie będą od Ciebie dużo oczekiwać, a z tym wiąże się dużo pracy przed Tobą. Myślisz, że w końcu znajdziesz odpowiednią dla siebie mobilizacje?

 

[semi]: Jeśli chodzi o Grafikę, to mam ją chce i wiem że jestem w stanie naprawdę wiele osiągnąć. Nie porównuje tego do psychologii, ponieważ ta jest tylko moim takim pobocznym zainteresowaniem i nie wiąże z nią żadnej przyszłości.

 

[Tymbarkowa]: Rozumiem. Zmienimy teraz temat z zainteresowań na coś innego. Zawsze pytam o drugie połówki moich gości. Dziś dla odmiany zapytam o Twoich przyjaciół. Za pewne masz kilka osób najbliższych, jednak interesuje mnie bardziej czy lepiej dogadujesz się z dziewczynami czy z chłopakami? Która płeć, według Ciebie bardziej nadaje się na najlepszego przyjaciela?

 

[semi]: A więc tak, tutaj zależy bardziej od osoby a nie od płci, od tego kim jest. Staram się z każdym dogadywać jak najlepiej, ale wiadomo nie zawsze wychodzi. W każdym bądź razie uważam na to kogo obdarzam zaufaniem, wiem że jestem bardzo łatwo wierny i to moje postanowienie noworoczne. Ufam tylko 3 osobą, w tym jestem ja sam. Kto nadaje się bardziej na najlepszego przyjaciela, nie da się tego wybrać w ten sposób, ponieważ nie sprawia to różnicy czy zostanie nim chłopak czy dziewczyna, nie da się wybrać.

 

[Tymbarkowa]: A wierzysz w przyjaźń damsko-męską?

 

[semi]: Nie. Jeśli jest się "singlem" to wiadomo, w co zamienia się później przyjaźń. Jeśli jest się w związku, to nie sposób aby druga osoba nie była zazdrosna o przyjaciółkę/przyjaciela i w ten sposób przez ową/owego konkubenta/konkubinę przyjaźń zostaje rozwiązana. I taka jest prawda.

 

[Tymbarkowa]: Cóż, każdy z nas ma różne zdanie na ten temat, ale przejdźmy dalej. Obawiasz się przyszłości? Boisz się jak to będzie za kilkanaście lat? Czy może masz to na razie gdzieś i żyjesz teraźniejszością?

 

[semi]: Żyje chwilą :), rzadko, bardzo rzadko myślę, co będzie później i ponoszę czasami przez to konsekwencje typu złamany obojczyk, ręka i żebra.

 

[Tymbarkowa]: Musisz bardziej uważać na siebie! Jak wiadomo nad dzisiejszą młodzieżą góruje internet, z jakich stron internetowych najczęściej korzystasz?

 

[semi]: No między innymi jest to forum, youtube, facebook i to na tyle.

 

[Tymbarkowa]: A jak jest u Ciebie z muzyką? Często jej słuchasz? Masz swój ulubiony gatunek?

 

[semi]: Jeśli chodzi o gatunek to NIE, nie ograniczam się do jednego. Słucham wszystkiego co wpadnie mi w uszko, nawet w radiu czasami jak coś leci to szukam tytułu, myślę że ulubionymi najczęściej słuchanymi gatunkami to rap i trap.

 

[Tymbarkowa]: Podzielisz się z nami ulubionymi piosenkami?

 

[semi]: Niestety nie, nie sposób wybrać :c.

 

[Tymbarkowa]: No dobrze : D Wolisz oglądać filmy czy może bardziej książki? W tym przypadku, również nie ograniczasz się do jednego gatunku, czy masz swój ulubiony?

 

[semi]: Już wcześniej zaznaczałem że jestem leniem^^ , dlatego też filmy. W tym przypadku to samo, wykluczając romantyki, ponieważ niesamowicie się przy nich nudzę. Według mnie, w filmie powinno cały czas się coś dziać! Przede wszystkim oglądam przygodówki, akcji, scifi.

 

[Tymbarkowa]: No dobrze. Zejdziemy już do tematów forum. Jak trafiłeś na sieć cs-classic?

 

[semi]: I tutaj mógłbym pisać naprawdę wiele, ale spróbuje się ograniczać. To tak, kiedyś, bardzo, naprawdę bardzo dawno temu zauważyłem strasznie kiepską reklamę na youtube, no i wpadłem zerknąć co to za sieć. Jakoś tak wyszło że zostałem na dłużej :) . Był to nie wiem 2011/12 rok, forum jeszcze nie było na ipb, i właścicielem był Dawidek.

 

[Tymbarkowa]: Co w takim razie sprawiło, że zostałeś aż do tej pory?

 

[semi]: Panowała tu świetna atmosfera. Właściciele i administratorzy potrafili z nami (zwykłymi graczami) siedzieć godzinami na ts3 i grać w cs'a. Później postanowiłem składać podania i zaczęło się od Admina na DR a skończyło na Junior Administratorze (dawna ranga, nie było "Właściciela" a najwyższymi rangami były "Administrator" i tuż po niej "Junior Administrator" ), dalej to samo co teraz czyli moderatorzy/grafik itp..

 

[Tymbarkowa]:W obecnej chwili posiadasz range admin dr, grafik oraz z tego to co kojarzę, zostałeś przyjęty jako dj na ts3. Czemu akurat te rangi (pomijając oczywiście grafika, bo to już wiemy : D)

 

[semi]: To tak, adminem DR byłem od zawsze (pomijając prawie 2 letnią przerwę i moje nagłe zniknięcie bez słowa). Od zawsze grywałem głównie na dr/sr/hns/kz. Nie mam skilla do strzelania się, ale potrafię "skakać" . A dlaczego "DJ"? Tak jak napisałem w podaniu, często wpuszczam bota sam dla siebie, więc dlaczego miałby go nie "wpuścić" dla wszystkich:)

 

[Tymbarkowa]: Masz zamiar w przyszłości starać się o jeszcze jakąś range?

 

[semi]: Zbyt wiele osób jest aktualnie toksycznie nastawionych co do mojej osoby, dlatego nie planuje awansów typu moderator itp., ale myślałem też na zastępcą opiekuna dr. Mam doświadczenie jeśli chodzi o stawianie serwerów, ponieważ nie jednego już miałem na tej sieci (kiedyś). Chce w 100% sprawdzać się w tym za co aktualnie jestem odpowiedzialny, czyli grafika, admin dr i dj :). Może kiedyś, zostanę kimś więcej... Czas pokaże.

 

[Tymbarkowa]: Świetnie! Na tym niestety zakończymy nasz wywiad. Mam nadzieje, że Cię nie zamęczyłam ani nie zanudziłam : D oczywiście możesz teraz kogoś pozdrowić ; )

 

[semi]: No ci powiem że udało Ci się mnie troszeczkę zmęczyć. Pozdrowienia dla Pyni, Saphiree, lemiwiki, Esme, Kropki, Hamesa, -_-, Queen, Vaito, Ciebie oraz całą resztę kochanych mordeczek o których mogłem zapomnieć <3  buziaczki ode mnie kochani <3!

 

[Tymbarkowa]: Do zobaczenia na forum!

Edytowane przez Ariel :3
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje Redaktorce :). Hejtujcie miśki ^^.
@Pawel napisałem to w pozytywnym znaczeniu.

Edytowane przez Semi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt osobiście przyjmujesz niektóre rzeczy do siebie, skoro uważasz, że "toksyczne osoby" mogą Ci przeszkodzić w dojściu do jakiejkolwiek rangi na tym forum. To nie od nich zależy, a od Karola, kto kim będzie. Na dodatek bycie wyższą rangą niż dajmy na to user/admin wymaga pewnego rodzaju rygoru. I nad tym trzeba pracować.

 

Co do wywiadu duży plus, jak zawsze.

 

 

 

Jeszcze raz dziekuje Redaktorce :). Hejtujcie miśki ^^.

 

Ostatnie twoje "Hejtujcie" zakończyło się niezbyt miło. Lepiej nie prowokuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałam, tak zrobiłam.

Przeczytałam cały wywiad i utwierdzam się w tym, że było warto poświęcić mu chwilę.

Semi, życzę Ci przede wszystkim mniej kontuzji i trzymam kciuki za to, żebyś zrealizował swoje plany na przyszłość odnośnie grafiki.

Znasz moje zdanie na temat Twoich prac. To co robisz jest miazgą, a postępy jakie robisz rozwalają jeszcze bardziej.

Cieszę się, że zgłosiłeś się do wywiadu i pokazałeś innym kawałek siebie.

 

Tymbarkowa, mistrzyni wywiadów. Bardzo, bardzo dobrze rozpoczęty rok.

Duży plus ode mnie! :)

 

+ Dzięki za pozdrowienia! :*

Edytowane przez Pynia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ciekawe dawno nie spotkalem takich osob z takimi pasjami byc moze wiek robi swoje i kazdy znajomy wybiera inny kierunek zamilowanie, plany odchodza w dal a zycie nastawia nas na cos innego.

Co do opiekuna to zrob cos z tym rekordem na arcticu (1) :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/10, generalnie kaplica

Nie pozdrowiłeś mnie to już -

Wywiad jak zawsze Kinga, bardzo wysoki poziom.

 

"na co wydasz pieniądze - na rame" XDDD

:ninja:

Edytowane przez Umciaak * Pynia Lovki :*
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leń, ja też jestem a czytam książki. XD

Powodzenia z grafiką, bo twoje prace jak to pynia napisała "miazga".

A co do zarobków to nawet za prostą stronę, 2,5k ale €. Jeżeli chcesz to robić i ci się to udaje, a tak jest, to nie przestawaj i rób dalej "Mega" prace. :tancerz:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymbarkowa twój wywiad który przeprowadziłaś/eś z Semi ,jest bardzo wyrazisty i sympatycznie się go czytało ,semi ja tobie ,tylko życzę by praca z grafiką była już na przyszłość jak najbardziej owocna :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności