Skocz do zawartości

Left 4 Dead


Mazowiecki Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko z tej strony Marcin. Na wstępie przeproszę towarzystwo za brak recenzji Dragon Age Początek, z powodów mojego długiego zaznajomiania się z nią

Zrobiłem za to dla Was dziś, Left 4 Dead. Horror z perspektywy pierwszej osoby, przedstawiający losy czterech ocalałych. Ci co przetrwali epidemię, mają za zadanie dostać się do miejsca przeznaczonego na ewakuację. Grę zrobiło Turtle Rock Studios a wydało ją nasze kochane Valve w 2009 roku.
Mimo sceptycznego podejścia graczy, nasz FPS zrobił wielką furorę zarówno w Europie jak i na świecie.

Okładka Left 4 Dead.
left_4_dead_.jpg

 

Pierwsze moje wrażenie?
Wow. Kocham zombie, czy mnie to zadowoli?
Sprawdzam, główne menu zaciekawiło mnie chodzącymi w kółko trupami. Hmm. Całkiem kreatywnie.
342325-left-4-dead-windows-screenshot-ma

 

Tryby gry

Single Player
Ruszamy z botami (CPU) przeciw hordom zombie.

 

Kampania
Ruszamy z ziomkami  przeciw nieumarłym.

Versus
Razem z internetowymi przyjaciółmi walcz po stronie Ocalałych bądź zarażonych
Niezła dżampra tam jest, dzieje się akcja, trup ściele się gęsto (suchar wybaczcie!)
Możemy się wcielić w Boomera, Huntera, Smoke'a (nie tego z San Andreas)  i Tanka

Przedstawię Wam ocalałych

Zoey - Studentka, przeważnie ją gram ze względu na świetne tekstury z tyłu (If you know what I mean)

Bill - Ten gościu chyba przeżył wszystko, Wietnam, wiek emerytalny, podatki z ZUS itp. jest mentorem i przywódcą

Louis - O dziwo jest to Afroamerykanin który nie ginie pierwszy w horrorze, a to ci niespodziewanka.
Chciał rzucić pracę, analityka systemu w firmie informatycznej, no ale cóż epidemia te sprawy...

Francis - Typowy rock' and rollowy hejter, hejtuje wszystko co się rusza, nawet zombie, a jego śmieszne teksty usłyszymy nie raz podczas gry. Jest twardszy niż skała macierzysta w Minecrafcie i wymiata, po prostu koleś jest boski.

Zdjęcia facjat naszych bohaterów
Od lewej: Bill, Zoey, Louis i Francis

l4dgroupportrait.jpg

Z czym się zmierzymy podczas gry?
No z zombie, lamuchami jednymi
Opiszę ich pokrótce.

Tank

Burneika x2
Wyrywa skały z ziemi i zawsze Cię trafi skała, choćbyś nie wiem gdzie biegł.
Biegnie i trzęsie się ziemia, ryczy, krzyczy bo zupa była za słona. Ma więcej HP niż twoja teściowa.

Smoker

 

Ten zombie wypalił chyba z pięć kartonów papierosów Mocne. Ma długi język i złapie Cię za szyję, przyciagając cię do siebie by Cię obić. Leszcz. 2 strzały i pada.

Hunter

Poluje lepiej niż średniowieczni myśliwi, skacze lepiej niż olimpijczycy w dal. Drapie bardzo pazurami.
Bardzo bardzo niebezpieczny.

Boomer

Ten osobnik w przeszłości odwiedzał za często fast foody i chyba ma mdłości bo stale rzyga trucizną. Gdy na Ciebie zwymiotuje zlecą się sprinterzy zombie i Cię " zjedzą ". Wybuchowy charakter.

Sprinter zombie[zwykły zombie]

W liczbie wielu, atakują stadami, wałęsają się po domach jak jehowi, tyle że pukają mocniej do drzwi.
Gdy trafisz w samochód z alarmem, zbiegną się wszystkie i Cię " skonsumują " tym razem.

 

Witch

Wieczna beksa takie Emo. Czemu płacze nie wiadomo, nie wolno świecic jej latarką w twarz, bo krzyczy i Cię zje, na hita. Sporo Hp.

587px-Play-Left-4-Dead-for-Beginners-Ste

 

Bronie i ekwipunek  w Left 4 Dead

thm_88430a.jpg
 

Ekwipunek.
Apteczka

Leczymy siebie albo kogoś

Tabletki
Przywracają zdrowie chwilowo (Wpisane jako bandage na zdj wyżej)

Pipe Bomb
Zlatują się do tego zombie a potem bum!

Molotova
Pali zombie na popiół


HUD
7366574aaa.jpg

 

WYMAGANIA SYSTEMOWE

 

l4d-system-requirements.jpg


Co tu dużo mówić, polecam zagrać.
Jedyna wada, to brak czasu by w nią pograć.

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja świetna jak zwykle. Ciekawa i z humorem. Łap like 

 

Zoey - Studentka, przeważnie ją gram ze względu na świetne tekstury z tyłu (If you know what I mean)
 

Pokazałeś przy okazji, że zboczenie nie opuszcza cie nawet w trakcie gry XD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobrze zrobiona recenzja od Marcina.

Wszystko co napiszesz czyta się dobrze, nie mam do ciebie żadnych zarzutów.

Rób więcej tych recenzji, bo są naprawdę świetne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności