Skocz do zawartości

Jaki kupic laptop?!


N4talijAA

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec, nie znam sie calkowicie na sprzecie. Chce zakupic laptopa do 1200zl, nie ma sluzyc do gier, chce zeby sie nie zawieszal, w miare szybko chodzil. Nie chce linkow do allegro, gdyz musze kupic tu na miejscu. Moje pytanie na co zwrocic uwage kupujac laptopa? Wiem, ze tego jest w necie, ale tak jak pisalam na gorze nie znam sie i chce zebyscie mi podali parametry najwazniejsze.(na jakie mam patrzec)

 

 

 

Przepraszam, ze nie ma Polskich znakow, ale nie posiadam na tym sprzecie.

Edytowane przez natalja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm nie do gier,nie zawieszał to Gemciu natalja zapewne chce tylko do internetu,cos porobic w wordzie :P
Przy kupnie laptopa patrz na PROCESOR,Pamięć RAM i na karte graficzna(w laptopach to zawsze jest zintegrowana) do 1200 zł to wiadome nie kupisz z dobrym prockiem no ale moze wynajdziesz okazje :D wbij do sklepu i powiedz gosciowi ze chcesz laptopa do uzytku dziennego,powinien cos Ci doradzic :P
Parametry jak na lapka to 
RAM-4 gb przewaznie jest wbite tyle,patrz :P jesli on ma  windows 7 to sam system bierze 1 gb ramu a jak masz jakies programy to tez wezmie z 400,500 mb,wiec Ci zostaje 2,5 GB ramu wolnego wiec nie będzie mulić
Karta graficzna to przewaznie 1 gb ma wystarczy do uzytku dziennego :)
A procesor to jakis INTEL CORE i3 moze :Palbo jakis AMD,myślę ze pomoglem mnie więcej :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nati! <3

 

Szukaj czegoś o podobnych parametrach do tego --> http://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g50-45-e1-6010-4gb-1tb-w8-1.bhtml

 

Koniecznie żeby miał 4gb ram i procesor ponad 1,3 Ghz . Reszty szukaj mniej więcej tak jak jest w tej ofercie. Można znaleźć podobne taniej :)

Jak nie chcesz go do gier to z takimi parametrami powinien wystarczyć :3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma służyć wyłącznie do przeglądania internetu i nie zamierzasz na nim grać czy oglądać filmów w niesamowitej jakości..

 

W tym przedziale cenowym może być ciężko, jednakże staraj się znaleźć coś firmy lenovo, Acer, HP, Toschiba.

 

Obowiązek:

Pamięć Ram: 4GB. To twój minimum jak i maksimum, ponieważ nie znajdziesz niczego sensownego posiadającego 6GB czy 8GB (bo i po co, skoro nawet ich nie zużyjesz :) ).

Procesor: [intel Celeron] B830 / N2830 / 1000M. Im większe taktowanie (liczba przy GHz) tym "większa szybkość". Nie kupuj niczego co posiada poniżej 1,5GHz. Rozpiętość taktowania: 1,3GHz - 4,5GHz (przy podkręconych komputerach stacjonarnych). W laptopach wystarcza koło 2,5GHz.

Karta graficzna: Zintegrowana - Intel HD Graphics. Dedykowanej ("lepszej") nie znajdziesz, poza tym.. skoro ma być do internetu a nie do grania.. to :)

Dysk Twardy HDD: ~ 500GB. Z tego co aktualnie widzę, większość laptopów już w tym przedziale cenowym posiada tego typu rozmiary. Wiadomo, im większa liczba tym więcej zmieścisz rzeczy. System ~ 15GB, ewentualne gry z tą kartą graficzną ~ 2GB.

Rozdzielczość ekranu: 1366x768. Przy takich osiągach nikt nie da większej, gdyż przy HD czy FHD by muliło :(

Matryca: Błyszcząca. Matowej nie znajdziesz.

System: Windows 8.1 64bit. Nie ma sensu operować na jeszcze starym win7.

 

Proponowane modele (może uda Ci się znaleźć je w sklepie):

 

Asus X551MAV-SX386B

Lenovo G50-30

Lenovo Essential G50-45

Lenovo B590

Acer Aspire E1-510

HP 250 G1 H6E18EA

Toshiba Satellite C50T-A-10T

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: Zamykam na prośbę autora.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności