Skocz do zawartości

Wywiad z GryTrean'em - młodym miłośnikiem Minecraft'a i uzdolnionym muzycznie przyszłym informatykiem!


pyńka

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1461696798__gry.png

 

 

Redaktor:
Gość: @GryTrean

 

[Pynia] Cześć wszystkim! Nawet nie wiem kiedy ten czas upłynął, ale za mną już kilka wywiadów. Bardzo się z tego powodu cieszę. Dzisiaj również mam okazję przeprowadzać rozmowę z niewątpliwie aktywnym i interesującym użytkownikiem sieci serwerów cs-classic, a mianowicie: GryTrean'em! Wspomnę tylko, że pełni on na naszym forum funkcję Opiekuna MC, Admina JailBreak'a CS:Go, oraz udziela się jako Redaktor. Witam Cię bardzo serdecznie, cieszę się, że zdecydowałeś się na wywiad. Opowiesz nam kilka słów o sobie? Jak masz na imię, ile masz lat, skąd jesteś?

[GryTrean] Również witam Ciebie i wszystkich naszych czytelników.  Mam na imię Krystian oraz mam 16 lat. Mieszkam w można powiedzieć dość ciekawym miejscu, gdyż jest to Ösmo. Ösmo to miasto znajdujące się zza granicą, dokładniej w Szwecji. Jest to stosunkowo małe miasteczko jednak znajduje się blisko Nynäshamn, czyli miasta do którego można przypłynąć promem z Gdańska.

[Pynia] Widzę, że nie jesteś mieszkańcem Polski. Od dawna mieszkasz poza granicami naszego kraju? Jakie są wady, a jakie zalety mieszkania za granicą, według Ciebie?

[GryTrean] Mieszkam tutaj już od 3 roku życia, czyli aż 13 lat! Jest o wiele lżej w szkole, co moim zdaniem jest zaletą, ale również wadą. Jest łatwiej w szkole, łatwiej dostać dobrą ocenę jednak nie uczę się tyle, ile nauczyłbym się w np. Polsce. Kolejną wadą jest to, że nie zawsze mogę spotkać się z rodziną. Czasami fajnie byłoby spędzić święta ze wszystkimi, jednak nie jest to za bardzo możliwe. Ogólnie jest bardzo fajnie, łatwiej o dobrą prace i to właśnie to było główną przyczyną tego, że się przeprowadziliśmy. Dodatkowo jest tutaj wyższy poziom angielskiego, co jest dla mnie ważne, gdyż przyda mi się to w mojej przyszłej pracy.

[Pynia] Nie ukrywam, że jestem bardzo zaskoczona, a jednocześnie zafascynowana. Pod jakim względem w szkole jest łatwiej? Macie tam inny system nauczania niż u nas?

[GryTrean] Głównie chodzi własnie o to, że mniej się uczymy. W 9 klasie, czyli w polskiej 3 klasie gimnazialnej, uczymy się tego, czego w polsce uczą się kilka lat wcześniej. Dodatkowo mamy inny system nauczania, jest on moim zdaniem o wiele gorszy jednak wciąż dość prosto dostać wysoką ocene. Mamy tutaj dodatkowo inne nazwy ocen. Zamiast 1-6 mamy F-A, gdzie A to ocena najlepsza, czyli tzw. 6 a F to ocena najgorsza, czyli 1. System stawiania ocen działa w ten sposób, że jest tabela. Każda tabela ma 3 kolumny. W pierwszej kolumnie napisane jest co trzeba by dostać ocene E, w drugiej co trzeba by dostać ocene C a w trzeciej co trzeba by dostać ocene A. Aby dostać ocene D, musimy spełniać wszystkie wymagania z kolumny E oraz więcej niż 50% w kolumnie C. Tak samo by dostać B, musimy spełniać wszystkie wymagania z C oraz więcej niż 50% z kolumny A. Jest to bardzo dziwny oraz denerwujący system oceniania, gdyż możemy spełniać wszystkie wymagania z kolumny A prócz jednego. Dzięki temu nasza ocena może się obniżyć nawet do F. Mam nadzieję, że dobrze to wyjaśniłem.

[Pynia] Wyjaśniłeś to bardzo treściwie, zrozumiałam. Niewątpliwie system różni się od naszego, jest trochę skomplikowany, ale Ty w zasadzie możesz być do tego przyzwyczajony. Powiesz nam czym się interesujesz? Masz jakieś hobby/pasje, które realizujesz?

[GryTrean] Bardzo interesuję się informatyką, a dokładniej programowaniem. Prawie codziennie włączam tzw. kompilator, czyli program w którym piszę kod i po prostu piszę. Jedyne czego mi najbardziej brakuje to pomysł na program. Chciałbym zostać dobrym programerem i dlatego już teraz bardzo się w to angażuję.

[Pynia] Zazwyczaj jest tak, że wpaść na jakiś pomysł jest najtrudniej. Mimo wszystko będę mocno trzymać kciuki, żeby coś wpadło Ci do głowy i byś mógł to rozwijać w przyszłości. Chciałabym teraz zapytać Cię o muzykę. Myślę, że dla każdego z nas ma ona jakieś znaczenie. Jak jest w Twoim przypadku? Masz jakiś swój ulubiony gatunek muzyczny, czy raczej nie ograniczasz się do jednego?

[GryTrean] Ogólnie muzyki dużo nie słucham, a jak słucham to włączam topliste w spotify. Zazwyczaj ludzie własnie wolą słuchać muzykę, a ja ją wolę grać. Gram już bardzo długo na pianinie i ok. rok na gitarze. Zarówno grając jak i słuchając muzyke nie ograniczam się to żadnego gatunku, byle żeby to nie był jakiś rock albo metal.

[Pynia] Jakie 3 utwory górują na Twojej top-liście? Miałam okazję już usłyszeć jak grasz na klawiszach, dlatego jeszcze raz wielkie wyrazu uznania. Uczyłeś się gry na instrumentach w jakiejś szkole muzycznej czy jesteś samoukiem?

[GryTrean] Wydaje mi się, że nie mam 3 ulubionych utworów. Tak jak pisałem, jak słucham muzyki to zazwyczaj słucham toplisty. Gry na instrumentach uczyłem się w szkole muzycznej. Z pianinem miałem styczność już od dzieciaka gdyż jeździłem czasami z rodzicami do pracy, i tam jedna osoba miała pianino. Potrafiłem przesiedzieć kilka godzin grając bez nudzenia się.

[Pynia] Czyli muzyka od zawsze towarzyszyła Ci w życiu. Może przejdźmy już z tematu zainteresowań i przejdźmy do głównej tematyki naszej sieci serwerów, czyli gry Counter-Strike. Jak zaczęła się Twoja przygoda z nią?

[GryTrean] Kiedyś kolega powiedział ,,Dawaj gramy w csa'' i tak się zaczeło Sciągnąłem CS 1.6 i graliśmy na surfach orac COD Modach. Wtedy grałem tylko trochę, teraz gram na codzień. Jest to teraz jedna z moich ulubionych gier i spędzam przy niej bardzo dużo czasu.

[Pynia] Jak trafiłeś na naszą sieć? Dlaczego zostałeś na niej aż do tej chwili?

[GryTrean] Trafiłem na nią dzięki Szyberkowi czyli graczowi który tutaj kiedyś grał. Zostałem tutaj dlatego, że jest to świetna oraz bardzo duża sieć. Jest tutaj masa świetnych, miłych i pozytywnie nastawionych osób i w dodatku dano mi tutaj szansę. Na starej sieci byłem najaktywniejszą osobą na serwerze i nie udało mi się dostać admina. Tutaj pograłem chwilę i go dostałem bo nie oceniano po głosie, tylko po tym jaki ktoś jest. Nie  chcę by to zabrzmiało jakbym był tutaj tylko dla rangi, bo tak nie jest.

[Pynia] Wiadomo nam również, że jesteś opiekunem niedawno powstałego serwera gry Minecaft. Co w tej grze podoba Ci się najbardziej i dlaczego chciałeś, żeby akurat u nas powstał specjalny serwer poświęcony jej?

[GryTrean] Minecraft zawsze był, jest i będzie świetną grą. Ma on jeden z najlepszych generatorów świata, jest bardzo dobrze rozwiniętą grą. Krótko mówiąc, wszystko mi się w nim podoba (prócz bugów których nie ma wiele :D). Chciałem jakoś "powiększyć" sieć i zauważyłem że nie ma ona serwera minecraft. Kiedyś tworzyłem bardzo dużo serwerów własnie tej gry, i pomyślałem że i tutaj mógł bym to zrobić. Dodatkowo pomyślałem że powinno przyjść na sieć kilka nowych użytkowników.

[Pynia] Przyznam Ci szczerze, że cenię sobie ludzi, którzy są kreatywni i chcą dać innym coś od siebie, bez przymusu. Świetnie, że chcesz by sieć rozwinęła się jeszcze bardziej. Zbliżają się Walentynki, jak będziesz je obchodził? Czy jest ktoś, kto zawrócił Ci w głowie?

[GryTrean] Niestety nie ma nikogo takiego, dlatego najprawdopodobniej walentynki spędze oglądając film na sofie, albo grając na naszych serwerach.

[Pynia] Rozumiem, zawsze to jakiś sposób a zbicie czasu.. Co do filmów, wolisz je oglądać, czy raczej bardziej preferujesz czytanie książek?

[GryTrean] Kiedyś bardzo lubiłem czytać książki jednak z czasem się to zmieniło. Teraz zdecydowanie wolę oglądać filmy.

[Pynia] Jaki jest Twój ulubiony gatunek? Wolisz produkcje zagraniczne, czy bardziej odpowiadają Ci polskie filmy?

[GryTrean] Najbardziej lubię oglądać filmy thriller oraz/albo sci-fi, np. Igrzyska Śmierci. Nie ma różnicy czy film jest z polski czy z zza granicy.Lubię też filmy akcji jak właśnie np. "Igrzyska Śmierci".

[Pynia] Rozumiem..teraz chciałam zadać Ci ostatnie pytanie, jedno z moich ulubionych. Co sprawia, że się uśmiechasz? Jest coś takiego, że na samą myśl o tym pojawia Ci się tzw. " banan na twarzy"?

 

[GryTrean] Wydaje mi się, że najwięcej radości daje mi uśmiech innych. Gdy ktoś się cieszy to zazwyczaj cieszę się i ja.

No i oczywiście, gdy usłyszę że jest piątek to odrazu pojawia się uśmiech na twarzy.

[Pynia] Tym optymistycznym akcentem zakończymy nasz wywiad. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić, możesz zrobić to teraz.

[GryTrean] Najchętniej pozdrowiłbym wszystkich, ale jeśli muszę ograniczyć się do kilku to będzie to WujoS, cała ekipa z minecrafta, jailbreaka, Karol, Besi, lemiwiki, Paweł Ty i Tymbarkowa  Bardzo dziękuję tobie za przeprowadzenie ze mną wywiadu.

[Pynia] Oczywiście dołączam się do pozdrowień i dziękuję za rozmowę. Do zobaczenia!
Edytowane przez Ariel :3
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad bardzo ciekawy,jednak jako że trochę znam GryTrana, zabrakło mi tutaj nawiazki o tym jakie sporty uprawia a z tego co wiem jest to piłka nożna.

 

Edit by GryTrean

Masz racje, gram w piłkę nożną :D

Edytowane przez GryTrean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Kiedys trosze pogralem w tego minecrafta nawet mi sie spodobal zaczalem fajne domki budowac ale znudzil mi sie po kilku dniach i pomyslalem, ze ta gra totalnie do mnie nie pasuje :D

 

Ja tam bym sie cieszyl z niskiego poziomu w szkole :D

Zero stresu chodz sam w szkole sredniej mialem bardzo niski poziom :D

 

Dobry wywiadzik :) +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarałaś się, znakomity wywiad. Kiedyś się pogrywało w minecrafta nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że ta gra jest dla dzieci.

Leci + oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności