Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Godzilla" 2014


Ilonez

Rekomendowane odpowiedzi

GODZILLA

7609305.3.jpg

GATUNEK: Akcja
PREMIERA: 16 maja 2014 (Polska)
PRODUKCJA: Japonia, USA
REŻYSERIA: Gareth Edwards
SCENARIUSZ: Max Borenstein

 

GŁOWNI BOHATEROWIE:

318993.2.jpgAaron Taylor-Johnson (Ford Brody)

283878.2.jpgCJ Adams (Młody Ford Brody)

245219.2.jpgKen Watanabe (Dr Ichiro Serizawa)

 

OPIS FILMU:

Najsłynniejszy potwór w historii mierzy się z wrogimi stworami, które, wzmocnione przez arogancję i nieświadomość naukowców, zagrażają ludzkości. ~~filmweb

 

MOJA OPINIA:

Na wstępie zaznaczę, że miałam okazję być niedawno na tej produkcji w kinie. "Godzilla" została wyreżyserowana przez Garetha Edwardsa i miała swoją premierę w Polsce 16 maja, w technologii 3D.

 

Od dzieciństwa praktycznie seria „Godzilli” była moją ulubioną. Szłam na ten film z myślą, że będzie to i tym razem niesamowita przygoda. Grubo się zawiodłam.

 

Może zacznę od minusów. Po pierwsze, nie przesadzę gdy powiem, że 4/5 filmu to przygotowania do ewentualnego ataku na GNOLE. Sam tytuł „GODZILLA”, człowiek spodziewa się jakiś niesamowitych akcji, a tu po prostu można było się zanudzić. Tytułowego mutanta spotkamy może w pięciu scenach, reszta z filmu to jakieś mało ważne, nic nie wnoszące epizody. Kolejną wadą filmu jest jego przewidywalność. Po obejrzeniu pierwszych 15 minut filmu już spodziewałam się zakończenia, które o dziwo sprawdziło się. Mąż z żoną i dziecko, istny banał. Łatwo przewidzieć, że zostaną rozdzieleni, a potem jakimś cudem się odnajdą, będą łzy, płacz i ubolewanie (może trochę przesadzam). Kolejnym aspektem, który mnie niesamowicie wkurzył jest to, że film nie do końca wyjaśnił „parę” kwestii. Na początku dowiadujemy się, że GNOLE to pasożyty, których żywicielami były pradawne Godzille. Jeszcze można to jakoś przełknąć. Zarodek, który „uciekł” po tym jak górnicy go znaleźli, przewędrował NIE WIADOMO jak kilkanaście kilometrów pod ziemią do elektrowni. Skoro wykluł się dopiero po 15 latach, to jakim cudem tam dotarł? Przetoczył, czy nie wiem jak. Niesamowicie głupie jest to, że „naukowcy” cały czas się temu przyglądali jakby nigdy nic. To nic, że wielki zarodek zjada całe zapasy atomowe i rośnie w niewyobrażalnym tempie. Nie ma to jak próbować go zabić dopiero, gdy już ma się wykluwać. Jakim trzeba być idiotą, żeby drugi, nienaruszony zarodek znaleziony przez górników umieścić tak po prostu w amerykańskich odpadkach atomowych. O ironio, że żywi się właśnie owymi odpadkami. Śmieszne jest też to ,że strzelają w te stwory za pomocą zwykłych pistolecików. No chyba łatwo się zorientować, że to ich wcale nie rani, ale cóż, nie wnikam. Kolejna rzecz, skoro te jajka dojrzewają 15 lat, to po co tak się im spieszyło ze zlikwidowaniem samca i samicy za pomocą broni jądrowej, przy tylu ludziach. Nie bezpieczniej byłoby odciągnąć ich, a ewentualnie później zająć się jajkami? Widać nie. Sama Godzilla jest tak strasznie „dobra”, że stara się nie niszczyć mostów na których są ludzie. No proszę. Jak to określono w filmie „przyszła zrównoważyć świat”. To brzmi tak absurdalnie, że aż brak mi słów. Nie skłamię, jeśli powiem, że największe emocję wzbudził we mnie ptak, który uderzył w szybę. Nie ma to jak uciekać przed wielką falą, ciśnienie takiej fali z pewnością rozerwało by szyby. Ale nieee, cud techniki po prostu. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale może przejdę już do zalet, bo film zaczyna w moich oczach staczać się na dno. Muzyka, którą zajmował się Alexandre Desplat była w stosunku do scen dobrana bardzo trafnie. Oddawała w pewnym stopniu klimat. Dodam, że gdy ja oglądałam ten film, zaczęło grzmieć, więc w połączeniu niesamowity efekt. Gra aktorska nie urzekła mnie, ale nie można zaliczyć jej też do najgorszych. Sama oprawa graficzna cudowna, ale jak już wspomniałam wcześniej, mało było samej Godzilli. Skok spadochrony chyba był moją ulubioną sceną.

 

Podsumowując, moja ocena dla filmu to słabe 3/5. Głównie ze względu na efekty. Spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego i szczerze się zawiodłam. W porównaniu z tymi klasycznymi filmami o „Godzilli” to jest po prostu dno. Jestem pewna, że po ten tytuł już raczej nie sięgnę. 

 

CIEKAWOSTKI:

  • Przy sekwencjach, w których zastosowano technikę "motion capture" konsultantem był Andy Serkis, który wcielił się w stworzoną tym właśnie sposobem postać Golluma w adaptacjach powieści J.R.R. Tolkiena.
  • Guillermo del Toro był przymierzany na stanowisko reżyserskie, jednak był wówczas zajęty realizacją "Pacific Rim".
  • Joseph Gordon-Levitt, Henry Cavill, Scoot McNairy oraz Caleb Landry Jones byli brani pod uwagę do obsadzenia głównej roli.

 

ZWIASTUN:

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/144719e6

Edytowane przez Rias
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy dlaczego głupi film? Bo nie jest on japoński? W sumie można dyskutować na ten temat, ale wiadomo, że Stany Zjednoczone robią bardzo dobre filmy, dla mnie najlepsze, ale wprawdzie mówiąc Japońska Godzilla była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oglądałem aczkolwiek widziałem zwiastun  trochę tutaj jest FANTASY ale ogólnie ocena wedlug mnie to bedzie bardzo wysoko bo aż daje 5/6!

 

Własnie zaczynam ogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mogłabym liczyć na opinię nad czym ewentualnie mam popracować ;D.

Szczerze? To mi wszystko pasuje...mianowicie jest to napisane "prostym" jezykiem i fajnie sie to czyta wiec mi wszystko odpowiada. Sam takiego jezyka uzywam wiec nic dodac nic ujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności