Skocz do zawartości

Przepis na chipsy domowej roboty


Ojdoss

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na Chipsy domowe! Zaoszczędzisz pieniądze i zyskasz zdrowsze chipsy!
Potrzebne nam będą:
-Ziemniaki
-Olej
-Patelnia
- obieraczka lub nóż
- PRZYPRAWY JAKIEKOLWIEK LUBIMY, TAKIE JAKI BĘDZIEMY CHCIELI SMAK CHIPSOW ! :).
Obieramy ziemniaki i kroimy nożem na jak najcieńsze plasterki (obieraczka szybciej zrobimy plasterki) . Gdy już zrobimy plasterki tyle ile zapragniemy rozgrzewamy patelnie na która wcześniej nalaliśmy olej. Gdy olej bedzie odpowiednio goracy (bedzie "strzelal" ) wrzucamy plasterki no i smazymy ziemniaki az sie zarumienia. Wysypujemy do miski wsypujemy przyprawy ktore nadadza smaku chipsom (wybrany smak przez was) i mieszamy aby.przyprawa byla na kazdym.chipsie gdy ostygnie mozna jesc :).
Pamietajcie nie wyciagamy chipsow reka z goracej patelni tylko jakas lyzka czy czys najlepiej czyms z dziurkami aby tluszcz skapal nam z chiperkow :).
To sposob na smaczne i tanie i szybkie chipsy. Swietna przekaska na filmowe lub gamingowe wieczory oraz sposob na chcec zjedzenia czegos dobrego. Polecam robic swoje chipsy niz kupywac robiac swoje jecie taniej i zdrowiej ! :). SMACZNEGOOOOO! :)

Edytowane przez Tymbarkowa x3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już coś takiego ^^, no ale cóż, zdrowsze nie znaczy smaczne, wolę iść i sobie kupić jakieś Lays'y lub jakieś inne niezdrowe gó*na xdd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już coś takiego ^^, no ale cóż, zdrowsze nie znaczy smaczne, wolę iść i sobie kupić jakieś Lays'y lub jakieś inne niezdrowe gó*na xdd.

Dobierz odpowiednie przypdrawy i masz lays . U nas byly takie przyprawy i 1 idealny smak jak lays paprykowe i do tego taniej wychodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie przypadkiem z 5 sposobów na? :D

 

Przepis spoko, tylko trochę chęci i oleju, a wyjdzie dobre :D

Mi jie wyszly lepiej sie robi w frytkownicy bo wszystkie rowno sie zrobia a nie mam takiej szybkiej reki zeby wyciagac xd . I nie zauwazylem, ze przypraw nie man xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wolę kupne niż chipsy robione przez niedoświadczone persony : D

Ja sie swoimi zatrulem prawie xd. Jak umiesz i dobierzesz odpowiednio przyprawy (czosnek, papryka, sol itd) chipsy sa zarabiscie dobre! No i oczywiscie odpowiednio dosmazone :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie swoimi zatrulem prawie xd. Jak umiesz i dobierzesz odpowiednio przyprawy (czosnek, papryka, sol itd) chipsy sa zarabiscie dobre! No i oczywiscie odpowiednio dosmazone :)

 

Myślę że dobór przypraw to kwestia wprawy, trzeba by było kilka razy zrobić chipsy i wtedy byśmy wiedzieli czego użyc, a czego nie :) myślę że przyprawa do gyrosa mogłaby pasować do tego, ewentualnie jakieś ziółko jak majeranek albo oregano. Oczywiscie papryka też wchodzi w grę :)

 

Haha gadam jak kucharz, ale już trochę w kuchni próbowałem i mniej więcej rozpatrzenie w tym mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę że dobór przypraw to kwestia wprawy, trzeba by było kilka razy zrobić chipsy i wtedy byśmy wiedzieli czego użyc, a czego nie :) myślę że przyprawa do gyrosa mogłaby pasować do tego, ewentualnie jakieś ziółko jak majeranek albo oregano. Oczywiscie papryka też wchodzi w grę :)

 

Haha gadam jak kucharz, ale już trochę w kuchni próbowałem i mniej więcej rozpatrzenie w tym mam :)

Z kuzynem robilem te chipsy dalismy troche soli i przyprawy do ziemniaka niebo w gebie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojdoss i dobrze zrobiliście, można by spróbować z papryką, jestem ciekaw jak by wyszło. :) Sam jakoś nie mam weny żeby zrobić je, może wreszcie kiedyś się przekonam i je zrobię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze są w sklepach ale kiedyś były takie kostki z knora malutkie co się rozkruszało nie wiem czy ktoś z was wie o co mi chodzi, były czosnkowe, paprykowe,ziołowe i tak dalej  :D z tym się mega dobre chipsy samemu robiło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze są w sklepach ale kiedyś były takie kostki z knora malutkie co się rozkruszało nie wiem czy ktoś z was wie o co mi chodzi, były czosnkowe, paprykowe,ziołowe i tak dalej  :D z tym się mega dobre chipsy samemu robiło :D

 

Kojarze, tak to reklamowali w telewizji i chyba Pascal Brodnicki ich używał jak mnie pamięć nie myli. Chyba o tym samym mówimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności