Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Igrzyska śmierci"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

7429593.3.jpg

 

Po wielkim sukcesie pierwszej części trylogii Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" reżyserzy z Hollywood wpadli na pomysł wyreżyserowania filmu. Dostali wielki budżet i jak widać wykorzystali go moim zdaniem kiepsko. Przyznaję powieści nie czytałem, nie przepadam za książkami a film mnie tylko zniechęcił.

Ale zacznijmy może od początku. Na terenie dawnego USA powstało państwo zwane Panem którym rządzi Kapitol. Państwo podzielono na 12 dystryktów. Ludzie żyją biednie; polują w lasach, chodzą w szmatach, mieszkają w drewnianych "willach". Na początku bardzo ciężko się odnaleźć. Jesteśmy wrzuceni do jakiejś wioski i nie wiemy za bardzo o co chodzi. Raz do roku organizowane są tzw. głodowe igrzyska w których nastolatkowie z dystryktów naparzają się aż padną dlatego że każe im Kapitol. Główna bohaterka Katniss Everdeen jest bardzo odważna o czym można przekonać się już na początku filmu. Ogólnie wszyscy bohaterowie nie są zbyt wylewni. Tłumią w sobie uczucia. Można powiedzieć że pokazują się nam nie przez słowa a czyny. Osobiście zastanawia mnie jedno pytanie. Dlaczego to jest film Sci-Fi. Jakoś mi nie pasuje do tego rodzaju filmów ale cóż.

Znalazłem bardzo ciekawy komentarz co do filmu. "Parę przychylnych recenzji, trochę więcej uśmiechniętych twarzy wychodzących z kina, zaplecze w postaci popularnej książki, i już mamy „wielkie kino”? Radzę przyhamować. Nie mówie, że było to złe, ale ja pierwszy argument już wysunąć mogę przed seansem. Jeśli film nazywa się „Igrzyska ŚMIERCI”, a dostaje kategorie PG-13 (kategoria wiekowa „pod opieką rodziców”), w której stado gamoni kombinuje jak zrobić tak, żeby było mniej brutalnie, praktycznie bez krwi, i więcej ludzi będzie mogło wejść na seans (większy zysk), to ja zaczynam kwestionować dobrą zabawę". No niestety tak jest.

Film dla mnie nie ma trochę sensu. Co roku są losowane jakieś osoby do igrzysk. Ok fajnie. Pozostali ludzie to oglądają i mają kawał radochy z cierpienia innych a już za rok sami się boją żeby tylko ich nie wylosowano. Przecież igrzyska nie odbywałyby się gdyby nikt ich nie oglądał. Jednym słowem pół rozrywka pół walka o życie. Daję słabe 6/10.


Aktorzy:

Jennifer Lawrence - Katniss Everdeen
Josh Hutcherson - Peeta Mellark
Liam Hemsworth - Gale Hawthorne
Woody Harrelson - Haymitch Abernathy
Elizabeth Banks - Effie Trinket

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Oglądałem to i muszę powiedzieć, że było to trochę nudne. Może niektóre sceny  były ciekawe, ale jeżeli chodzi o całość to nie zachwyciło mnie to zbyt :)

Rada ode mnie...: Nie puszczajcie tego dzieciom :)) Za dużo krwi :) A co do mojej oceny to dałbym 5/10 maksymalnie :)

Pozdrawiam. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film bardzo średni. Niektóre sceny mnie odrobinę zainteresowały, ale bez przesady.  Najgorszy moment --> śmierć tej małej.

Aż się odechciało mi oglądać dalej. Daje 5/10 . Nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na niezgodną.

 

Co do filmu, mi się ogólnie podobał, ale widzę, że ty nie do końca go zrozumiałeś xd Oczywiście książka dużo lepsza ^. 

Łap lajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności