Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Nietykalni"


JeloneK ;)

Rekomendowane odpowiedzi

tg6zn4.jpg


 


 


Oparta na faktach opowieść, która podbiła serca ludzi na całym świecie (Francuski film). Jest to opowieść o sparaliżowanym człowieku, który na swojego opiekuna wybiera czarnoskórego mężczyznę z blokowisk, który odsiedział 6-cio miesięczny wyrok. Film pokazuje ciekawe relacje międzyludzkie oraz przyjaźń osób, które całkowicie się od siebie różnią.


 


 


Driss (Omar Sy), to typowy blokers, który spędził 6 miesięcy za kratkami. Godzinami wysiaduje pod blokiem z kumplami, z którymi pali zioło i pije alkohol, który stara się nie stracić swojego zasiłku Aby go otrzymać musi przyjść do kilku potencjalnych pracodawców. Jednym z nich był milioner Philippe (François Cluzet). I tak dość przypadkowo rozpoczyna się wspaniała opowieść.


 


 


Cała historia tego filmu zaczyna się kiedy Driss wychodzi z więzienia. Czarnoskóry mężczyzna jest zmuszony udać się na rozmowy kwalifikacyjne, żeby nie stracić swojego zasiłku. Udając się na rozmowę w sprawie pracy trafił na Philippe`a, który jest milionerem, który ma już dość litowania się nad nim przyjmuje naturalnego i prostodusznego Drissa. Początkowe trudności szybko zostają przełamane a obydwoje bohaterowie przechodzą przemianę, która zaważy na ich dalszym życiu.

 

 

 

 

Moja ocena filmu to 8/10. Jest to jedna z najlepszych i najśmieszniejszych komedii jakich oglądałem. Praktycznie w karzdej scenie jest coś co może rozśmieszyć. Polecam i zachęcam do obejrzenia filmu.

 


Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film sam w sobie jest extra, ma coś ciekawego do przekazania.

Pierwsze moje wrażenia po jego obejrzeniu to: "Musze go obejrzeć jeszcze raz".

 

Kilka błędów:

-Film francuski a nie francuzki

-w akapicie drugim mówisz dwukrotnie, że Driss musi zdobyć zasiłek zaś w akapicie 3, że nie może go stracić(nie wiadomo w końcu czy go ma, czy chce go zdobyć).

-"Aby go otrzymać musi przyjść do kilku potencjalnych pracodawców. Jednym z nich był milioner Philippe(...)" te zdania mi się nie podobają ze względu na zmiane czasu z przyszłego na przeszły w kolejnym zdaniu oraz zdanie pierwsze możnaby zamienić na np. Aby go otrzymać musi znaleźć pracę przez co decyduje się odwiedzić kilku potencjalnych pracodawców.

 

Znalazłbym jeszcze kilka błędów aczkolwiek nie o to chodzi aby wszystko poprawić.

Czego mi tu brakuje:

Nie ma nic o reżyserze, miejscu wydarzeń, muzyce.

Świetnym porównaniem byłby fakt, że pomimo braku magii, czarodziejów, wybuchów itp. film stał się fenomenem.

Cieżko byłoby nie wspomnieć o tym, że film otrzymał 8 nominacji do Cezarów.

 

We Francji obejrzało go już 20 mln widzów, w niewielkiej Szwajcarii - 1,2 mln, a w Niemczech stał się najbardziej kasową francuską produkcją w historii. We Włoszech "Nietykalni" - po miesiącu od wejścia na ekrany - utrzymują się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych filmów i zarobili już ponad 10 mln dolarów.

 

Takie szczegóły są ważne dla recenzji jeżeli mowa o filmie, który podbił świat.

 

Ty jako recenzent masz działać dla nas jako informator/szpieg, mamy się od Ciebie dowiedzieć czegoś więcej niż fabuły :P

 

Jeżeli znajdziesz czas oraz zechesz możesz zrecenzować:

-We were soldiers -Bardzo ciekawy film według mnie, uczący pokory wobec ogromu i potęgi zła wyrządzonego w skutek wojny a także przekazujący podstawowe wartości moralne.

-Django-również przekazujący nam fakt, że kolor skóry i inne nie powinny mieć znaczenia.

-Cristiada-brak mi słów-epic.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłbym jeszcze kilka błędów aczkolwiek nie o to chodzi aby wszystko poprawić.

Czego mi tu brakuje:

Nie ma nic o reżyserze, miejscu wydarzeń, muzyce.

Świetnym porównaniem byłby fakt, że pomimo braku magii, czarodziejów, wybuchów itp. film stał się fenomenem.

Cieżko byłoby nie wspomnieć o tym, że film otrzymał 8 nominacji do Cezarów.

 

 

Następnym razem postaram się napisać również o reżyserze, miejscu wydarzeń oraz muzyce ;) Pisałem to wieczorem i zapomniałem, że muszę zaraz wyjść a miałem dziś coś wstawić, więc starałem napisać tylko co by wystarczyło na razie Xd

 

 

 

Jeżeli znajdziesz czas oraz zechesz możesz zrecenzować:

-We were soldiers -Bardzo ciekawy film według mnie, uczący pokory wobec ogromu i potęgi zła wyrządzonego w skutek wojny a także przekazujący podstawowe wartości moralne.

-Django-również przekazujący nam fakt, że kolor skóry i inne nie powinny mieć znaczenia.

-Cristiada-brak mi słów-epic.

 

Dzięki za propozycję <: Na pewno coś z tego obejrzę i napiszę recenzję do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: stare

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności