Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Starcie Tytanów"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

7323135.3.jpg


 


Gatunek filmu: Przygodowy


Reżyseria: Louis Leterrier


 


Perseusz, wychowany wśród ludzi syn Zeusa, wyrusza z wyprawą przeciwko Hadesowi, który chce sprowadzić na ziemię chaos. Jego zadaniem jest zabicie bestii o imieniu Kraken. Naszemu bohaterowi pomaga grupa równie odważnych i doświadczonych wojowników. 


 


Można pomyśleć że film przypomina nam trochę dość dobrą grę. Jest kilku bohaterów którzy chodzą po lokacjach i biją się z mitycznymi stworami. Mimo wszystko film ogląda się bardzo dobrze. Mimo iż postacie są dość przezroczyste, nie mają drugiego dna, dość łatwo je rozgryźć to jest w nich coś co przyciąga do oglądania ich dalszych losów. Dobra akcja. Ataki dziwnych mitycznych stworzeń, wmieszane w ludzkie losy sprawy Bogów. Pojawia się również krótki wątek miłosny gdy na drodze Perseusza pojawia się pewna piękna kobieta. Film kończy się dość nieoczekiwanie. Myślę że mało kto spodziewałby się takiego rozwoju wydarzeń w końcówce. Ale nie będę wam za dużo zdradzał. 


 


Film jest dobrze odwzorowany według mitologi. Mamy Zeusa, Hadesa i innych greckich bogów, pojawia się nawet pegaz [koń ze skrzydłami]. Dobrze zrobione zbroje, ładnie ozdobione tarcze, dobrze odwzorowane lokacje. Nawet sam Kraken wygląda bardzo dobrze. Osobiście urzekł mnie wygląd dżinów pustynnych. Nie dość że poruszają się po ogromnych skorpionach to w dodatku wglądają dość epicko i mają swoje magiczne moce. 


 


 


Główny bohater Perseusz (Sam Warthington):


fte70l_l0lq28.jpg

 


 


Zeus (Liam Neeson):


 

 

468a85ecc0e8053d55ba41ee21ccdf6c.jpg

 


 


Hades (Ralph Finnes):


188728.1.jpg

 


 


I postać która najbardziej mi się podobała... Dżin! :D


63901327.jpg

 


 


Za słabe rozwinięcie bohaterów dałbym 6/10 ale jest akcja, są emocje, zgodność z mitologią i na prawdę fajnie wyglądające jednostki/lokacje. Tak więc daję 8/10 :)


Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jest całkiem niezły, lokacje wyglądaja interesująco, postacie boskie również są przyjemne dla oka. Jedyne czego nie lubiłem w tym filmie to bohaterowie główni.. Są zbyt obojętni i mało charakterystyczni. Dobra recenzja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności