Skocz do zawartości

AMA - nowy dział.


WaFen

AMA  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wprowadzić pomysł w życie?

    • Tak
      10
    • Nie
      7
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padł pomysł - zrobić nowy dział AMA.

Ale co to jest AMA?

Akronim od wyrażenia Ask Me Anything oznaczający Pytajcie o cokolwiekPytaj o co chesz.
Swoją popularność zawdzięcza serwisowi Reddit.com, na którym spotkać można tematy, w których dana osoba odpowiada na pytania innych użytkowników. Są to zarówno anonimowe osoby, które mają np. niecodzienną pracę, lub mają coś ciekawego o opowiedzenia, a także osoby znane na całym świecie.

 

 

tl;dr pytania do osoby zakładającej dany temat.

 

Takie tematy bardzo popularne są na większych forach (np. LoLa, WoWa <każdej gry>, motoryzacyjnych, kucharskich i innych).

 

Jakie mogą wyniknąć z tego plusy? Zacytuje swoją wiadomość do @-_-:

 

Teraz wypada coś napisać czemu to się opłaca a nie zaśmieca forum.
Po 1. Nie będzie (nie powinno być, jeżeli ludzie nie są skończonymi debilami) milionów dodatkowych topicków dot. pomocy przy CS-ie, Sterowników, Problemów itp.
Po 2. Powinno (tego nie obiecuje) zwiększyć czynny udział w życiu forum (więcej wejść - wyższe miejsce w google - więcej profitów z reklam).

 

 

Teraz pytanie do użytkowników, czy podoba się Wam ten pomysł? Chcecie jego wdrożenia? Czy byłyby osoby chętne na takie AMA'y? (Znasz się na motoryzacji - załóż, znasz się na gotowaniu - załóż, grasz w jakąś grę, chcesz pomóc innym graczom, podzielić się wiedzą - załóż, nudzi CI się, chcesz się podzielić swoją wiedzą, wrażeniami? SB w formie Topica!).

 

Profity są wielkie oprócz samej pomocy.

 

Dodaję ankietę, na tej podstawie pewnie zostanie podjęta taka decyzja. W komentarzach proszę o KONSTRUKTYWNĄ KRYTYKĘ.

 

Od siebie dodam, że osobiście chciałbym założyć taki temat.

Jeżeli pomysł przejdzie sam napiszę regulamin do tego działu, wymagania dot. zakładania takich tematów, przestrzegania regulaminu (wyszukiwanie obraz i innych rzeczy łamiących w/w).

 

Tyle... c.d.n.

ask_me_anything__by_irelandhoran-d63fnr6

 

@ReWoX, wedle życzenia edytuje.

 

Wyobraź sobie, że na forum mamy jakąś osobę, która zna się na komputerach (np. informatyk). Robisz takie AMA, podpinasz na główną. Zostają wypisane pytania (przykład. Mam problem taki taki taki i taki, pomożesz). ZOstaje udzielona pomoc.

 

Po 20dniach ktoś w google wpisuje mam problem z tym i z tym, zostaje otwarta strona cs-classic.pl. Pierwszy profit wejścia (czyt. profit = reklama, w/w wytłumaczone).

Jak pokazał reddit w swoich AMA'ach (serwis zbudowany na AMA'ach, największe forum świata, wartość w MLD $) takie osoby najczęściej chcą się wypowiedzieć w takim temacie. Zakładają konto, znowu click, click, kolejne wejścia, więcej reklam.

 

Nie mówię, że z dnia na dzień coś takiego odniesie skutek.

Dla przykładu (przepraszam za reklamę, podaję to jako przykład i argument) forum leagueoflegends.pl, dział AMA. Weźcie pierwsze z wierzchu popularne AMA i zobaczcie ile jest tam wypowiedzi ludzi którzy założyli konto tylko by coś napisać, się zapytać.

 

Jak mówiłem, nie liczę, że to będzie działało na taką skalę. Od siebie chciałem tylko zainicjować jakąś pracę w forum, jeżeli Wam się to nie podoba nie ma sprawy, uszanuję decyzję użytkowników.

 

@Edit, ostatni z mojej strony. Napisałem już ReWoXowi na PW, sram na te posty. Możecie je zresetować, usunąć czy je wypieprzyć, nie obchodzą mnie. Lubię się wypowiadać i tyle, jeżeli łamię regulamin dostaje warna. Tak to działa więc proszę o zaprzestanie nagonki na mnnie w formie "przestań nabijać posty". Powtarzam jeszcze raz. Zresetujcie je, usuńcie, ale przestańcie się w końcu na nie napinać.

 

@Pebble, w tym temacie również można wyłączyć nabijanie postów, nie widzę problemu, nie trzeba się tyle spinać. BTW. 

Jak ktoś się zna na komputerach to pisze w dziale komputery, zresztą sami mi pomogli tam wiele razy z bluescreenami.

 

Wyobraź sobie sytuację. Wchodzisz z google na jakieś forum bo wpisałeś (mam problem z bluescreen). ZOstajesz wysłany do którejś z podstron tego tematu (założenie, że jest wielki, zwykle AMA mają po kilka-naście-dziesiąt stron). Nie pomoże CI ta rada? Przeszukujesz dalej temat i tak się rodzą nowi użytkownicy.

 

Mniejsza, nie chce mi się więcej wytłumaczyć. Kto rozumie aspekt "aktywności" i szukania nowych użytkowników to wie o co chodzi, reszcie łatwiej tego nie wytłumaczę. Ci ze szkół o podłożu zarządzania zrozumieją to w 100%.

 

@naxiu kolejny argument z dupy wzięty. A który dział nie wprowadza spamu i łamania regulaminu? Po to są odpowiednie osoby by to uporządkować, tak jak np UBTEAM dla osób od UB, Opiekun od danego forum, Moderator od całości forum czy premier od rządu.

 

 

 

 

 

 

@ReWoX, Wypowiadasz się w podaniach a nawet nie grasz na danym serwerze.

 

Błagam Cię, powiedz, że ten argument to żart. Muszę być politykiem by oceniać pracę polityków? Muszę być piłkarzem by dyskutować o piłce? Muszę mieszkać w Warszawie by wyrazić moje zdanie o metrze w tym mieście? Muszę palić Marhuane by być za legalizacją? Mam kontynuować? Nie, nie gram na danym sewerze ale znam się na serwerach. Mam (miałem przed sprzedaniem) ponad 3k h na steamie, około 1k h na NS. Mam przegrane kilka set godzin na każdym modzie. Poza tym co ja się będę tłumaczyć. Wypisałem Ci wyżej przykłady.

Edytowane przez WaFen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego mamy dział Pogaduchy kolego.Wyczuwam nabijanie postów.Jak kogoś to rajcuje to sobie wejdzie na

ask.pl




Założenie tematu dodaje post , chcesz przyłlad ?

Użytkownik ma 1 post, założył prośbę o UB.W jego profilu w postach widnieje informacja ie3gxk.jpg a jednak ma 1 post 4w6cue.jpg

wiec tworzenie tematu daje post, wyjątkiem jest Hyde Park i przywitaj się/pożegnaj się.


To, że nie zgadzam się z twoim zdaniem, to nie oznacza, że nabijam post oraz nie przeczytałem topicu,bo chyba wiem o co chodzi ?

PS.przeczytałem o tym i tam słowa nie ma o tym,że h@ zalecił ci to a nawet jeżeliby tak faktycznie było to raczej sam -_- by założył temat.


W gierkach to jest właśnie fajne, że nie nabija postu a jest przydatne.


Jak ktoś się zna na komputerach to pisze w dziale komputery, zresztą sami mi pomogli tam wiele razy z bluescreenami.

Edytowane przez Pebble
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego mamy dział Pogaduchy kolego.Wyczuwam nabijanie postów.Jak kogoś to rajcuje to sobie wejdzie na

ask.pl

 

 

A ja tutaj nie widzę nabijania postów, gdybym to chciał zrobić wszedłbym Twoim przykładem do gierek i tych innych pierdół. BTW, tematy =/= posty. Założenie tematu nie dodaje cyferki do postów, Twoja wypowiedź już tak. "Kto innych przezywa sam się tak nazywa"? Just Like That.

Temat powstał bo tak zalecił mi właściciel sieci, jakbyś przeczytał ten topic to byś o tym wiedział.

 

W temacie pogaduchy są pierdoły, AMA jest dużo bardziej ułożonym rodzajem tematów.

 

@Edit, 

W komentarzach proszę o KONSTRUKTYWNĄ KRYTYKĘ.

 

 

A prosiłem. Wypowiedziałeś się nie czytając topicu lub czytając go bez zrozumienia. 

Edytowane przez WaFen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pebble ma racje. Jest to niepotrzebny spam i tak jak powiedział Janek masz pogaduchy od takich "pierdół".

 

@

Te tak zwane gierki nie nabijają postów więc nie oskarżaj Pebble o to. To ty jak oszalały nabijasz posty byle jakimi wypowiedziami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to nie było nabijanie postów to byś użył opcji edytuj ...

 

Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że w pogaduchach są pierdoły.

Ten dział nie wniósł by nic konkretnego. Przecież mamy wywiady, z których można się bardzo dużo dowiedzieć o danej osobie. Jest dział pogaduchy...

Jak by to miało wyglądać hmm? Tworzenie miliona tematów gdzie będzie po 1 pytaniu do konkretnej osoby ...

Weźcie sobie gg czy steam osoby, do której macie pytanie i po prostu porozmawiajcie ...

 

@ to co pebble pisze w 'gierkach' jest przydatne i nie nabija postów. To Ty udzielasz się tam gdzie nie potrzeba. Wypowiadasz się w podaniach a nawet nie grasz na danym serwerze. Pebble jest dużo młodszy od Ciebie a zachowuje się dużo bardziej dojrzale i chociaż coś wnosi swoimi postami ... a nie spamuje wszędzie gdzie się da jak niektórzy.

Edytowane przez rewoX*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Każdy post z treścią "nabijanie postów", itd poszedł do śmieci. Skoro nie myślicie to będe usuwał. Poczytajcie definicję nabijania postów, bo równie dobrze mogę zaraz połowę z was zwarnować z takim powodem, bo piszecie głupoty.

 

Czekam na normalne komentarze i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy forma ta będzie dotyczyć również pytań prywatnych coś w stylu ask'a?

Jeśli tak, mój pomysł na to jest następujący:

 

np. czysto teoretycznie tworzymy nowe subforum w Hydepark'u a następnie podział na kategorie:

 

#Osobiste

#Informacyjne

 

W osobistych będą znajdować się pytania poszczególnych użytkowników o innych użytkownikach, np:

 

Temat: Ask S}{aDoW

 

i tam użytkownicy będą zadawać pytania, na które oczywiście będę odpowiadać.

 

Jeśli chcesz również wprowadzić tego typu "AMA" myślę, że może to być niezła konkurencja dla wywiadów jednakże też dobry pomysł do lepszego poznania poszczególnych Opiekunów, Adminów itd. Tworzyłyby się wtedy coś w rodzaju "tablice", które dotyczyłyby:

- różnych przemyśleń opiekuna/admina dotyczących serwera (mniejszy spam w propozycjach) - byłoby pokazane od razu co kto myśli.

- życia prywatnego (do jakiej szkoły chodzisz, co planujesz robić w przyszłości itp.

 

2. "Informacyjne AMA" - jakby to wyglądało?

 

Zostaje stworzona kategoria np. gry komputerowe i tam dowolni użytkownicy odpowiadaliby na pytania typu: Jak najszybciej pokonać bossa "...", Jak zainstalować...

Kategoria cs: czyli załóżmy, że dany użytkownik pyta się jak znaleźć screeny.. wtedy inni odwoływaliby się do stworzonych poradników. Osoba by podziękowała, a później pod nią kto inny zadałby pytanie jak strzelać z mniejszych rozrzutem itp.?

Nie sądzisz, że może stworzyć się z tego niezły bałagan?

Czy w danej kategorii odpowiadałby każdy użytkownik czy tylko zadeklarowane osoby znające się na tej dziedzinie?

 

Czy jednak jedno pytanie - odpowiedź - zamknięcie tematu i w przypadku innego pytania nowy temat?

 

3. Kto by to kontrolował? Moderatorzy czy wyznaczone osoby od Hydeparku? (zakładam, że właśnie tam zostanie stworzone nowe subforum).

 

 

Co do Twojej osoby... spamujesz, otrzymujesz warna, jednakże powinieneś się uczyć i nie dostawać po raz kolejny warna za ponowne złamanie tego samego punktu, dotyczącego np. pisania wypowiedzi w podaniu o adma.

 

Odnośnie wypowiadania się nie grając nawet na serwerze:

To opiekun ma ostateczne zdanie dotyczące danego podania. Kiedyś już wspominałem jaką ja prowadzę politykę:

Od najważniejszego:

- zdanie administratorów danego serwera

- zdanie graczy danego serwera

- zdanie administratorów innych serwerów

- zdanie innych graczy (na samym końcu).

Wspomnienie przez kogoś, że:

 

Jestem na tak, ponieważ:

+znajomość amx

+składka

+wiek

+mikrofon

 to suche spełnienie wymagań... bez tego podanie zostałoby odrzucone z automatu, więc na takie głosy nawet nie zwracam uwagi.... chyba, że ktoś dodał:

 

+kultura na serwerze

+często bywa na serwerze (spojrzenie na gametracker / granie na serwerze)

 

Rola opiekunów by wybrała słusznie i nie sugerowała się innymi, mało ważnymi głosami od osób, które na danym serwerze nie przebywają :)

 

Oczywiście nie mieszkając w Warszawie możesz mówić o metrze, jednakże czy masz o tym jakiekolwiek pojęcie? Czy Twoje zdanie będzie cokolwiek ważne skoro nigdy z metra nie korzystałeś i nie wiesz jakie posiada wady lub zalety?

To od Ciebie zależy jak napisany przez Ciebie post jest postrzegany przez innych, dlatego też Rewox zwrócił Ci na to uwagę.

 

 

Wstępnie jestem na Tak, bo z pewnością znajdzie się na forum więcej użytkowników zainteresowanych serwerami lub nie.. kto to wie :)

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zedytuje by wiadomość była dobrze widoczna i odrazu podbicie.

Zgadzam się z tym co napisałeś, temat podań zostawmy, to nie miejsce na to.

 

Co do pytania. Nie ma podziału na kategorie. Brak jakich kolwiek podziałów. Ask me anything, tam się rozmowa kręci o wszystkim. Autor tematu w pierwszym poście piszę coś o sobie (zaprezentowanie swojej osoby), na czym się zna, ma pojęcie, doświadczenie. Jak zaciekawi jakiś "słuchaczy" to owi będą zadawać pytania i tyle.

 

Taki edit do Shadowa.

Wstępnie jestem na Tak, bo z pewnością znajdzie się na forum więcej użytkowników zainteresowanych serwerami lub nie

 

 

Lub nie. Nic sieć nie straci ale może zyskać. brak ryzyka.

Edytowane przez WaFen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na duże TAK dla tego pomysłu, pomijając wszystkie aspekty dotyczące spamu na forum (mamy tutaj moderatorów więc będą mieli co robić), wprowadzi to pewną reklamę oraz umożliwi tej sieci serwerów na pozyskanie nowych graczy co wiąże się z tym:

Nowy gracz -----> prawdopodobieństwo kupienia Vip'a lub Donate serwera ----------> taki gracz być może poleci swoim znajomym serwer ------------> większe zainteresowanie grą -----------------> przyciąganie innych gracz z innych sieci serwerów lub serwerowni --------------> możliwość poznania nowych "ciekawych ludzi".

Edytowane przez Dark Z Rises
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: Dodane. Co do poddziałów, proszę pisać na PW.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności