Skocz do zawartości

[Recenzja] Samsung Galaxy S3


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

pol_pl_Samsung-Galaxy-S3-GT-i9300-czarny

 

Samsung Galaxy S3

 

 

Mimo, iż Samsung Galaxy S3 doczekał się już następcy, to jego popularność nie słabnie. Możliwości sprzętowe oraz systemowe nie odbiegają znacząco od tych oferowanych przez najnowsze modele. Za sprawą aktualizacji systemu operacyjnego do wersji 4.3, funkcjonalność Galaxy S3 wzrosła jeszcze bardziej.

Zaprezentowano go 3 maja 2012 roku, na konferencji prasowej w Earls Court w Londynie, gdzie przedstawiono hasło marketingowe:

Designed for Humans and inspired by Nature (pol. Zaprojektowany dla ludzi, inspirowany Naturą).

Telefon jest produkowany w 6 kolorach: czarnym (Sapphire black), białym (Marble white), brązowym (Amber brown), szarym (Titanium grey), niebieskim (Pebble blue) i czerwonym (Garnet red)

Telefon został również doceniony na europejskim rynku, zyskując tytuł najlepszego telefonu (2012/2013) przez stowarzyszenie EISA.

Aktualna cena byłego flagowca Samsunga wynosi koło 1000zł.

 

[Dane Techniczne]

 

Ogólne:

 

Wymiary (wys. x szer. x grub.) :

136,60 x 70,60 x 8,60 mm

 

Waga:

133.00g

 

Wyświetlacz :

Kolorowy / Super AMOLED
16M kolorów
720 x 1280 px (4.80") 306 pp

 

System operacyjny :
Najnowszy: Android 4.3 Jelly Bean

 

Podzespoły:

 

Procesor: Quad-core o taktowaniu zegara 1.4 GHz

Pamięć RAM: 1GB

Pamięć wbudowana: 16 - 32GB

Karty pamięci : microSD, microSDHC, microSDXC do 64GB

Aparat:

 

#Tylny

Matryca: 8Mpx

Rozdzielczość: 3264x2448px

Lampa błyskowa

#Przedni

Matryca: 1.9Mpx

 

Video:

Rozdzielczość: 1920x1080px

 

Inne:

 

Standardowa bateria: Li-Ion 2100mAh

 

 

Bardziej szczegółowe dane techniczne znajdują się na tej stronie:

http://tech.wp.pl/name,Samsung-Galaxy-S-III,phoneId,15584,telefon.html?ticaid=113545

 

 

[Test mojego modelu]

 

Swoje urządzenie przetestowałem za pomocą aplikacji: AnTuTu Benchmark.

Jak widać posiadam wersję z 16GB pamięci (12GB dostępne dla użytkownika, gdyż 4GB zajmuje system)

 

image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg

 

[Pierwsze wrażenia]

 

Mój stary telefon - Samsung Avila GT-S5230 coraz więcej sprawiał problemów. Początkowo był problem z głośnikiem, a następnie z ekranem. Po otwieraniu, czyszczeniu, wymienianiu części postanowiłem zakupić nowy model Samsunga - Galaxy S3.

Model ten skusił mnie swoją ceną oraz parametrami (zakupiłem go rok temu).

Po rozpakowaniu paczki oraz otworzeniu pudełka okazał mi się śliczny wyświetlacz w czarnej obudowie.  Design tego modelu bardzo mi przypadł do gustu, ze względu na: prostotę. W dolnej części posiada on trzy przyciski, w centrum manualny, natomiast na krańcach dotykowe, które podświetlają się wyłącznie w przypadku odblokowania telefonu lub użycia któregoś z nich. Na samej górze natomiast znajdują się diody powiadomień oraz logo Samsunga, które według mnie zawiera bardzo mało miejsca (w odróżnieniu od modelów Sony czy HTC), co jest zdecydowanie na plus.

Kształt obudowy jest bardzo przyjemny dla dłoni. Nie posiada żadnych ostrych krawędzi.

 

[Praca]

 

Czułość ekranu jest na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze nie zdarzyło mi się, abym miał problemy z dotykiem czy ogólnie wyświetlaczem tego telefonu. Minus jaki zauważyłem to jego odblokowanie, otóż trwa ono mniej więcej 2-3s. Dzięki posiadaniu 1GB pamięci RAM telefon działa bardzo płynnie, choć czasem, jeżeli jest obciążony widać przycinki czy spowolnienia, ale i tak, nie zdarza się to zbyt często. Wszelkie odtwarzanie filmów, przeglądanie wymagających stron internetowych, granie w gry 3D nie jest wyzwaniem dla SGS3, gdyż radzi sobie wyśmienicie w porównaniu do mojego starego Tabletu. Samsung posiada bardzie ciekawe funkcje, które z pewnością ułatwiają jego użytkowanie, np. wykonywanie zrzutów ekranu za pomocą muśnięcia krańcem ręki po ekranie, wykrywanie twarzy, by telefon nie wyłączał się w trakcie czytania, kiedy na niego patrzymy czy natychmiastowe wyłączanie wszelki dźwięków, gdy zostanie on położony wyświetlaczem w stronę stołu, itd..

Minusem niestety jest bateria, która przy bardzo aktywnym użytkowaniu (non-stop włączone Wi-Fi/oglądanie w tle filmu i granie) może rozładować się nawet w czasie 6-7godzin. Mnie przy średnim użytkowaniu (sporadyczne uruchamianie internetu, czy granie) wytrzymuje na dwa, czasem trzy dni. Ładuje się on w przeciągu 3-4h prądem 0.7A.

 

[Aparat]

 

Moje przykładowe zdjęcia:

 

 

20140302_153634_3_bestshot.jpg20140330_150808.jpg20140721_092021.jpg
        Słabe warunki                           Dzienne światło                       Tryb: Panorama

 

[Podsumowanie]

 

Jeżeli poszukujecie dobrego telefonu, a nie chcecie wydawać dużej ilości pieniędzy, polecam Wam ten model lub wyższy - Samsung Galaxy S4, który posiada 2GB pamięci RAM, która z pewnością wyeliminuje sporadyczne spowolnienia pracy telefonu. Rok temu zakupiłem SGS3 w ciemno (brak opinii od kolegów, wcześniej również go nie miałem nawet w ręku) i nie żałuję swojej decyzji. Smartphone dla większości osób jest zdecydowanie potrzebny, dlatego nie kupujcie modeli za 300-500zł, które Was tylko zniechęcą do prowadzenia rozmów, oglądania filmów czy komfortowego słuchania muzyki.

A Wy jaki posiadacie telefon? Czy na niego narzekacie? Dajcie znać w komentarzach :)

 

 

[Źródło]

 

http://tech.wp.pl/name,Samsung-Galaxy-S-III,phoneId,15584,telefon.html?ticaid=113545

http://www.benchmark.pl/produkt/samsung-galaxy-s3

http://pl.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S_III

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxysiii/Samsung-Galaxy-S-III.html

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Mam, polecam :D

S4 słabiutka i jeżeli masz wybierać pomiędzy s4, a s3 to wybieraj s3, takie jest moje zdanie :>

 

Oczywiście WIELKI PLUS za artykuł 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności