Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Carrie"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

 

carrie-2013.jpg

 

GATUNEK: Horror

PRODUKCJA: USA

PREMIERA: 2013 r

 

 

Film reżyserii Kimberly Peirce.

Tytułowa bohaterka- Carrie, mieszka z matką na przedmieściach małego miasteczka. 

Margaret - mama dziewczyny jest głęboko wierząca i tak też wychowała swoją córkę. Carrie jest prześladowana w  szkole, rówieśnicy ciągle z niej kpią.Kiedy po lekcji wf a dokładnie po basenie bohaterka idzie pod prysznic dostaje swoją pierwszą miesiączkę. Niestety Carrie nie wiedziała co się z nią dzieje bo rodzicielka nigdy jej o tym nie wspominała i popadła w panikę,co dla jej "kolegów i koleżanek" było następnym pretekstem do wyśmiania dziewczyny. jednakże jedną z rówieśniczek ruszyło sumienie i chce odpokutować dziewczynie swoje wybryki. Namawia swojego chłopaka, żeby ten zamiast ja na bal zaprosił Carrie. Tak też się stało. Jednak czy bal będzie wyglądał tak pięknie jak się zapowiada? A może Carrie zostanie nawet królową balu? A może jednak wszystko się posypie? Na te pytania odpowiecie sobie sami oglądając film.. :)

 


 

Parę slow ode mnie:

Mam nadzieje że w powyższym opisie dałam wam jakiś przedsmak tego filmu. Osobiście mi jako osobie uwielbiającej horrory film bardzo przypadł do gustu. Zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem bo nie oszukując się myślałam że skończy się happy end'em. a tu jednak nie. Najlepszy moment? Stanowczo wybory króla i królowej balu. Bohaterka pokazuje w tedy swoje prawdziwe oblicze. Nie zaliczyłabym go do jakichś naprawdę strasznych horrorów aczkolwiek były momenty kiedy sama zasłaniałam oczy xD

W skali od 1-10 film oceniam śmiało na 7. 

 

Podsumowując:

Ciekawy wątek, nieprzewidywalne zakończenie, nawet w zasadzie cały film nie był przewidywalny, ciekawa obsada. gorąco polecam :)

 

 

Poniżej daje link do filmu online:



 

 

Miłego oglądanie ! 

i uważajcie, może Carrie zechce odwiedzić właśnie was;>

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że film jest na podstawie książki Stephena Kinga.

Wybierałem się na "Carrie" do kina, ale kiepskie recenzje mnie zniechęciły, toteż zrezygnowałem. Może sobie obczaję fragmentami z linku, który podałaś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Natalja, tak jak wyżej wspomniał ARTEM jest to film na podstawie książki Stephena Kinga. Ciekawostka- była to jego pierwsza wydana powieść, która zapewniła mu rozgłos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności