Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Hooligans"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

Hooligans.jpg
 
 
GATUNEK: Dramat
PRODUKCJA: USA, Wielka Brytania
PREMIERA: 2006 r (w Polsce, na świecie 2005 r)
 
 
Film reżyserii Lexi Alexander. Holigans opowiada o życiu tak zwanych Kiboli.. Główny bohater - Matt po niesłusznym wyrzuceniu z Harvardu postanawia odwiedzić swoją siostrę. Po przyjeździe poznaje jej męża, a z biegiem czasu jego brata.  Na początku nie jest przekonany co do tej znajomości gdyż Pet (brat szwagra) jest kibicem tamtejszej drużyny a za razem przywódcą grupy kibolskiej Green Street Elite (G.S.E). Jednak z biegiem czasu zaczyna mu się podobać takie życie (Matt przez wcześniejszy okres życia był tak zwaną "ciotą", chłopak nigdy się nie bił itp). Zaczyna jeździć z Pet'em na mecze, na których pierwszy raz bierze udział w bójce. Bohater jednak z biegiem czasu zaczyna dowiadywać się coraz to gorszych  dla niego rzeczy, jednakże mimo to nie zniechęca się do udziału w ustawkach. Wszystko idzie dobrze do czasu kiedy G.S.E spotyka swojego odwiecznego wroga - Millwall z którymi mają nie zakończone sprawy sprzed lat... Czy dojdzie do ustawki między tymi dwiema grupami? Czy może jednak coś wydarzy się wcześniej? Tego dowiecie się sami.. :)
 
 
 
Parę słów ode mnie:
Od czego tu zacząć.. Film jak dla mnie boski, cudo i w ogóle brak słów do opisania jego. Przed oglądnięciem go nie byłam zbytnio przekonana gdyż nie lubię filmów z taką tematyką. Film po opisie może wydawać się nudny - "a no tak, są sobie dwie drużyny kiboli i będą walczyć ze sobą bla bla bla..." ale jednak jest inaczej! Fakt jest taka tematyka ale jak dla mnie film ma wielkie przesłanie. Najlepszy moment? Oczywiście walka między G.S.E a Millwall ! Coś genialnego. Wielki szacun dla reżysera. Mogę wam szczerze teraz powiedzieć - ja jako osoba na której filmy nie robią wielkiego wrażenia ( horrorów się nie boje, na romansidłach nie płacze xD) to tak na końcówce filmu "Hooligans" poryczałam się jak małe dziecko :)
Moja końcowa ocena dla filmu w skali od 1-10 hmm.. oczywiście że 10! :)
 
 
Poniżej link do filmu online:
 
Miłego oglądania !
 
 

 

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności