Skocz do zawartości

Wywiad z CiapatymMurwą - perfekcjonista z kontrowersyjnymi poglądami


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1461696578__ciapaty.png

 

 

Redaktor: Rias

Gość: CiapatyMurwa

 

Witajcie w naszym programie: Sto pytań do!. Dzisiejszym gościem jest nie kto inny, jak znany wam CiapatyMurwa!

 

[Rias]Cześć, zechciałbyś się nam przedstawić oraz powiedzieć: ile masz lat oraz gdzie mieszkasz?

 

[CiapatyMurwa]Witam Sz. P. Redaktora Riasa, witam grono zebrane by mnie wielbić i resztę, haters gonna hate. Na imię mi Sebastian, a na świat przyszedłem 20 lat temu.
Aktualnie nosi mnie po świecie między Rzeszowem (takie małe miasteczko na Podkarpaciu) a Brzozowem.

 

[Rias]To mi się podoba! Haters gonna hate, a ja jestem Szanowny Pan. Fajnie w końcu poznać Twe imię, co tam, że graliśmy razem ponad rok na DR xD. W takim razie, Sebastianie, co to za migracja pomiędzy Rzeszowem a Brzozowem? Szkoła, a może praca? Opowiedz nam o tym.

 

[CiapatyMurwa]Przyczyną są studia, ani blisko by dojeżdżać codziennie z rodzinnego domu, ani na tyle daleko by zamieszkać w Rzeszowie na pół roku. Tak bym opisał 50 kilometrów, przez które mieszkam w dwóch miejscach.

 

[Rias]Nie jesteś pierwszy, który tak dojeżdża i na pewno nie ostatni. Wspomniałeś, że to przez studia, a więc co takiego studiujesz? Jesteś zadowolony z uczelni? Polecasz ją, czy raczej "trzymajcie się z dala"?

 

[CiapatyMurwa]Studiuję na pierwszym roku Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Co do samej uczelni: największą wadą jest rozrzucenie budynków po całym mieście, przez co dziennie marnuję nie mało pieniędzy na transport. Jeśli miałbym powiedzieć: czy warto, to powiedziałbym, że nie wiem, bo nie wiem! Jest to jedyna uczelnia na jakiej studiowałem dlatego bez porównania do standardów innych uczelni nie chcę mówić, że to dobry wybór.

 

[Rias]Studiujesz WF? Zawsze mnie ciekawiło, co się na takim kierunku robi, ale zostawmy to, co będziemy o szkole gadać. Wnioskując po kierunku, musisz lubić sport. Trafiłem?

 

[CiapatyMurwa]Uważam, że powinienem lubić bardziej. Dziś po raz pierwszy mam zamiar pójść biegać, bo nie mam niczego do nauki, uważam, że troszkę późno mi się wezbrało. Oczywiście nie znaczy to, że nie miałem do czynienia ze sportem aż do studiów.

 

[Rias]Hahah. Jak mawiają: lepiej późno, niż wcale. Odbiegając od tematu, opowiedz nam o swoim mieście. Podoba Ci się? Jest gdzie spędzać wolny czas?

 

[CiapatyMurwa]W Rzeszowie? Coś się znajdzie zawsze, w końcu to drugie po Warszawie miasto pod względem dynamiki rozwoju, jeśli chodzi o Brzozów to rzekłbym PARADA ATRAKCJI: kino, budka z fastfoodami i basen. Serdecznie zapraszam, szczególnie w lecie na Basen niekryty w Brzozowie, tysiące ludzi.

 

[Rias]Innymi słowy jest co robić, tak? Chodzisz na te atrakcje ze znajomymi? A może z jakąś Panią Murwową? Czy może raczej siedzisz całe dnie przed komputerem grając na CSC?

 

[CiapatyMurwa]Jest, jest :3. Wszystko jest dla ludzi więc zdarzy się, że nawet na imprezę pójdę choć 3x bardziej wolę domówkę czy studniówkę(Pynia!). Pani Murwowa była, w liceum, ale nie pykło i do studiów miałem postanowienie by nie szukać innej. Teraz muszę sobie znaleźć by narobić Ciapaciątek. Na komputerze siedzę sporo, ponieważ tu się uczę, to się łączy z przesiadywaniem na forum -  przyjemne z pożytecznym. Jeżeli tylko ktoś mnie wyciąga na zewnątrz komputer i gry schodzą na dalszy plan.

 

[Rias]Już chcesz robić Ciapaciątka? Nie za wcześnie?

 

[CiapatyMurwa]Europa się sama nie zabrudzi ;D.

 

[Rias]Hahah, to mi się podoba. Przejdźmy dalej. Myślałeś już, gdzie chcesz pracować po skończeniu tych studiów z WFu? Nauczyciel? Jakiś trener? A może sprzedawca w sklepie ze sportowym sprzętem?

 

[CiapatyMurwa]Rodzice mi doradzają fizjoterapię, ja nie jestem zdecydowany - wszystko jest dla mnie nieznane. Nauczyciel WF'u to nie perspektywa, prędzej trener personalny, wszystko zależy od mojego zaparcia w dążeniu do celu. Jak coś robić - to porządnie!

 

[Rias]No ładnie. Podoba mi się Twoje myślenie. Dobrze, zostawmy już ten temat, a przejdźmy do czegoś ciekawszego. Powiedz nam: lubisz oglądać filmy? A może wolisz książki?

 

[CiapatyMurwa]Lubię obydwa, ale wolę filmy, bo ich obejrzenie jest kwestią godzin, na książkę trzeba tygodnia jeżeli całe dnie są zajęte. Jak już wspomniałem, książkami nie pogardzę. Jeżeli film jest dla mnie tak dobry, że nie mogę doczekać się kolejnej części to z przyjemnością sięgam po książki, przykładem może być Harry Potter czy Igrzyska Śmierci. Oprócz książek, dzięki którym powstały filmy  znajdą się też takie, które przeczytałem przykładowo "Stary człowiek i morze" - czytałem 3 razy.

 

[Rias]No proszę, Hemingway potrafił napisać fajną książkę. Uważasz, że lepiej jest najpierw obejrzeć film, a potem przeczytać książkę, na podstawie której został nakręcony, czy na odwrót?

 

[CiapatyMurwa]Niee, uważam, że lepiej jest zaczynać od książki. Czytając książkę, włącza się wyobraźnia, zastanawiasz się jak zostanie pokazana dana postać, a jak dana scena i gdy już ją przeczytasz, pozostaje Ci niedosyt, który uzupełnisz oglądając film. W odwrotnej kolejności to nie zadziała, na pewno.

 

[Rias]A co powiesz o muzyce? W dzisiejszych czasach wszyscy dookoła chodzą ze słuchawkami w uszach. Lubisz słuchać muzyki? Masz jakieś ulubione gatunki i wykonawców?

 

[CiapatyMurwa]Muzyka towarzyszy mi w znacznej części dnia, gdy gram w gry, gdy siedzę na TS, gdy prowadzę samochód... Prawie przez cały dzień. Co do gatunków: nie mam ulubionego (no może trochę rap), ale słucham wszystkiego, począwszy od Sabatonu, pomijając DISCO POLO(fuuu) i kończąc na One Direcion (Nessia ukłon w twoją stronę). Ulubionego artysty nie mam, nie słucham artystów tylko ich piosenki, dlatego od jednego zespołu mogę lubić dwie piosenki, a reszty nie móc znieść, a zaś od innego lubić wszystkie jakie usłyszałem.

 

[Rias]Moim zdaniem, nie ograniczanie się do jednego gatunku, to dobra rzecz. One direction? Co ta Nessia Ci zrobiła xD. Nessia... Właśnie! Powiedz nam, co sądzisz o naszym forum? Odpowiada Ci atmosfera? Dogadujesz się z innymi użytkownikami (Magdę można już odhaczyć ;d)?

 

[CiapatyMurwa]"Nessia... Właśnie! Powiedz nam, co sądzisz o...", hehe już myślałem, że spytasz o Madzię. Gdyby forum mi nie odpowiadało to bym nic na nim nie robił, uważam, że jest jednym z najbardziej ułożonych forów na jakich byłem (fora Metin2 itp.), ludzie są wszędzie tacy sami tylko nie u nas. U nas są zajebiści! ;D

 

[Rias]Też tak uważam. Jak już jesteśmy w tematyce CSC, jak się tutaj znalazłeś? Jesteś już z nami jakiś czas, postów troszkę masz, to pewnie Cię ludzie znają?

 

[CiapatyMurwa]Trafiłem tutaj poprzez deathrun 1.6 (GO nie było), podczas banowania mnie, admin wykazał się niekompetencją, dlatego też zarejestrowałem się, by napisać skargę. Potem nie wiem co mnie trzymało, chyba chęć zostania adminem serwera. Minęło trochę czasu, napisało się kilka poradników i przyjąłem się na forum jako ten od poradników.

 

[Rias]Myślę, że "ten od poradników" to nawet dobry tytuł ;D. Zdecydowanie znane są na forum. Całkowicie z innej beczki: masz jakieś hobby? Granie na komputerze odpada, gdyż w dzisiejszych czasach to chleb powszedni, a nie hobby.

 

[CiapatyMurwa]Czy mam hobby? Oczywiście, każdy lubi coś robić. W moim przypadku jest kilka takich zajęć: przede wszystkim sztuki walki, Ju Jitsu ćwiczę już 7 lat, wcześniej przez rok ćwiczyłem Taekwondo. Gdy przychodzi odwilż z dużą chęcią siadam na rower lub biegam za piłką. Ponadto lubię rysować, zdecydowanie amatorsko (jedna praca wyszła mi ładniejsza i mogliście ją kiedyś zobaczyć), parę lat temu również układałem kostkę rubika ale już mi przeszła zajawka i kostka kurzy się w odmętach mojej szuflady. Ostatnimi czasy rodzice fundowali mi dużo nowych mebli, które trzeba było złożyć - zaczęło mi się to podobać więc mam już plany na następny, własny mebel, jako prezent dla rodziców. Spodziewajcie się relacji z budowy!

 

[Rias]Czekam z niecierpliwością! To może zamiast trenerem zostaniesz stolarzem? Widzę aktywny tryb życia, bardzo dobrze. Sam lubię sztuki walki i podziwiam za wytrwałość. PIIIP... PIIIIP... Właśnie dostałem SMS od jednej z fanek: "Jaki jest Twój ideał kobiety?". Tak więc, czy odpowiesz?

 

[CiapatyMurwa]Hmmm, kobieta przyciąga urokiem, a zatrzymuje charakterem, dlatego nie powiem, że liczy się tylko charakter. Co najważniejsze: cenię dziewczyny inteligentne i dojrzałe, jest to podstawa, bo jestem uczulony na zachowanie gorsze niż u dzieci, kolejną cechą jest punktualność, lubię dziewczyny zorganizowane i rozsądne. Jeśli chodzi o okładkę to dziewczyna nie może się świecić z nadmiaru tapety i mieć brwi zastąpionych przez kredkę (czy co to tam jest) - naturalność/lekki makijaż są idealne. Reszta cech nie jest ważna, jedna dziewczyna jest urocza gdy się uśmiecha, a inna gdy się złości, nie da się tego określić. Dodam również, że ideał dziewczyny nie pali i nie przeklina, są to według mnie najgorsze cechy.

 

[Rias]Przyznam, to było trudne pytanie. To teraz na rozluźnienie coś łatwiejszego. Brunetki, blondynki, czarne, a może rude? Które lubisz najbardziej?

 

[CiapatyMurwa]Nie mam ulubionej cechy, na to czy dziewczyna jest ładna składa się więcej czynników niż kolor włosów i oczu. Chociaż jakbym muuuusiał wybrać to ideałem byłaby dziewczyna o kasztanowych włosach i opalonej cerze - podobna do Ariany Grande. Dałbym inny przykład, ale nie pamiętam nazwisk aktorek, o których myślę.

 

[Rias]O dziewczynach to by można było rozmawiać długo, ale myślę, że panie z forum przestałyby czytać. To może coś w tym kierunku: co sądzisz o tym młodzieżowym stylu: rurki, grzyweczki, najeczki i o tej drugiej stronie: dresy, kaptury, halówki?

 

[CiapatyMurwa]Moja wypowiedź będzie kontrowersyjna, ale jak widzę coś takiego

to w myślach pojawia mi się cytat "No nie! No po prostu Murwa no nie! Boże, czy Ty to widzisz!". Dopóki było cicho o gejach, żyłem w harmonii i spokoju, kiedy zrobił się fejm na bycie gejem wraz z tym na świat wyszły pedały! Ja pedalstwo postrzegam jako podobne lecz różne od bycia gejem. Gej to dla mnie ten, który woli chłopców, a pedał to ten w rurkach i różowej koszulce, w kółko mówiący "Ojejku" typowym akcentem, którego nie jestem w stanie opisać.
Jeśli chodzi o grzyweczki i rureczki również jestem źle nastawiony, dla mnie chłopak w rurkach, z grzywką i bicepsem 12cm to.....(nie będę  obrażał). Co do dresów mam również negatywne zdanie, stereotyp tępego dresa, oblepionego znaczkami Nike, nie wziął się znikąd, większość dresów ma małą wiedzę, a jedyne wartości jakie reprezentują to chęć bicia innych. Dlatego wielkim szacunkiem obdarzam Starucha, który w wywiadzie przeze mnie obejrzanym wykazał się bardzo dobrą składnią zdań, dykcją i w ogóle nie pasował do środowiska jakie reprezentuje. Nie wprost, ale zapytałeś też o "najeczki", nie lubię ludzi, którzy cenią sobie markę ubrań czy butów na tyle, by śmiać się z tych, którzy mają niemarkowe ubrania. Mówię to wprost, ode mnie: wolę kupić sobie 3 pary butów za 60zł, niż jedną parę Nike za 180+, uważam to za marnotrawstwo pieniędzy i puste bieganie za modą.

 

[Rias]Ciekawi mnie ile osób uważa podobnie. Siebie w to grono wliczę, ale nie będę tutaj nic więcej o tym pisał. Jak już o ludziach mówimy: czego nie lubisz w człowieku? Jakie cechy Cię irytują i odpychają?

 

[CiapatyMurwa]Jak już napisałem a propos kobiet, nie lubię gdy ludzie zachowują się jak dzieci, nie lubię wyzywania, nie lubię nadmiernego przeklinania, nie lubię gdy ludzie są nieogarnięci, gdy o wszystko proszą innych, bo sami nie potrafią tak prostych rzeczy, jak na przykład: przetłumaczenie słówek z innego języka, czy naklejenie ściągi na długopis (takie banały). Nie lubię, gdy ludzie są tak leniwi, że nie chce im się posprzątać w pokoju, mimo tego, że bakterie powoli ogłaszają niepodległość na kanapce sprzed miesiąca, leżącej na stole. Nie lubię ludzi, którzy potrafią nie zmyć naczyń po kolacji i trzymać kupę garów złożonych w zlewie przez całą noc i pół następnego dnia. Jestem również perfekcjonistą, nie lubię gdy ktoś robi coś na odpieprz, a ja muszę to potem poprawiać. Oczywiście nie wszystkie rzeczy mnie wkurzają, o ile nie wynikają z lenistwa. Jeśli trzeba dziecku zawiązać sznurówkę - to to zrobię - ono nie umie, jeśli trzeba pomóc starszej pani skosić trawnik czy wnieść dostawę węgla do piwnicy - to ją zastąpię, bo to nie jest lenistwo, to jest niemoc i bezradność.

 

[Rias]Bycie perfekcjonistą chyba też ma jakieś wady, co? Z doświadczenia wiem, że takie skrajności jak perfekcjonizm czy właśnie totalna olewka, są różnie traktowane przez resztę społeczeństwa.

 

[CiapatyMurwa]Ojjj zdecydowanie. Wszystko poprawiam, dochodzi nawet do tego, że gdy czasem idę chodnikiem i zrobię serię kroków: lewa noga na lewej krawędzi, prawa noga lekko na palcach, potem lewa bardziej na prawej stronie, to potem chcę to odwrócić i muszę zrobić dokładnie w odwrotnej kolejności, bo mnie aż coś korci, jeżeli, któryś krok zrobię inaczej to do tych trzech poprzednich wrócę, gdy ten nowy zrobię tak samo... Wiem, Ciapa jest dziwny.

 

[Rias]Zostawmy już temat "człowieka", a wróćmy do Twoich zainteresowań. Wspominałeś, że trenujesz ju jitsu. Zdobyłeś jakieś osiągnięcia? Opowiedz nam o tej dziedzinie.

 

[CiapatyMurwa]Taaak, jak dla mnie największym osiągnięciem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata do Aten w zeszłym roku. Pomimo tego, że zająłem 7 miejsce, uważam to za największe osiągnięcie, ponieważ reprezentowałem kraj, a nie każdy może tego doświadczyć. Poza tym poznałem świetnych ludzi, dzielących ze mną pasję, nie tylko z naszego kraju ale i  zza granicy. Jeśli chodzi o sukcesy to mam ich sporo na arenie naszego kraju, często biorę udział w zawodach i mam nie mało medali, ale ciągle dążę do zdobycia medalu na Mistrzostwach Świata.
Jeśli chodzi o dyscyplinę to na pewno każdy z was słyszał o karate, ju jitsu to takie karate tylko bardziej obszerne. Karate jest to dyscyplina skupiająca się na walce na stojąco, Ju jitsu do stójki, dokłada parter czyli walkę na ziemi, gdy przeciwnicy są zwarci. Jest to podobne do MMA, ale mniej brutalne. Na treningach nie okładamy się po twarzach na siłę, choć tego akuratnie mi brakuje.

 

[Rias]W takim wypadku, życzę ci powodzenia na Mistrzostwach! Obyś zdobył swój upragniony medal! Powiedz nam jeszcze, czy masz rodzeństwo? Lubisz się z nim? A może ta relacja jest taka jak u połowy, mianowicie jeden drugiego znieść nie może?

 

[CiapatyMurwa]Tak, mam starszego o 3 lata brata, ale nie mam z nim kontaktu poza facebookiem - skomplikowane. Kiedy miałem z nim kontakt pamiętam, że mnie irytował, był denerwujący i bezczelny. Ale to normalne w rodzeństwie.
 

[Rias]Nasz wywiad ma się ku końcowi. Pozwól, że zadam Ci ostatnie pytanie: jak sądzisz, lepiej być tym młodszym czy starszym w rodzeństwie? A może bliźniak to najlepsza sytuacja?

 

[CiapatyMurwa]Sądzę, że lepiej być tym starszym. W przypadku mojego brata, bardzo łatwo zauważam coś, co nazwałem "syndromem starszego brata". Uważa się on za tego lepszego, silniejszego i fajniejszego dlatego, że jest starszy.

 

[Rias]Ja jestem w impasie, bo jestem po środku. Sebastianie, nasz wywiad dobiegł końca. mam nadzieję, że w jakimś stopniu spełniłem Twoje oczekiwania oraz, że jesteś zadowolony z efektów. Tradycyjnie, jak we wszystkich innych wywiadach, możesz kogoś pozdrowić, albo nie. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony mi czas!

 

[CiapatyMurwa]Mi bardzo miło było być tym pierwszym forumowiczem, który udzielił Ci wywiadu. Oczywiście napiszę to co każdy: "wywiad fajny, mógłby być troszkę dłuższy" ;D. Nie lubię pozdrawiać więc szacuneczek dla Weroniki, bo mi groziła, no i Shinozaki, bo #SHINOMURWY. Resztę przepraszam za brak waszych nicków, nie chciałem wyróżniać! Możecie dopisać swoje nicki w komentarzach! <3 Dziękuję za twój czas Rjasiu!

 

 

To mój pierwszy wywiad, tak więc piszcie co wam się podobało, co nie, jak macie jakieś rady/zalecenia to także się podzielcie.

Postaram się, by następnym razem sprostać tym wymaganiom.

Obiektywna krytyka zawsze mile widziana!

Pozdrawiam Marek

Edytowane przez Ariel :3
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszeczkę rozwalił Ci się tekst.. :D Cóż, spróbuje w takiej formie przeczytać.
 
A więc tak, moje zdanie odnośnie wywiadu:
Jako całokształt, jak najbardziej na +, wywiad ciekawy, nie krótki, różnorodne pytania, nie ciągnący się jeden temat, a wrócenie do niego później + , to co mnie zaintrygowało to : "Sam lubię sztuki walki i podziwiam za wytrwałość. PIIIP... PIIIIP... Właśnie dostałem SMS od jednej z fanek: "Jaki jest Twój ideał kobiety?". Tak więc, czy odpowiesz?" Też bardzo fajne urozmaicenie wywiadu.

Czy mam jakieś uwagi? Chyba nie, prócz tego, że poprawiłeś tekst gdyż początkowo myślałam, że umyślnie tak go rozmieściłeś co było uciążliwe do przeczytania ~ tak wszystko inne moim zdaniem wyszło Tobie dobrze.

 

Like. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

[Rias]Innymi słowy jest co robić, tak? Chodzisz na te atrakcje ze znajomymi? A może z jakąś Panią Murwową? Czy może raczej siedzisz całe dnie przed komputerem grając na CSC?

 

[CiapatyMurwa]Jest, jest :3. Wszystko jest dla ludzi więc zdarzy się, że nawet na imprezę pójdę choć 3x bardziej wolę domówkę czy studniówkę(Pynia!). 

 

Ciapek - wszystko zrozumiałam! :D Za rok idziesz ze mną na studniówkę! XD

Co do reszty wywiadu...jesteś dziwny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ( o ile takie istnieje XD )

Idź na fizjoterapię, będziesz moim kolegą po fachu!

Jeżeli chodzi o Twoje osiągnięcia, to niczym się nie chwaliłeś, parówo jedna! Jednak jestem mega dumna! (Pipi i tak pokonałaby Cię jednym paluszkiem)

Odnośnie tego chodzenia i tych kroków...trochę na tym umarłam, ciekawie się bawisz :D

W ogóle to muszę przyznać, że jesteś osobą z rzadko spotykanym charakterem, jeżeli chodzi o mężczyzn. (porządek, perfekcjonizm..)

Bardzo się cieszę, że zgłosiłeś się do wywiadu, sporo nowego się dowiedziałam :D Pozdrów współlokatora!

 

Rias - jak na pierwszy raz to bardzo dobry wywiad. Dobrze, że przesunąłeś ten tekst w lewo, teraz to zdecydowanie lepiej wygląda.

Rozmowa przeprowadzona płynnie, fajne pytania, brawo!

 

Duży plusik :)

Edytowane przez Pynia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do gatunków: nie mam ulubionego (no może trochę rap), ale słucham wszystkiego, (...) pomijając DISCO POLO(fuuu) i kończąc na One Direcion (Nessia ukłon w twoją stronę)." -  Disco polo (yyy nie)- props, bo też nie lubię, każdy tym męczy. XD 

 

Co do całokształtu wywiadu to jak na pierwszy jest dobrze, a nawet lepiej. Ciekawie.  ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie lubię pozdrawiać więc szacuneczek dla Weroniki, bo mi groziła"

Ej ej nie groziłam Ci ( no może troszeczkę ) :D!

Wywiad bardzo mi się podobał. Był nie za krótki i nie za długi, ciekawe pytania i odpowiedzi. Wielki plusik dla Was chłopaki! :klania:

 

 

Edit.

Masz teraz!

Edytowane przez Weronikaa
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie lubię pozdrawiać więc szacuneczek dla Weroniki, bo mi groziła"

Ej ej nie groziłam Ci ( no może troszeczkę ) :D!

Wywiad bardzo mi się podobał. Był nie za krótki i nie za długi, ciekawe pytania i odpowiedzi. Wielki plusik dla Was chłopaki! :klania:

Patrzę powiadomienia i żadnego plusika nie dostałem :/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad bombowy :D Zazdro :D Też bym chciał mieć tak orto XD Nie no tak na prawdę postaraliście się i to doceniam najbardziej. Oczywiście leci +

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności