Skocz do zawartości

[MAFIA II]


Rekomendowane odpowiedzi

mafia-ii-2-wallpaper-HD.png

Witam serdecznie wszytkich zapalonych graczy i nie tylko. Dzisiaj przygotowałem
dla Was recenzję gry Mafii II, ale to nie będzie taka zwykła recenzja, lecz taka z krwi
i kości na podsumowanie mojej pracy, czyli jest to  recenzja nr 3.

Mafia II jest grą akcji z wyśmienitą fabułą i żyjącym światem, którą przeszedłem trzy razy.
Trzy razy, dlatego że chciałem poodkrywać wszystkie smaczki i po prostu grać ostrożnie
by nie uszkodzić samochodu <śmiech>
Akcja gry toczy się w latach pięćdziesiątych XX wieku w USA.
Jeżeli chodzi o gry sandoksowe, niestety Mafia nie jest grą w której możemy jechać sobie
gdzie chcemy. Eksplorujemy świat w misjach. Ale tu Was mogę uspokoić. Świat możemy zwiedzać
w dodatku Jimmy's Vendetta (Zemsta Jimmiego). Niestety nie rozmawiamy tu teraz o jego zemście
więc możemy wrócić do naszej recenzji jakże świetnej  gry.
Głównym bohaterem gry Mafia II jest Vito Scaletta, były spadochroniarz, który brał udział w
operacji Husky w czasie drugiej wojny światowej

mariano-di-vaio_659102.jpg

 

. Gdy na świecie zapanował pokój, Vito wraca
do swoich rodzinnych stron, do Ameryki.
Przed wojną miał wielu przyjaciół, w tym Joe Barbaro, jego najlepszą mordeczkę sprzed lat,

JoeBarbaro-Mafia2.jpg
który zawsze dał mu zarobić na boku. W młodości razem kradli, napadali, byli jak Team.
Niestety policja zwinęła Vito, a że nie wsadzano do więzienia, nasz główny bohater pojechał
na front. Zima. Scaletta po powrocie z wojny zauważa przy wejściu Joe. Po radosnym przywitaniu,
wsiadają do samochodu, Joe zaproponował podwózkę do domu, przy okazji opowiada mu co się
zmieniło. Podczas rozmowy dowiadujemy się, że najpierw pojadą do baru obgadać to i owo...
Wracając do Joe. Otóż jest on zabawnym i bardzo dobrym kumplem, a podczas gry będzie nam
opowiadał wiele różnych "sucharów" (albo zabawnych kwestii) np.
Vito-Joe czemu mnie wtedy nie zabiłeś?
Joe-Pamiętasz te pięć dolców co mi wisiałeś?
Takich tekstów w tej grze jest wiele i dodają pewnego "uroku" i "klimatu" tej grze.
...Gdy chłopaki już się napili i nagadali, rozeszli się do swoich domów.
W domu czekały już na Vito mama i jego siostra. Ojciec zmarł niedawno, więc nie mógł zaczekać (przepraszam za ten czarny humor).
Rozmawiali o sprawach rodzinnych jedząc pomidorową, gdy zjadł Vito poszedł do swojego pokoju
spać(oj bardzo był zmęczony). Tamtej nocy matka, powiedziała mu, by nie zadawał się z Joe i poszukał uczciwej pracy w dokach jak jego ojciec.
Nasz główny bohater obiecał mamie, że może być spokojna, bo mądry Vito nie weźmie się ponownie za przestępczy proceder.

Matka Vito


Mafia_II_-_Digital_Deluxe_Artbook-053.pn


A tutaj jego siostra (mmm śliczna)

francesca_scaletta_by_sonicyaoifan123-d5


No dobra, Vito zajechał do swojego domu, wyspał się i postanowił wyruszyć na poszukiwanie pracy. Nagle usłyszał jak jakiś typ krzyczał na jego siostrę, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i go naje...pobić. Przy okazji dowiedział się, że wiszą kupę kasy pewnym "ludziom"
Mówi swojej siostrze, aby się nie martwiła, bo dobry brat załatwi pieniążki.
Zajechał do doków i tam się zaczęła jego największa, zmieniająca w ogromny sposób życie przygoda...

Świat gry
Miasto zowie się Empire Bay a tutaj przedstawię jego mapkę
650px-EmpireBay_Interactive.png


Pojazdy

Aut w grze mamy 50 gatunków, z lat czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku.
Są śliczne i dodają grze ogromnego klimatu.
Co ciekawego możemy zrobić z naszym wozem?
Możemy go ulepszyć:
-wizualnie (kolor, felgi)
-mechanicznie (zwiększamy moc silnika)

Oczywiście mamy możliwość zmiany rejestracji gdy ściga nas policja.
Wszystkie z tych rzeczy możemy zrobić w jednym z wielu warsztatów samochodowych.

mafia22010-08-1013-41-39-53.png

Auto z lat czterdziestych
Lassiter_69_Front.png

 

A tutaj już z lat pięćdziesiątych
Indian_Front.png

Klimat

Mamy 3 rozdziały i podscenariusze
Akcja rozgrywa się w:


1. Zimę
blog_wintercar.jpg

 

2. Więzienie

mafiaii_166.jpg

 

3. Lato

Mafia2.jpg
 

Broń w Mafii II

W grze będziemy mieli możliwość skorzystania z wielu gatunków broni:
-Rewolwery
-Pistolety
-Strzelby
-Karabiny maszynowe
-Granaty
-Koktajle mołotowa
-Pięści
-Karabiny stacjonarne
Broń zdobywamy od poległych przeciwników lub zakupujemy w sklepach z bronią

Mafia%201.jpg
 

Długość gry
pre_1410093690__mfia_2.png

 

Niestety gra jest liniowa i wodzi nas scenariuszem za nos.
Scenariusz jest świetny i pozwala zapomnieć o ograniczeniach wynikających z tego, że nie możemy pojechać  tam gdzie chcemy.
Podczas gry możemy kolekcjonować gazetki playboy ^^ które są miłym dodatkiem do tej gry.
W Mafii II mamy dobry system osłon aktywowany klawiszem CTRL.

Wymagania sprzętowe

pre_1410094176__mfia_2.png

 

Serdecznie polecam tę grę, czy to starszemu czy młodszemu użytkownikowi komputera.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, czy to amator czy stary wyjadacz.
Jeżeli jesteś szanującym się graczem, Mafia II jest tytułem idealnym dla Ciebie.

Pozdrawiam ~@Maz



 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności