Skocz do zawartości

Laptop - wymiana/przebudowa.


eiden7

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz większymi krokami zbliża się lato, a to prawdopodobnie oznacza dla mnie rozbudowę czy przebudowę obecnego laptopa, a więc najpierw co posiadam:

Dell Vostro 3700
Ważniejsze Parametry:
Procesor Intel Core I7 CPU Q 740 1.73 GHz
Pamięć Ram: 6 GB
Karta Graficzna: GeForce GT 330M
Dysk pominę ponieważ zamierzam zamienić na SSD

Pytania są kolejne:
Jaka jest wasza ocena procesora?
Jeżeli zechcę dołożyć 2GB Ramu to czy warto wymienić całość (o czym słyszałem), czy po prostu dokleić kolejne 2 GB?
Jak rozpatrujecie wymienioną wyżej kartę graficzną w obecnym czasie?
Dyski SSD jakie firmy polecacie i dlaczego.
Ostatnie pytanie jest na temat dodatkowego chłodzenia, obecnie mam problem z układem chłodzenia w Dellu, bo w tym modelu został po prostu spieprzony, a więc co można zaproponować jako dodatkowe chłodzenie (dodam, że laptop grzeje się w jednym miejscu do około 70-90 stopni).

Zależy mi na uzasadnionych opiniach oraz linkach lub własnych wycenach danego zestawu czy przedmiotu rozważań.

Ew. co za laptopa byście polecili z podobnymi (trochę lepszymi) możliwościami, budżet do 4k ewentualnie i maksymalnie do 4,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym dodał tylko 8 gb ram w jednej kości ponieważ lepiej pracuje taka kość bądź 2x 4 gb :) Procesor jest całkiem sporo i myślę że można by go tylko zwiększyć do 2,2 albo 2,4 Ghz.Karta graficzna myślę że może zostać :) Z tego co wiem I7 ma wsparcie karty graficznej poprzez procesor a co za tym idzie zwiększa jej moc obliczeniową i wydajność.Zwiększysz procesor to będzie działać jeszcze lepiej :)

Co do chłodzenia to polecam Ci podkładke chłodzącą :) Ja miałem identyczny problem że laptop się grzał a co za tym szło spadała jego moc gdyż obniżał laptop swoje parametry.Jak kupisz dobrą podkładke koszt 40-50 zł to spadnie co nawet o 20-30 stopni przy maxymalnym obciążeniu

 

Jeżeli chcesz napisz do mnie na Pw to zaproszę Cię do mnie na team speak.Mam tam kilku znajomych których znam już kilka dobrych lat i także mieszkają w UK.Mogą Ci naprawdę dobrze polecić nowego laptopa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się w takim razie rozejrzeć za podstawką chłodzącą przy najbliższej wymianie układu chłodzenia.
Co do procesora to niestety problem jest oczywisty, jeżeli chciałbym go podkręcić/wymienić będzie to skutkowało wymianą laptopa na 90%.
Grafika powinna wystarczyć jak zauważyliście, więc pozostaje ram za którym się porozglądam. Gdyby ktoś miał jakieś linki (bez różnicy mi państwo) z przykładową lub atrakcyjną ceną to z chęcią podziękuję. ;)

@Nick, daj jakiś przykład, ale nie sądzę żebym taki wcisnął w laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności