Skocz do zawartości

Propozycje odnośnie FFA


Damian? NL/PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cpl_mill z tego co wiem już był i nie wypalił. De_hell też coś czuję się nie spodoba. Ja bym proponował azteca - jest to stara, dobra, wszystkim znana mapa. Jak jeszcze kiedyś tu była, to z tego co pamiętam, to mało osób na nią narzekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu chciałem zaproponować zmianę FFA na TeamPlay.. ale spójrzmy na realia:

 

Serwery teamplay to minimum stałe 10osób na serwerze.

W tego typu serwerach rzeczą prawie, że obowiązkową jest mikrofon oraz mutacja.

-/+ umiejętność gry zespołowej.

 

Myślę, że osoby, które jako tako potrafią grać zespołowo, sprawdzają się na miksach (wiem Polaczek co o tym myślisz).

Wyobraźcie sobie jak duży procent osób zrezygnowałby z serwera, ponieważ:

- zabijałoby swojego członka drużyny

- przeszkadzało innemu członkowi drużyny (przenikanie na teamplay'u? raczej odpada).

- nie granie zespołowo kończyłoby się banem

- niedawanie informacji po śmierci kończyłoby się ostrzeżeniem / banem.

 

W taki sposób, zamiast zachęcić graczy do gry, tylko byśmy ich zniechęcili (zobaczcie ile jest graczy poniżej 16 roku życia).

Na serwerze teamplay wciąż utrzymywałby się Vip? Spadochron, otrzymywanie więcej pieniędzy za każdą rundę i dawanie innym broni? Co to za Teamplay, jak wystarczy jeden Vip i cała drużyna jest urządzona? Poza tym..

25 slotów na serwerze -> 12 osób w każdej drużynie. Nie sądzicie, że byłby za duży chaos? Rozumiem 5-10, ale 12? Według mnie.. ciężko.

 

acE. Z tego co pamiętam nie wypalił również de_mirage, a jednak został przywrócony na serwer i ludzie go sobie chwalą. Czy cpl_mill jest dobrym pomysłem? Pamiętając co się działo przedtem i patrząc jak gracze grają na mapie de_tuscan (kanały), myślę... że nie byłby to za dobry wybór, stąd wolałbym dać szansę de_hell. Nie jest trudna do ogarnięcia. W budowie przypomina dd2/inferno/mirage.

 

De_aztec według mnie nie jest wyrównaną mapą dla obu drużyn (awp most, przejście przez wodę czyli narażanie się na zabicie z bs'a A, czy notoryczne pilnowanie bramy). Będzie dziać się to samo, jak w byłym de_dust.

 

 

 

Serwer musi zostać typem FFA. Musi być on dla każdego NS/Steam. Mniej ogarniającego grę lub bardziej. Ludzi musimy na serwerze zatrzymać, a nie szukać Bóg wie gdzie nowych, którzy dawno już przenieśli się na teamplay w cs:go.

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczyna 'wojna' o mapy .... Można zrobić ankietę czy gracze chcą zmiany westwooda a innych map nie ruszać. Jest dobrze, gracze są to po co zmiany? Ciągłe zmiany i nowe mapy pewną część ludzi będą zniechęcać. Zostawmy serwer taki jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja Shadow :) Ja dalej myślę w kategoriach lat 2007/08, nie mogę się przestawić że ludzie poszli na cs:go albo już nie grają w cs'a 1.6. Chyba, że pomyślimy o serwerze 4fun ?:P


@Co do map. To mogę wam zapewnić, że nie będą na razie żadne roszady w mapcycle. Poczytajcie parę stron wstecz albo stary temat z propozycjami, a dowiecie się dlaczego nie zmieniamy tego westa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/me w trakcie rozgrywki jest tym samym, co widok zadanych obrażeń podczas np. skanowania.

Dla mnie odpada.

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny uklad Mapcycle zostal stworzony po miesiacach dyskusji ankiet itp.

Dlatego nie dodam kolejnych 5 map.

 

Co do zmian , to oczywiscie przydalaby sie odmiana i mozemy zamienic jakas mapke albo ewentualnie dodac 1 jedna na probe.

A takze pozamieniac kolejnosc.

 

Czekam na opinie.

 

Ps . Ja ewentualnie dodalbym bym dust 2002 bo ta mapka byla przez wiekszosc dobrze wspominana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś chce serwer TP bo tez ta informacja padła to można zrobić ściepę narodowa :D .Nie no jak dla mnie to obojętnie jakie będą mapy czy ich cykl gram w tą grę już bardzo długo i dla mnie każda mapa jest spoko tylko wy tam wybrzydzacie xD  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hajdzik można by było zrobić serwer TP ale mało steamow tutaj gra na FFA widać że same nsy graja.

Ale za westwooda można coś innego dać jak tam ciągle siedza i kampią . Moim zdaniem można by było dać dust2002 lepiej by się grało . Coś nowego można dać a nie co chwilę westwood. Na cod modach często westwooda grają lub eldorado.

Tak jak Damian mówił zmiana westwooda na coś innego by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie opinie dotyczące zmiany mapy de_westwood proszę pisać w tym temacie.

 

http://forum.cs-classic.pl/topic/24345-walka-z-de-westwood-round-iii/

 

Mapa De_Westwood została zastąpiona mapą De_Dust2002.

 

Jednocześnie zmieniłem kolejność map.

Obecna, to:

 

De_Dust2

De_Inferno

De_Nuke

De_Tuscan

De_Mirage

De_Train

De_Dust2002

 

@5.10.

Zgodnie z ankietą,

 

Mapa De_Dust2_Long została zmieniona na De_Dust2_Mini.

Myślę, że spodoba się taka luźna mapka trzymająca klimat dd2, zważywszy na to, że większość ją lubi. Poza tym, liczy się różnorodność :).

Edytowane przez S}{aDoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Propozycja dodania pluginu http://amxx.pl/topic/74358-testowy-vip/.
Można by przez miesiąc poobserwować czy więcej vipów nam przybyło. Jeżeli nie to można usunąć plugin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dodania pluginu http://amxx.pl/topic/74358-testowy-vip/.

Można by przez miesiąc poobserwować czy więcej vipów nam przybyło. Jeżeli nie to można usunąć plugin.

amx_viptest_save 1 ( Domyślnie 1 - zapis na nick ) | 2 - ( Sprawdza czy gracza ma steam'a jeśli tak to na steam , jeśli nie ma to na nick )

 

Nie sądzisz, że gracze zaczną wykorzystywać ten plugin w postaci ciągłej zmiany nick'u i tym samym otrzymywania darmowego vipa?

Przez to po określonym czasie 1-3 godzin gracz znów będzie uznawany za nowego i tym samym czas będzie się naliczać od nowa.

 

Według mnie odpada, ale czekam na większą ilość zdań na ten temat z uwzględnieniem mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum napisali,że na ip też można. Trzeba tylko pozmieniać

Rozmawiałem już z Polaczkiem na ten temat.

Moje argumenty przeciw:

 

- Co jeśli gracze mają zmienne IP?

- Co jeśli zamiast flagi vipa zostanie dodana inna? (Na forum jest mowa o dawaniu admina - nie wiem w jaki sposób...)

- Vip na FFA nie jest tak bardzo mocny, jak np. na Only de_dust2. Główne zmiany to: inny wygląd/podpis vipa w tabeli/spadochron/więcej pieniędzy. Wszystko oprócz ostatniego wariantu gracze mogą zobaczyć, w trakcie rozgrywki u innych.

- Czasem występują jednorazowe bugi, że gracz mimo niekupowania vipa go posiada przez jedną mapę. W sumie to dzięki temu może go sprawdzić :)

 

Plugin dla mnie nie jest stu procentowo pewny jak i nie wiem jak zniesie to serwer.

 

Odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to juz gdzie było mowione ale mozna by było wgrac taki plugn ze jak ktos podłozy bombe zeby pisało na srodku ekranu"bomba została podłozona,biegnij do niej!!" nie chodzi mi juz zeby wykonywac cele ale spotkalem sie dzis z sytuacja ze gracz nie wiedział ze jest nawet paka podłozona:d ja wczoraj to samo:d przekampilem cały czas na B a tu paka wybuchła nawet nie wiedzialem ze jest podłozona:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to juz gdzie było mowione ale mozna by było wgrac taki plugn ze jak ktos podłozy bombe zeby pisało na srodku ekranu"bomba została podłozona,biegnij do niej!!" nie chodzi mi juz zeby wykonywac cele ale spotkalem sie dzis z sytuacja ze gracz nie wiedział ze jest nawet paka podłozona:d ja wczoraj to samo:d przekampilem cały czas na B a tu paka wybuchła nawet nie wiedzialem ze jest podłozona:D

Tylko że.. nie wystarcza graczom wiadomość przy zaplantowaniu paki: "Bomb has been planted"? Pojawia się to za każdym razem na środku ekranu.

 

Oczywiście możemy wprowadzić:

 

Liniowe odliczanie:

9ghwya.jpg

Lub tradycyjnie, liczbowo:

https://forums.alliedmods.net/attachment.php?attachmentid=13913&d=1171654283http://forums.alliedmods.net/attachment.php?attachmentid=13914&d=1171654289?attachmentid=13913&d=1171654283http://forums.alliedmods.net/attachment.php?attachmentid=13914&d=1171654289

 

Dlatego dajcie znać, czy jest to potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności