Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Babadook"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

7614689.3.jpg


Gatunek: horror


Produkcja: Australia


Reżyseria: Jennifer Kent


 


Film przedstawia losy Amelii oraz jego sześcioletniego syna Samuela. Ojciec chłopaka zginął w dniu jego narodzin. Samuel nie radzi sobie z emocjami. Ciągle widzi potwory, konstruuje na nie pułapki i powtarza że porozbija im czaszki. Ich życie dotychczas w miarę spokojne, komplikuje się gdy Amelia czyta synowi na dobranoc bajkę Pan Babadook. Książka bardzo dziwna, przerażająca, kończy się słowami "A gdy zobaczysz co tam mam czeka cię tylko śmierć". Amelia wyrzuca książkę do śmietnika.  Sześciolatek zaczyna widywać potwora o imieniu Babadook, mówi matce żeby nie pozwoliła mu wejść. Pewnego dnia do drzwi domu naszej rodziny ktoś puka. Gdy Amelia otwiera nie ma nikogo, na progu leży książka "Pan Babadook" w której pojawiają się nowe, straszliwe strony. Od tego czasu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.. Wszyscy już czują obecność stwora. W końcu jeden z domowników zostaje opętany. Czy ktoś z członków rodziny zginie? Czy może miłość rodzicielska przezwycięży stwora? Kim tak na prawdę jest Babadook? 


 


Słyszałem wiele zdań na temat horrorów jakie powstają w ostatnich czasach. Większość z nich jest negatywna. Mimo wszystko moim zdaniem Pan Babadook jest dobrym filmem, trzymającym widza w niepewności, zaskakującym wydarzeniami i co najważniejsze w tego typu przedsięwzięciach przestrasza widza. Często zaciera się granica między snem a rzeczywistością. Nastrojowa muzyka, ogólnie panująca ciemność, przerażające odgłosy... To wszystko nadaje filmowi dobry, straszny klimat. Mówcie co chcecie ale mi osobiście film się podobał. Moja ocena? 7-8/10. 


Cóż pozostaje mi tylko zaprosić was na seans! 


 


I uważajcie na Babadooka... on gdzieś się czai..


 


The+Babadook.jpg


Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajesz odpocząć :D

Kolejny horror, który będę musiał obejrzeć.. (choć został mi jeszcze pt. "Obecność).

 

Żeby nie było, że komentuję i nie oglądam: Dangerous Minds obejrzany i zaliczony do grupy filmów: wnoszących do życia, dający inne spojrzenie na świat. Ogólne, warty obejrzenia :)

 

Dobra robota :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności